Dirty ​English – Balhés brit (Azok a csodálatos angolok 1.) 493 csillagozás

Egy sebhelyes bunyós…
Egy lány a saját szabályaival…
Egy emlékezetes éjszaka…

Három dolgot érdemes tudni Elizabeth Bennettről:
vág az esze, mint a borotva,
mindig ő irányít,
és a saját, gondosan megszerkesztett szabályai szerint él.
Kemény lecke árán tanulta meg, hogy akiket a legjobban szeretünk, végül mindig fájdalmat okoznak.
Aztán találkozik Declan Bayjel.
Egy tetovált, brit illegális bunyóssal, az egyetem rosszfiújával, akit messze el kéne kerülnie. De amikor a srác a segítségére siet egy rosszul elsült egyetemi bulin, minden szabály mehet a kukába, amit Elizabeth addig a szerelemben és a szexben követett.
A lány egyetlen éjszakára féktelen szenvedéllyel ajándékozza meg Declant, de ő ennél többet akar.
Arról álmodik, hogy ez a sebezhető lány, akitől csak egy papírvékony fal választja el, örökké az övé lesz.

Egy éjszaka. Két összetört szív. Egy életre szóló szenvedély.
Vesd bele magad!

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek Könyvmolyképző

312 oldal · ISBN: 9789634578932 · Fordította: Szőke Julianna
312 oldal · ISBN: 9789634578949 · Fordította: Szőke Julianna

Thor · Declan Blay · Dax Blay · Elizabeth Bennett · Shelley (Elizabeth barátnője)

Nikolett0907 P>!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

„Akkor látunk csak tisztán, mikor a szívünk cserben hagy minket (…)”

Egy nagy sóhaj és megnyugszom.
Idén, az egyik legjobban várt megjelenések között tartom számon ezt a könyvet.
Ugyanis külföldi barátaim nagyon sok jót meséltek róla, és mikor láttam, hogy a KMK leszerződött rá, úgy voltam vele megvárom magyarul.
A borító olyan amilyen, már többször kifejtettem, hogy meguntam a félmeztelen férfiak és nők látványát, de mivel most ez a „divat” egyszerűen elfogadom és ha nagyon zavar letakarom.

Visszatérve a történetre, a kötet előjátékkal kezdődik -nem, nem olyannal – és tartalmilag egy megindító, kisebb sokként érő eseményeket kellett feldolgoznom, mégis örültem, mert szeretem a mély érzelmeket bontogató műveket.
Valahogy úgy éreztem, hogy ez egy nagyon jó kezdet és alig vártam, hogy tényleg kibontakozzanak az események.
De már a második fejezetnél kezdet lelohadni a lelkesedésem.
Ugyanis a karakterek felszínesek, kaptak mindenféle érdekesnek mondható cicomát, de a mély fájdalom egyiknél sem éreztem hitelesnek.
Elizabeth iránt való lelkesedés hamar elmúlt, az önmagát spoiler lány képe, átcsapott egy teljesen érthetetlen önsanyargatássá. Amin átment szörnyű, de volt benne részem, és ez a fajta reagálás lealacsonyító. Persze, aki átélte és esetleg hasonlóképpen reagálta le, egyszer szívesen beszélgetnék erről, hiszen ahányan vagyunk annyiféleképpen oldjuk fel magunkban a fájdalmat és a megalázottság érzését. Viszont a tényen nem változtat, hogy egy jó karaktert lealacsonyítottak és emiatt felszínessé vált a szememben.

A másik főszereplőnk Declan, bár sokak álom karaktere lesz ebben biztos vagyok, tőlem nagyon messze állt sajnos.

De, hogy pozitívat is írjak a kedves ikertestvérről szívesen olvasnék.
Valahogy jobban érdekel az ő története, mert itt annyi ízelítőt kaptam belőle, hogy bőven felkeltette az érdeklődésem.
A másik pozitív, pedig az alkotó gördülékeny stílusa.
Gyorsan, könnyen lehetett vele haladni és be kell valljam más alkotását szívesen olvasnám.

Összességében egyszeri olvasásnak megfelelt, de ennél nekem több kell.

Patika23 P>!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

„Mi két megtört ember voltunk, akik – mikor mélyen egymás szemébe néztek – összefonódtak.”

Már rögtön a könyv elején egy megrázó dologgal indítunk, és jóformán ez az esemény a történet egészére kihatással van.
Elizabeth olyan szabályokat állít fel magának, hogy többször ne érhesse csalódás, de nem számolt azzal, hogy az élet az útjába sodorja a jóképű és izmos Declan-t, alias Balhés Brit-et.
Mindketten mély sebeket hordoznak magukban, de az egymás iránt táplált érzéseiknek nem tudnak parancsolni.
Kicsit soknak éreztem már benne a csíki-csuki állapotokat, és Elizabeth folyton kétségek közti gyötrődését.
A végét pedig kicsit hirtelennek éreztem, olvastam volna még tovább, de összességében így is tetszett.

