Az ​iskolai erőszak 1 csillagozás

Tanulmány az elidegenedésről, a bosszúról és a jóvátételről
Ingrid Rose: Az iskolai erőszak

Manapság ​sokkal gyakrabban találkozunk az iskolában erőszakkal, mint régebben. E cselekedetek sokkoló utóhatásai az egész lakosságra hatással vannak, és leginkább az iskolásokat és tanáraikat, a szülőket és az érintett közösségeket sújtják. Ez a könyv az iskolai erőszak jelensége mögött meghúzódó tényezőket tárja fel. Az teszi különösen izgalmas könyvvé, hogy ebben a viselkedés és az iskolarendszer belső dinamikáinak korábban ritkán vizsgált mélységei tárulnak fel.
A zaklatott diákok belső világának feltárásával a könyv kettős célt követ. Az egyik fontos aspektus az, hogy a szakmabeliekkel, a családtagokkal, az iskolai dolgozókkal és a tágabb szociális rendszerrel jobban megértesse az erőszakos cselekmények mögött rejlő hatóerőket. A másik cél az, hogy a könyv olyan eszközöket és technikákat mutasson be, amelyek lehetővé teszik a diákok számára, hogy kifejezésre juttassák az egyébként „néma”, elutasított belső élményeiket. Az álomalakokra, a mítoszokra, a képre, a belső… (tovább)

Oriold és Társai, Budapest, 2010
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639771406 · Fordította: Váradi Péter

wzsuzsanna>!
Ingrid Rose: Az iskolai erőszak

Ingrid Rose: Az iskolai erőszak Tanulmány az elidegenedésről, a bosszúról és a jóvátételről

Eléggé szenvedős volt ez a könyv, amit sajnálok, mert egyébként nagyon jó és fontos dolgok-elméletek voltak benne az iskolai erőszakkal és annak megelőzésével kapcsolatban. Viszont mindezt olyan bonyolult tudományos szaknyelven fogalmazza meg, hogy ember legyen a talpán, aki minden szavát felfogja (én eddig azt gondoltam, hogy nem vagyok buta ezen a téren, de most elbizonytalanodtam…:)) Viccen kívül, szerintem hasznosabb lenne, ha kicsit egyszerűbben lenne megfogalmazva, és ezáltal több emberhez eljuthatna.