Állatkölykök ​kalandjai 3 csillagozás

Ingrid Pabst: Állatkölykök kalandjai

Liló, a mezei egér bátran száll szembe a rá leselkedő veszélyekkel. Bukfenc, a jóhiszemű kutyus megismerkedik Morgóval, a vagány és vakmerő kóbor kutyával. Misinek, a kis nyuszinak pedig teljesen egyedül kell boldogulnia az erdőben.

A kötetben nyolc kíváncsi állatkölyök fedezi fel a világot, és lel új barátokra. Kedves rajzokkal illusztrált mesekönyv óvodás korú gyermekek számára.

Minden történethez „Megálló” is tartozik, amely könnyen érthető kérdéseket tartalmaz a szöveggel és a gyermekek saját élettapasztalatával kapcsolatban. Egy külön oldal játékötleteket kínál, amelyek révén a kicsik maguk is kreatív módon lehetnek részesei a történet világának.

160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783867757959 · Fordította: Görbe Tamás · Illusztrálta: Anne Suess

Judit_Megyeri IP>!
Ingrid Pabst: Állatkölykök kalandjai

A rajzok szépek, a mesék elég kuszák, és sokszor semmiről sem szólnak, a tördelés pedig szörnyű (egymásba folyó párbeszédek). Nem újraolvasós, de lapozgatni jó lesz.

Juca P>!
Ingrid Pabst: Állatkölykök kalandjai

A héten hozta nekünk a mama ezt a mesekönyvet. ☺️ Egészen strapabírónak tűnik a kötése. A lassan 2,5 éves lányom ezeket a hosszúságú meséket már végighallgatja. Egy-egy oldalon 6-7 soros szöveg található. Az illusztrációk szépek csak egy-egy rajz nem tetszett, például az egyik oldalon csúnyán rajzolták meg a cica fejét, de többségében aranyosak a rajzok.

8 állatos mesét találunk a könyvben. A nyuszis mese máris kedvenc lett, Anna folyton az egyik mondatot mondogatja belőle:
„- Anyu, hol vagy?” ♥

A nyuszi mellett találunk benne mesét rókáról, mackókról, egerekről, kutyusról, cicákról, póniról és őzikéről. Az egeresről először azt hittem, hogy A városi és a falusi egér koppintása lesz, de végül más irányt vett a történet.

A meséken túl találunk a kötetben kérdéseket a mesékhez,valamint az utolsó oldalon játékötleteket.

bessy85>!
Ingrid Pabst: Állatkölykök kalandjai

Rövid kis történetek vannak benne. Némelyik kicsit furcsa.
A rajzok aranyosak és szépek.
Tetszenek a kérdések a történetek végén.