A könyv egy nagy tanúlságra is felhívja figyelmünket: sosem késő újrakezdeni az életünket és sosem tudhatjuk Ámor nyila mikor talál el bennünket. :)

Már alig várom Dax történetét is. :)

zuna19>!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

Úgy csaptam bele az egészbe, hogy nagyon vártam már a könyvet. Már itt az volt az első gondolatom, mi lesz velem, hogy ha nem tudom olvasni utána a másik részt. Vajon függő véges? Rossz lesz így? Tényleg a legjobbat reméltem.
Hát azt kell írnom, hogy ez sem az én történetem. Sajnos nem lett kedvenc, de még a közelében se járt. Mást vártam tőle fülszöveg alapján. A fejemet fogom, hogy végig bírtam olvasni. Ha hasonlítanom kéne valamihez, akkor az a The Deal lenne. A hasonló történetek nem ragadnak engem meg. Morbid is lenne szerintem. De ez tényleg csak az én kifacsart kitekert logikámnak tudom be.
A legfájóbb az egészben, hogy a karaktereket nem tudtam megszeretni. Egyiket sem, se a fő se a mellékszereplőket.
Jelenleg azt mondom nem lesz nagy bánatom, ha nem olvasom a 2. részt.

Deziréé>!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

Rég volt már ennyi időm olvasni és most végre bebizonyítottam, hogy ha egy remek könyv kerül a kezembe, akkor órák alatt el tudom olvasni és képtelen vagyok csak olvasni, mert másra nem vagyok képes. Így volt most ezzel a könyvvel is, mert annyira fantasztikus, hogy nagyon. Imádom egyszerűen az egész történetet.
Nagyon szimpatikus a két főszereplő, tetszett a váltott szemszög is, mindkettőjük helyzetébe nagyon beleéltem magam. Declan álom pasi, de tényleg.. és Elizabeth… jaj csajszi, mi tuti jó barátnők lennénk.
Nagyon tetszett minden, a főszereplők, a sztori, minden.
Sokat nevettem és mosolyogtam. Szép és romantikus részek vannak a könyvben, jól esett most ez a lelkemnek.
Dex lett a kedvenc mellék szereplőm és Shelley, remélem később fogok még róluk olvasni.
Alig várom a folytatást.

Enikő_Darai_Enii P>!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

Ez volt az első könyvem Ilsa Madden-Mills-től és sajnos beigazolódott, amitől tartottam. Nem volt kifejezetten rossz, de nem is nyűgözött le. A borító szuper és hogy őszinte legyek Declan is egész okés volt. Mindennapi srác Londonból, akinek van egy ikre, meg természetesen pár lelki sebe és hatalmas rajongója a Büszkeség és balítéletnek. Micsoda romantikus lélek, mi? Elizabeth Bennett azonban nem keresi az ő Mr. Darcy-ját a csalódás után és végképp nem akar újabban kapcsolatba keveredni.
Tehát egész élvezetes olvasmány lett volna, ám ami tönkretette, az a rengeteg dráma volt. Nem tudtam megérteni a szereplők motivációját. Egy idő után nem tudott újat mutatni a történet sem én meg beleuntam és csak vártam a végét.
Mindenesetre az NA rajongóknak ajánlom, biztosan lesz köztük jócskán olyan, akit jobban magával ragad majd a történet, mint engem. Viszont Dax-re nagyon kíváncsi lennék majd, az ő kötetével lehet megpróbálkozom még.

AniTiger P>!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

Imádom a tetovált, tagbaszakadt, (küzdő)sportoló férfiakat, akik szeretnek olvasni, szóval csak a Declan „Balhés Brit” Bay miatt is totál megérte elolvasnom ezt a regényt. Extra poén, hogy a kedvenc regénye a Büszkeség és balítélet, és éppen egy Elizabeth Bennett nevű lányra figyel fel! Mindkét főszereplőt kedveltem külön-külön is, de a párosukat pedig különösen imádtam, de a lány története néha elég sokkoló volt számomra. Szórakoztató, megrázó, izgalmas NA regény.

Bővebben…

Viktória_Erdei >!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

Sokat gondolkoztam, hogy hány csillagot adjak ennek a könyvnek, 4 vagy 4,5. Végül 4,5 csillag lett. Nagyon jó kikapcsolódás volt a könyv. Declan úgy éreztem, mintha Travis Maddox lenne, ugyanolyan rosszfiú, de mégis ha jön egy lány, akkor csak az az egy lány létezik a számára. Unikornislányt néha megráztam volna, hogy adj már egy esélyt Declannek. Az egész életünk során bármikor csalódást okozhat bárki, túl kell lépnünk. Igaz időbe telik, de egyszer túllépünk rajta. Az anyjáról ne beszéljünk, fontosabb, hogy a pasiját megtartsa, mint a lánya érzései. Elizabeth kreativitása viszont nagyon tetszik, én is rendelnék tőle gyűrűt. Declan személyisége és persze az ikertestvére Dax mentette meg a könyvet a 4-es csillagtól.

Bitten>!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

Hát igen….. néha megeszem a palacsintatésztát töltelék nélkül is.

