Színről ​színre 22 csillagozás

Forgatókönyvek
Ingmar Bergman: Színről színre Ingmar Bergman: Színről színre

A ​filmforgatókönyv sokféle lehet. Akadnak rendezők, akik állítólag úgyszólván forgatókönyv nélkül, legföljebb afféle alkalmi cédulák segítségével rögtönzik filmjüket. Mások szakkifejezésekkel, ábrákkal, száraz, lapos leírásokkal igazítják el magukat és munkatársaikat. Bizonyos filmekben a párbeszéd, a cselekmény olyan alárendelt szerepet játszik, s olyannyira a látvány dominál, hogy a mégoly élvezetesen megírt filmnovella is csak a film színtelen reprodukciójaként olvasható. Ingmar Bergman azok közé a rendezők közé tartozik, akiknek filmjeit a forgatókönyv felől is meg lehet közelíteni. Természetesen a film nála is merőben új minőség az irodalmi vázlathoz képest, a forgatókönyv vagy filmnovella viszont a maga irodalmi eszközeivel már-már irodalmi értékű előlegezését nyújtja a film bizonyos eleminek. Némi túlzással azt mondhatnánk, Bergman maga teremti meg azt az irodalmi alapanyagot, amit más filmrendezők sokszor íróktól kölcsönöznek. A film Strindbergje ő, aki amellett, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1979

Európa, Budapest, 1979

Chöpp >!
Ingmar Bergman: Színről színre

Tuti fix, hogy szeretni fogod a forgatókönyveit, ha a filmjei bejöttek. Nekem igen. :)
Újra kell olvasnom!!

Lali P>!
Ingmar Bergman: Színről színre

Nagyon megfogtak ezek a forgatókönyvek, Bergman világa.
Ez van.

StJust I>!

MARIANNE És milyen káros szenvedélye lehet egy nőnek?
ISAK Sírni, gyereket szülni és szidni másokat.

/A nap vége/

StJust I>!

JÖNS Isten veled szépségem! Éppenséggel megerőszakolhattalak volna, de őszintén szólva elegem van már ebből a szerelemfajtából. Kicsit unalmas huzamosabb időn át.

zsuzs_i>!

JÖNS Akárhová fordul az ember, a segge mindig a háta mögött marad. Ez az igazság.
FESTŐ A segged a hátad mögött, a segged a hátad mögött, ez bizony mély igazság!

nyuszviki>!

Ha minden tökéletlen ezen a tökéletlen világon, akkor a szerelem a legtökéletesebb benne a maga tökéletes tökéletlenségével.

StJust I>!

SKAT (kifulladva) Te rühes szukák förtelmesre nyírt fattya! Ha én volnék a te bűzlő bőrödben, ha az enyém volna a pöcegödörszagú leheleted, olyan szégyenkezés fogna el magamtól, hogy undorító jelenlétemtől megszabadítanám a természetet!
PLOG (őrjöngve) Vigyázz, te illatosított takony, mert fingani találok egyet, és te azonmód repülsz a színészek poklába, ahol aztán untathatod az ördögöt a monológjaiddal, míg el nem porlik a füle.