Shajaran ​– Sorsvető 33 csillagozás

Indira Myles: Shajaran – Sorsvető

Nem hittem a Sors hatalmában.

Még akkor sem, amikor egy éjjel kigyulladt a fogadó, amelyben megszálltam. Pedig annak köszönhettem a jégszemű varázslót, akivel megosztottam a következő hét esztendőt.

Még akkor sem, amikor egy fegyvertelen elf önként ajánlkozott a testőrül. Szokásaiban nem hasonlított népe többi tagjára, ráadásul folyékonyan beszélt minden emberi nyelven… kyrül is.

Még akkor sem, amikor mindhármunk útját keresztezte egy zöld fényű mellvértet viselő shajaran – a kyr kártyavető pedig örökre megváltoztatta mindannyiunk életét.

Nem hittem a Sors hatalmában. Eddig.

Inomi, Budapest, 2004

Noro >!
Indira Myles: Shajaran – Sorsvető

Az Inomi korszak nagyon kevés emlékezetes alkotásának egyike. Szokatlan stílusú kalandozós regény, jól elkapja a kalandor varázstudók – sajnos ritkán középpontba helyezett – figuráját, és még a világgal is mer kreatívkodni, anélkül, hogy feltűnően szembemenne a „kánonnal”

kte P>!
Indira Myles: Shajaran – Sorsvető

Jópofa történet a M.A.G.U.S. világába beágyazva, de annak újabb részeit mutatta be a kártyákkal.
A történetet váltott szemszögből követhetjük a főbb szereplők szempontjából, ez segít jobban megérteni az eseményeket.
Sajnálom, hogy a teljes kártyacsatát nem lehet rekonstruálni a könyvből, érdekelt volna.
Tetszik, hogy a megszokottnál több a női szereplő! :-)
Bár sok utalás történik a végére, mégsem sikerült kitalálnom. spoiler

Wee IP>!
Indira Myles: Shajaran – Sorsvető

A fülszöveg érdekes volt, a Könyvudvarban pedig potom pénzért hozzájuthattam, de így utólag nem bánom, hogy nem kellett rá ezreket költenem.
A fülszöveg alapján másra számítottam, a történet elsikkadt olvasás közben, de volt már a kezemben ennél sokkal rosszabb is. Egyszerűen csak nem tudott lekötni.

Vhrai P>!
Indira Myles: Shajaran – Sorsvető

Jó kis fantasy, de nekem valahogy hiányzik belőle a M.A.G.U.S regényekre jellemző varázslat. Nem tudom megmagyarázni miért.

Laszlo_Tarnok>!

Szedd össze magad, fiam. Kyr véred kötelez. Ha belül zokogsz is, ne lássák rajtad