Bömbölő ​Balambér 7 csillagozás

Ingrid Uebe: Bömbölő Balambér

Egyszer volt egy kis medve, aki mindig bömbölt, ha valami nem volt az ínyére. Egyszer a szülei elmentek otthonról és a mi kis medvénk bizony félt. És mert inába szaladt a bátorsága, olyan hangosan bömbölt, amennyire csak tudott. De ez mit sem használt. Erre a mi kis Bömbölő Balambérunk kiszaladt az erdőbe és kereste, kereste a szüleit. Ezen közben rengeteg kalandban volt része. Hogy mik történtek vele? Erről szól ez a könyv.

Ciceró, Budapest, 1993
64 oldal · ISBN: 963774410X · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Helg Spiess

Misscupcakedoll>!
Ingrid Uebe: Bömbölő Balambér

Egyszer egy betelefonálós műsorban nyerték nekem anyumék amikor kicsi voltam. Nagyon szeretem a maci kalandjait. A világító hal lenyűgözött.

Jeffi P>!
Ingrid Uebe: Bömbölő Balambér

8. születésnapomra kaptam és ma került újra a kezembe. Az maradt főleg meg belőle hogy utálok olvasni…
Azt hát nem könyvtáros lettem és most imádok olvasni? :D a sors kifürkészhetetlen ^^

ÁrnyékVirág>!
Ingrid Uebe: Bömbölő Balambér

Annak idején jutalomkönyvnek kaptam az évzárón, bele is van ragasztva egy szép kis Ex Libris, nekem, mint II. B osztályos tanulónak :)
Azon a nyáron el is olvastam néhányszor, mert akkora öröm volt, hogy tudok olvasni, egyedül, magamnak.
Most véletlenül került sor újraolvasásra, és a bömbölő kismackó kalandjainak újraélése után fényképnézegetés lett, mert elkapott a nosztalgia.
Bájos kis gyerekkönyv. Emlék.

Újraolvasás 2013
Mert a keresztlányom kérte. A végén elégedetten sóhajtva megállapította, hogy a szülők néha elmennek vendégségbe, de utána sietnek haza a kölykeikhez, legyenek azok ember- vagy medvegyerekek. Jó kis történet ez, na :)

Újraolvasás 2021
Most már a majdnem három éves lányomnak olvasom, ő is szereti, különösen Fifikét, a mohatündért :) Jó kis történet ez, na :)

Gentiana >!
Ingrid Uebe: Bömbölő Balambér

Annak ellenére, hogy nem színes is nem is kifejezetten látványos a képi világa, nagyon aranyos kis könyv. Szimpatikus szereplőkkel és gyerekek számára tanulságos történettel.