Nokedli28>!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

Nem igazán jött be a könyv, pedig nagy reményeket fűztem hozzá. Kiszámítható volt, tipikus romantikus fordulatok és a két főszereplő élete is már túl sablonossá vált. Olvasmányos, nem tagadom, de többre számítottam. Declan karaktere túlságosan szürreális volt számomra a kinézetével, hobbijával és kedvenc olvasmányával (kb. mint Hardin Scott kedvesebb változata és Travis Maddox keveréke). Elizabeth sem lett a kedvenc szereplőm. A Büszkeség és balítélet folyamatos megemlítése is vett el a kedvemből, mert ezt a klasszikust nem szeretem ( valószínűleg én vagyok a világon ezzel egyedül, de a többi Jane Austen történetet nagyon szeretem). A többi szereplő nagyon sablonos volt, az egyetlen eredeti és szép „tárgyi” elem a szitakötő, de a végén ezt is kicsit elcsépeltnek éreztem.
Kikapcsolódásnak jó könyv, de nekem most nem igazán nyerte el a tetszésem, mert általában szeretem az ilyen romantikus könyveket.

Zso89 P>!
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

Számomra teljesen ismeretlen volt az írónő,de ahogy láttam ez az első magyarul megjelent könyve,bár én reménykedem benne hogy több is lesz.
Nem volt tökéletes,de még így is imádtam.
A borító maga már megér egy nyálcsorgatást,örültem hogy maradt az eredeti.❤❤❤❤❤

Elizabeth-el kapcsolatban nagyon vegyes érzéseim voltak.
Hol szimpatikus volt,hol a hátam közepére se kívántam,néha pedig megráztam volna hogy térjen már észhez.
Az anyját inkább szóra se méltatnám.
Az ilyen ember nem szülő,és még ő siránkozik.
Én szóba se álltam volna vele,nemhogy még én járjak a kedvében,na mindegy.
Értem én hogy vágyott a szülői szeretetre,de azért nem minden áron.
Főleg úgy hogy az anyja nem is nézi a lánya érdekeit.

Declan ❤❤❤
Oh édes Balhés Britem ❤❤❤
Elraboltad a szívem,nameg a bugyimról már ne is beszéljünk.☺☺☺
❤Szexi?Pipa
❤Tetovált?Pipa
❤Jókèpű?Pipa
❤Lehengerlő?Pipa
Tudom nyálasan hangzik de leginkább a belső tulajdonságai fogtak meg (persze ami a sok-sok izom réteg alatt található ☺)
A kőkemény külső alatt érző szív dobogott.
Sajnáltam ami az anyukájával történt.
Tetszett ahogy bánt Elizabeth-el.
Sokkal inkább törődött vele mint bárki más.
Azt kell mondjam jó párost alkottak,bár voltak bökkenők.
Nem hiába mondják az ellentétek vonzák egymást.
Declan egy csupaszív pasi egyben határozott,és a végletekig kitartó.
Nem fél kimutatni az érzelmeit,egy csodálatos személyiség.
Dax sztorijára is nagyon kíváncsi leszek,fáj a másik britre is a fogam.☺☺☺
Új kedvencet avattam.
Biztos újraolvasós lesz.❤❤❤

Nikolett0907 P>!

Akkor látunk csak tisztán, mikor a szívünk cserben hagy minket (…)

myrelationshipwith>!

A szerelem kés, mely darabokban vájja ki a szívünket, és a szeretett fiú elé veti koncnak.

Pandaland P>!

Sokan úgy tartják, Isten okkal tesz nehéz embereket az életünkbe, hogy jobb emberek legyünk általuk: megszenvedjük a hibáikat, majd felvértezzük magunkat ellenük.

nypiro P>!

– Te csaj, te még az anyukámnál is bolondabb vagy, mikor menstruál, és elfogy otthon a kávé.

Pandaland P>!

– (…) Gyönyörűek a sebhelyeid. Azt jelentik, hogy túléltél. Hogy itt vagy velem.

KMReni P>!

Nincs értelme álmokat kergetni, ha azok nem engedik, hogy elkapd őket.

tonks>!

Szükségem van egy kis kedvességre, és úgy tűnik, benned tengernyi van.

Zso89 P>!

"– Ugyan, még köszönnöm sem szabad? – Rám emelte sötétszürke szemeit. – Te. Te vajon cukron élsz? Mert te vagy itt ma éjjel a legédesebb dolog.
Meglepett horkantás tört elő belőlem.
– Ez a legrosszabb csajozós szöveg, amit valaha hallottam!
Csüggedten válaszolta:– Ah, te angyal, ne nevess ki – illetve ne horkanj rám! Összetöröd a törékeny egomat!
– Az igazság fáj."

inci81 P>!

A nagy pillanatok szinte észrevétlenül esnek meg, és sokszor csak utóbb látjuk világosan az egészet, de most abban a pillanatban tudtam, hogy előbb-utóbb a szívem Declané lesz.

Nórcsy08 P>!

Belém nyilallt a fájdalom. Hagyd, a rohadt életbe, hagyd már abba! Felemeltem az összetört szívemet, leporoltam, és visszatuszkoltam a mellkasomba.

Említett könyvek