Könyvtárhasználati ​feladatok – Módszertani segédanyag és óravázlatok hagyományos (nyomtatott) és elektronikus források használatához 2 csillagozás

Ilyés Renáta – Melykóné Tőzsér Judit: Könyvtárhasználati feladatok – Módszertani segédanyag és óravázlatok hagyományos (nyomtatott) és elektronikus források használatához

A ​Kis KTE könyvek sorozat harmadik köteteként újra egy könyvtárhasználati feladatokat, valamint óravázlatokat tartalmazó feladatgyűjteményt tarthat kezében az olvasó – amelyet egyesületünk tagjai 2008-ban az NKA támogatásának köszönhetően térítésmentesen vehetnek át.
E kötetünk ezúttal kétszerzős: Melykóné Tőzsér Judit (Hatvan) feladatgyűjteménye főként a felső tagozatos korosztályt célozza meg a hagyományos forrásokat használtató feladataival – ám ezeket a feladatokat jól tudjuk hasznosítani a középiskolák kezdő évfolyamain is.
Ilyés Renáta (Budapest) a hagyományos források, kézikönyvek mellett az internetes források felhasználását is gyakoroltatja feladatsoraival, tematikus óravázlataival. Munkája a négy-, hat- és nyolcosztályos középiskolákban, valamint az általános iskolák végzős évfolyamain egyaránt alkalmazható a könyvtárostanári gyakorlatban.
Mindkét szerző maga is iskolai könyvtárban dolgozó, innovatív szemlélettel, elméleti és gyakorlati tudással… (tovább)

KTE, Budapest, 2008

lizke>!

Igazság szerint ez nem is annyira az olvasmányos könyvekhez tartozik, hiszen konkrét óravázlatok, tippek, ötletek vannak benne többek között ezért is haladtam vele gyorsabban, mert csak azt szedtem ki ami… , de azok nagyon jók!

lizke>!

A könyvben nem az az érték, ami le van írva, hanem amit kiolvasunk belőle.
Minden szó arra való, hogy megindítson bennünk egy folyamatot s ezt hitelesítsük.
/Kosztolányi Dezső/

[p.13.] Budapest: Könyvtárostanárok Egyesülete (2008)

Varga Katalin – Mészárosné Szentirányi Zita (szerk.): Összehasonlít(hat)ó könyvtárügy
Csapó Edit (szerk.): Hátrányos helyzetű olvasók könyvtári ellátása
Hangodi Ágnes – Törökné Jordán Katalin (szerk.): A könyvtárosasszisztens-képzés alapfogalmai
Gubicza József: Az Országos Széchényi Könyvtár törzsgyűjteményének jelzetrendszere, sajátosságai
Tamási Csilla: Számítástechnikai alapismeretek
Gáll Tímea: Kölcsönkért kovász
Krähling Edit (szerk.): Árnyékban éles fény vagy
Csikász Lajos: Arany és vér
Bernáth József: Így főz Bernáth József stílusosan, lezseren
Bernard Dumpleton – Anne Gatti – Anna Grayson – Derek Hall – Tim Healey – Tim O'Hagan – Peter Leek – John Man – Antony Mason – Geoffrey Sherlock – Keith Spence – Jill Steed: Varázslatos Föld körüli utazás