Őrült ​divatvilág 25 csillagozás

Egy csillogó iparág sötét kulisszatitkai

Frei ​Tamás ajánlása:

Párizsból észak felé kell elindulni. Arra van a Kozmetika-völgy. A francia, de tulajdonképpen az egész világ divatiparágának központja. Több száz vállalat, a parfümüzemektől kezdve egészen a csipkegyárakig. Egyik nap „titkos” futószalag mellett álltunk, a krémgyár igazgatónője sejtelmesen suttogta, hogy amit most látok, azt lefilmezni sem szabad. Mert annyira különleges itt minden, annyira rendkívüli, hogy a konkurencia rendszeresen ipari kémeket küld, hogy kiderítse, vajon hogyan csinálják. Meg kell hogy értsem – mondta a hölgy –, hogy itt tilos filmezni, mert még véletlenül lelepleződne, hogy miként kerül az öregedést lassító himalájai orchidea az arckrémbe! Furcsamód azért mindent megmutatott… „Tudja, Tamás – mondta a láthatóan szétbotoxozott, ötvenes marketinges –, ha a nők esténként bekenik magukat ezzel, nos, akkor még meg is fiatalodnak.” Egy hónapnyi adag 60 ezer forint volt, és én nem tudtam, sírjak, nevessek vagy elhiggyem. Este aztán… (tovább)

Park, Budapest, 2007
290 oldal · ISBN: 9789635307821 · Fordította: Molnár Edit

Tünde_Fekete P
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág

Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág Egy csillogó iparág sötét kulisszatitkai

hat igen……ideje szembesülnünk a luxus csillogó világa mögött a kemény és kiábránditó realitással…..szomorú. hogy mindezt nök vállára építették fel….

marilyn_marilyn
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág

Könnyen, egy nap alatt elovasható könyv. A vége nagyon el lett húzva, de egyébként szerintem jó. Megdöbbentőek azok a tények, amiket arról olvashatunk, hogy milyen is az igazi divatvilág. Olyan, mint az az alma, amit a boszorkány nyújt Hófehérkének. Kívül csillogó és minden jót ígér, de belülről csak rothadást és pusztulást találunk.
Drog,alkohol.szex,megalkuvás,hazugság,mindent feláldozás. Félelmetes és szomorú.

Juditha P
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág

Értékelhető stílusú, szórakoztató, ugyanakkor ledöbbentő és elgondolkodtató.
Csodálatosak vagyunk, mi nők! És szánalmasak, mert egy ilyen milliárdos iparág épül a hiúságunkra és arra a rakás marketingesre és egyéb élősködőre, akik eldöntik, mi a szép és trendi. Hát, meddig hagyjuk még, hogy más döntse el, mi a szép a mi szemünkben?!

tikki
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág

Nagyon tanulságos olvasmány :)