Hotel ​Babylon 8 csillagozás

Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Hotel Babylon

Egy ​luxusszálló kicsit olyan, mintha kleptomániások bűnbarlangja volna. A vendégek mindent lopnak: fridzsidert, bútort, plazmatévét, szőnyeget, fürdőköpenyt, hamutartót, teáskanalat vagy vodkát a minibárból.
Egy luxusszálló kicsit olyan, mintha pénzgyár volna – és nem csupán az igazgatók vagy a tulajdonosok számára. A szobalányok borravalói, a boyoknak odacsúsztatott bankjegyek, a helyfoglalók kenőpénze…szemérmetlenül nagy összegek, amelyekért mások hónapokon át dolgoznak.
Egy luxusszálló kicsit olyan, mint egy züllött bordélyház. A vendégek lányokat, fiúkat bérelnek, szexvonalakat hívogatnak, pornócsatornákat néznek, aztán néhány nap múlva tisztességes polgárként térnek vissza az otthonukba.
Egy luxusszálló kicsit olyan, mint egy hollywoodi filmgyár VIP-öltözője. Michael Jackson Evian fürdőjétől Madonna antikszőnyeg-mániáján át Kate Moss partyőrületéig… az igazgatóságnak sok minden fölött kell szemet hunynia.

Imogen Edwards-Jones bestsellerszerző és… (tovább)

Eredeti mű: Imogen Edwards-Jones – Anonymous: Hotel Babylon (angol)

Press-ent, 2005
310 oldal · ISBN: 9789632191010 · Fordította: Lelik Krisztina

July
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Hotel Babylon

Érdekes volt bepillantani egy olyan világba, amit eddig nem ismertem. A szállodák életéről némi tapasztalatom van, de nem egy luxusszállodáéból. Furcsa dolgok történnek egy ilyen intézmény falain belül. Be kell vallanom, azt hiszem ez az első olyan könyv, amiből az adaptáció jobb. A belőle készült sorozat valahogy sokkal élethűbb, mint a mű, talán azért mert ott nincs minden belesűrítve 24 órába, és jobban megismerhetjük a főbb karaktereket is.

Tünde_Fekete P
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Hotel Babylon

Nekem tetszett, pörgös volt, mindig történt valami, olvastatta magát….erösen dohány, étel és realitás szagú….hát igen még a gazdag, luxus helyeken is csak a felület és a fényzett króm csillog….az emberek már csak emberek maradnak, mégha dollárokban fürdenek, akkor is….

msphant
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Hotel Babylon

Nekem tetszett, kifejezetten jók ezek a „kulisszatitkok”.
Nekem a sorozat is tetszett, amit készítettek belőle, előbb azt láttam.

geszti
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Hotel Babylon

Teljesen másra számítottam, alig vártam, hogy a végére érjek.