A ​bába válaszol 25 csillagozás

Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol

Egy barátnőmet úgy ismertem meg, hogy egyszer hazatértemkor bementem a hálószobánkba, és ő ott álldogált az ajtónak háttal a könyvespolcomat nézegetve egy, az édesanyja által kötött, réges-régi újságból vett minta alapján készült, teljesen egyedi pulóverben, amilyen addigi tudásom szerint kizárólag nekem volt az egész világon. Barna haja, alkata, a pulóver, egy szó mint száz, megzavarodtam: azt hittem, hogy én vagyok. Nem volt hétköznapi élmény.
Ez történt a könyveddel is. Olvastam a szavaimat, amelyeket a várandós pároknak tartott szakmai napokon szoktam mondani. Furcsa érzés volt. Aztán persze kiderült, hogy a barátnőm nem én vagyok. Jó néhány problémát máshogy látunk, de a fontos, alapvető dolgokban egyetértünk. Ezt érzem a könyveden keresztül Veled kapcsolatban is.
Régóta nyomasztott a föladat, hogy könyvet kell írnom –
most ettől megmentettél, megírtad helyettem.
Egyszerűen ellátom lábjegyzetekkel és kész. Köszönöm!

Geréb Ágnes

Aromakeverékek, Budapest, 2021
656 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158028158 · Fordította: Görbicz Adria
Katalizátor, Budapest, 2021
Aromakeverékek, Budapest, 2016
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631215151 · Fordította: Hudáky Rita

kucséber>!
Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol

Hol szüljünk … kórházban – otthon , és ami közte van. Ezt fogja közre a könyv, korszerű módon – bár nem vagyok szülész orvos (mint néhány barátom), az ismerőseimmel gyakorta hajba kapunk ezen a kérdésem, mi a jobb a gyereknek * ők ezt tanulták … Palya Beának van egy remek kis dala ezzel kapcsolatban.

Ja igen, és hogy miért is jutott ez eszembe éppen ma…-

„Jogerősen két év letöltendő fogházbüntetésre súlyosbította a Fővárosi Ítélőtábla pénteken Geréb Ágnes szülész-nőgyógyász büntetését, akit öt év helyett tíz évre eltiltottak hivatása gyakorlásától is.”

… szép is ebben a fene nagy demokráciában! Arról nem is beszélve amiről a gyógyszerész barátok maguk is nyilatkoznak, az egyik legnagyobb pénz és aljasság ebben van – melyik orvosság kinek mikor miért? Megjegyezném, hogy mint a családom nagy része magam is egészségügyi végzettséggel ’54504601 rendelkezek * 'kor_boncnok is vagyok.'

Honey_Fly P>!
Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol

Nagyon hasznos könyv. A várandósság kezdetétől a gyermekágyig rengeteg kérdésre kínál alternatívákat és ad tanácsokat.

melchet>!
Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol

Nagyon hasznos könnyv a terhesség és a gyermekágy idejére. Jól leírja, mire számíthatunk, és a nehézségekre milyen gyógyír van a homeopátia, illóólajok és gyógynövények segítségével. Olvasmányos, tele saját tapasztalat leírásával, így sokkal személyesebb a könyv mint a többi amit a szülésre készüléskor olvastam.

Gebby>!
Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol

Hasznos olvasmány főleg azoknak, akik vonzódnak a gyógynövényekhez, mint én. A homeopátiával kapcsolatban szkeptikus vagyok, de a gyógynövények hatását többször is tapasztaltam.