A ​fehér csillag (Gisela & Walther 2.) 20 csillagozás

Iny Lorentz: A fehér csillag

A ​fiatal házaspár, Gisela és Walther Texasban próbál új életet kezdeni, miután menekülni kényszerülnek Poroszországból. Az asszony első gyermeküket várja, és bár számtalan nehézséggel kell megküzdeniük, végre szabadnak érezhetik magukat új hazájukban.

Törékeny boldogságukat azonban tragédia fenyegeti: Gisela nem tudja szoptatni a gyermeket, és újszülött kisfiuk élete veszélybe kerül. Walther végül a félelmetes komancsoknál talál dajkára, az indiánok segítségéért azonban nagy árat kénytelen fizetni…

Mindeközben a háború sötét felhői gyülekeznek Texas felett. A kegyetlen Santa Anna tábornok nekiindul, hogy katonáival elkergesse az európai és amerikai telepeseket a tartományból. Giselának és Walthernek döntenie kell: ismét elmenekülnek, vagy ezúttal szembeszállnak a boldogságukat fenyegető erőkkel.

Iny Lorentz legújabb regényében folytatódik A remény földjén című kötetben megismert szereplők története. Az olvasók belepillanthatnak Texas állam betelepítésének… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Regényes történelem General Press

General Press, Budapest, 2015
536 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636437510 · Fordította: B. Szabó Károly
General Press, Budapest, 2015
534 oldal · ISBN: 9789636437756 · Fordította: B. Szabó Károly

Trixi>!
Iny Lorentz: A fehér csillag

Walter és Gisela lerázva a német láncaikat, immár az ígéret földjén, Texasban, azaz Tejasban próbálnak új életet kezdeni. A nehézségek ellenére is életük már-már idilli. Megszületik az első gyermekük, megjelennek az indiánok is (már nagyon vártam a felbukkanásukat), de sajnos közeledik a harci helyzet. Texas jövője a tét, és számomra ez volt a mélypont. Kicsit túl lett magyarázva, nem mindig kötött le annyira, mint kellett volna. Jobban érdekelt a telepesek élete, hogy hogyan próbálnak talpon maradni a háború idején, mint az, hogy melyik csapat merre menetel, ki kit győz le és, hogy Santa Anna mennyire egy szemét dög. Bár valahol ezek a történelmi tények érdekesek, csak a tálalást találtam döcögősnek. Emiatt kicsit leült a könyv közepe, de legalább az eleje és a vége kellemes és/vagy fordulatos volt. spoiler

MezeiMarcsi>!
Iny Lorentz: A fehér csillag

Szeretem a történelmi kalandokat cseppnyi romantikával, szeretem megismerni a történelmi hátteret. Itt kaptam történelmet, kalandokat, kellőképpen megismertem Texas alapítását, és a rögös utat, amit be kellett járnia a telepeseknek. Viszont nagyon kevés romantika volt a történetben. Gisela karakterét nagyon megkedveltem már az első részben, és szorítottam a boldogulásáért. De nem azt kaptam amit szerettem volna. Kár volt. Mindegy elolvasom a 3. részt is, mert alapjában nagyon jó a sorozat.

Judyt IP>!
Iny Lorentz: A fehér csillag

Nem is tudom. Olyan vegyes érzések kavarognak bennem. Imádom Iny és Elmar stílusát, azt a kissé száraz, tartózkodó „német” írásmódot. Imádom, hogy úgy tanítanak történelmet, hogy észre sem veszem. Sokan írták, hogy kevésnek tartják a szerelmi szálat ebben a kötetben. Nekem olyan igazi Iny Lorentzes volt, hogy harcoltak és menekültek. Kicsit olyan volt, mint amikor A vándorszajha sorozatban spoiler
Amit viszont kifejezetten negatívan éltem meg, hogy spoiler Ezért mondjuk tuti nem vonok le egy csillagot sem, mert ki tudja mi lesz még a következő, Vad vidék című kötetben. :) Vajon hogy folytatódik a történet????
Amiért viszont levonok egy fél csillagot, az a kiadó felelőssége. Túl sok szerkesztési bakiba botlottam bele. Volt olyan, hogy egy mondatot többször vissza kellett olvasnom, hogy megértsem mi akart lenni valójában … :(
A másik fél csillag pedig azért, mert sajnos A vándorszajha sorozathoz képest ez még mindig egy kicsit elmarad. :(

hangya68 P>!
Iny Lorentz: A fehér csillag

Tetszett a folytatás, még ha volt is benne kiszámítható fordulat. Érdekes volt a történelmi háttér. Erről az időszakról is hiányos a tudásom, ezért nem csak szórakoztató volt, hanem tudást is kaptam vele. Kíváncsi vagyok a folytatásra, neki is lendülök.

ribizlii>!
Iny Lorentz: A fehér csillag

Sajnos nem hozta A vándorszajha sorozat színvonalát. Túl sok a történelmi rész, hosszúra nyújtotta a toborzást, a sereg vonulását. A sok önző nőszemélyt jól megpofoztam volna, nem lettem volna Nizhoni helyében. Még jó hogy egy jó harcos türelmes kell legyen.

Színek>!
Iny Lorentz: A fehér csillag

Az első olvasásom az írónőtől, és persze egyből egy sorozat közepéről kezdtem az ismerkedést. Lehet ha az elejétől sorban olvasom más véleményt alkotok, de most ez van , így talált rám e könyv.
Történelmileg nagyon helyén van a történet, mozgalmas is,olvastatja magát. Amit hibájául rovok fel az a szereplők és mellék szereplők kidolgozatlansága.. Walther mint központi alak szépen kifejtve, mint történelmi, emberi és magán életi vonalon. Gisela bátor alakja, embersége is jól ábrázolt, de nagyon sokkal többet szeretem volna tudni a hűséges indán lányról, bár cselekedetei beszéltek helyette, én a múltjáról, szüleiről a lelkéről szeretem volna még többet kapni.
Bosszantó számomra amikor az író ugyanazzal a helyzetekkel, jelzőkkel fantáziátlanul jellemez végig egy szereplőt, vagy mellékszereplőt, az ilyen fokú elnagyázás elvesz a történet értékéből.

Veronika713>!
Iny Lorentz: A fehér csillag

Az első kötethez képest nem kötött le annyira, rövidebben is meg lehetett volna írni a lényeget és nem ennyire elhúzni Texas sorsát. Mindenki tudja, mi lett Texas sorsa, ezért is tartom feleslegesnek az elnyújtást. Nagyon sajnálom a főszereplők sorsának alakulását, jobbat érdemeltek volna, ennyi küzdelem után, bár számítani lehetett egy ilyen fordulatra. Nizhonit különösen megkedveltem, érdekes vonalat hozott a történetbe és megmutatta, mit jelent a barátság és hűség, bőrszíntől és hovatartozástól függetlenül.
Kíváncsi vagyok a többi kötetre is, remélem, a színvonal nem „romlik tovább”.

Trixi>!

A fehér férfiak már csak ilyenek. Aki erős, elveszi, amire szüksége van, ha az a dolog egy gyengébb emberé.

Gisela & Walther sorozat · Összehasonlítás