A ​boldogság egyenlete 1 csillagozás

100 tényező, melyek növelhetik vagy csökkenthetik a boldogságszintedet
Ilona Boniwell – Bridget Grenville-Cleave: A boldogság egyenlete

Te+ez a könyv=boldogabb Te
Mennyire vagy boldog? Nem titok, hogy mindenki szeretne boldogabb lenni. De hogyan lehetünk azzá? Ezen interaktív könyv segítségével megtanulhatod, hogy az általad választott könyv segítségével megtanulhatod, hogy az általad megszokott döntések milyen hatással vannak a boldogságszintedre, például:
tv nézés: -4 ;képtárlátogatás: +3 ; munkahelyi bizonytalanság: -2 zenélés:+2

Részben önsegítésre buzdítva, részben túlélési útikönyvként A boldogság egyenlete segít, hogy boldogabb életet élj. A könyv inspirációt ad,hogy meghozd a szükséges változásokat a boldogságod érdekében. Élj úgy, hogy a pluszok már messze felülmúlják a mínuszokat a boldogságok egyenletében.

Eastone Books, Győr, 2009

Bam>!
Ilona Boniwell – Bridget Grenville-Cleave: A boldogság egyenlete

Ilona Boniwell – Bridget Grenville-Cleave: A boldogság egyenlete 100 tényező, melyek növelhetik vagy csökkenthetik a boldogságszintedet

Számszerűsíteni, hogy mi mennyire tesz boldoggá… hát magamra nézve nem találtam mindent igaznak, azért elbizonytalanított a könyv tartalma. Szerintem az adott cselekvés belső megérésének mértéke inkább hozzájárul a boldogsághoz, mint az adott cselekvés mibenléte.

Bam>!

Miként növelheted a mentális jólétedet:
– Kezdd meditációval a napot.
– Testmozgás – heti háromszor fél órát mozogj.
– Írj hálanaplót.
– Vegyél néhány szobanövényt.
– Nevess egy jót legalább naponta egyszer.
– Mosolyogj rá és / vagy köszönj egy idegennek naponta legalább egyszer.
– Vigyél végbe egy jócselekedetet minden nap – nem kell túl nagy dologra gondolni.
– Merülj bele kedvenc tevékenységedbe, legyen az horgászat, bélyeggyűjtés vagy nyelvtanulás.