Steel's ​Edge (The Edge 4.) 43 csillagozás

Ilona Andrews: Steel's Edge

The ​Edge lies between worlds, on the border between the Broken, where people shop at Wal-Mart and magic is a fairy tale—and the Weird, where blueblood aristocrats rule, changelings roam, and the strength of your magic can change your destiny…

Charlotte de Ney is as noble as they come, a blueblood straight out of the Weird. But even though she possesses rare magical healing abilities, her life has brought her nothing but pain. After her marriage crumbles, she flees to the Edge to build a new home for herself. Until Richard Mar is brought to her for treatment, and Charlotte’s life is turned upside down once again.

Richard is a swordsman without peer, future head of his large and rambunctious Edger clan—and he’s on a clandestine quest to wipe out slavers trafficking humans in the Weird. So when his presence leads his very dangerous enemies to Charlotte, she vows to help Richard destroy them. The slavers’ operation, however, goes deeper than Richard knows, and even… (tovább)

Ace, New York, 2012
400 oldal · ISBN: 1937007820

Richard Mar · Charlotte de Ney · Kaldar Mar

Mrs_Curran_Lennart P>!
Ilona Andrews: Steel's Edge

Mi más, mint öt csillag, a szerzőpáros hozta a formát. A Marok és Camarine-ek története szépen körbe ért, tudom, hogy George fiúval később még találkozunk, de a többiek megkapták a boldog befejezést. Kaldar búskomor testvére, Richard a rabszolgakereskedőkkel veszi fel a harcot ebben a részben, és egy sérülés révén találkozik a Peremben a gyógyító Charlotte-tal. Charlotte egy rossz házasság miatt menekült Mágiából a Perembe, ahol összebarátkozott Rose nagymamájával, és a házában él. Sajnos a rabszolgakereskedők ide is lecsapnak így Charlotte szívügyének tekinti, hogy segítse Richardot a banditák ellen. Nem gondoltam volna, de a történetből megtudjuk, hogy hová lett Rose apja, és Sophie/Lark sorsát is elrendezi a szerző. George és Jack szépen cseperednek, nagyon bírom őket, most is részesei a történetnek. A végére kész családregény lett ebből a fantasyból, de cseppet sem bánom. Jó kaland volt.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Világok peremén 4

Ez a rész is nagyon izgalmas volt, imádtam.
Ebben a részben egy újabb Mar fiú, Richard volt a főszereplő és egy fantasztikus gyógyító. Charlotte, aki elhibázott házassága romjaitól menekül a Perembe, kerülnek közös kalandba a rabszolga kereskedők ellen, akik brutálisan rabolnak embereket és gyermekeket és semmiféle gazságtól, még gyilkosságoktól sem riadnak vissza.
A szálak a legfelsőbb körökbe vezetnek, úgyhogy nagyon körmönfont tervekkel kell eljárni és csapdába csalni a gaz vezetőket. Ebben a küldetésben vesz rész a két főszereplő, miközben egyre közelebb kerülnek egymáshoz.
A két kamaszfiú is feltűnik a történetben újabb segítséget nyújtva a küldetés megoldásában.
Szóval remek történet volt, igaz voltak veszteségek is, és nem volt felhőtlen a befejezés, de az általam nagyon szeretett epilógusban, lassan rendeződtek a dolgok.

Trice29 P>!
Ilona Andrews: Steel's Edge

Sok izgalmat és újdonságot is hozott az utolsó rész. Charlott lett a kedvenc női szereplőm ♥
Ugyanakkor nem titok, hozzám a legközelebb a fiatalabb generáció került. Jacke és George fan lettem, az Ő történetükre még nagyon kíváncsi lennék.
Kicsit összecsapottnak éreztem a pók fonalat. Egyébként kíváló sorozat méltó befejezést kapott ♥

FSzK P>!
Ilona Andrews: Steel's Edge

Te jó ég! Eddig is tudtam, hogy Ilonáék nagyon tudnak befejező kötetet írni és ezt most is bizonyították! Nekem ez volt a sorozat legjobb része!
Végre volt két okos, szimpatikus főszereplő. Szépen lassan építkezett a románcuk, a történetben végig jelen volt a finom szexuális feszültség.
A cselekmény fordulatos volt, szinte mindenki feltűnt a korábbi részekből. Voltak benne megrázó részek is, mint spoiler Nagyon sajnáltam a fiúkat, de az írók remek, összetett karaktereket alkottak meg, akik folyamatosan fejlődnek és öröm róluk olvasni.
Ez a könyv tele volt nem csak akcióval, de intrikával is, rendkívül izgalmas volt! Ilonáék ilyesmit nem szoktam írni, de nagyon bejött! A csapda amit kitaláltak és ahogy terelgették felé a célpontokat! És azt hiszem abbahagyom mert még tudnék róla ömlengeni ugyanennyit.
Abszolút megérte a három középszerű korábbi kötetet elolvasni egy ilyen fináléért!

Fairymysz>!
Ilona Andrews: Steel's Edge

Nagyon jó lezárást kapott a sorozat! A harmadik kötet végén még el se tudtam képzelni, hogy lehet egy kötetben lezárni, de összességében sikerült. Izgalmas volt és sok-sok akcióval meg intrikával tele. A szereplőket imádtam – az újakat és a régieket is. Nagyon jó volt újra találkozni a korábbi kötetek szereplőivel. (Williaméket hiányoltam!)
Charlotte és Richard kapcsolata nagyon szépen alakult ki. Charlotte tehetsége nem semmi volt.
Ami Jacket és George-ot, valamint Rose-t illeti, őket sajnáltam amiatt, ami kiderült, de talán így volt jó. Lezárhatják a múltjukat.
Sajnálom, hogy ennyi. Szívesen olvasnám, hogy alakul Jack, George és Sophie jövője.

otaksa>!
Ilona Andrews: Steel's Edge

Még mindig elvarázsolt ez a világ, és ebben a kötetben legalább politikából, ármánykodásból és harcból is kijutott bőven. Charlotte gyógyító képessége (és a puszító is) lenyűgöző volt. Ezzel együtt Charlotte és Richard nem lesznek a kedvenc párosom.

Váczi_Fanni>!
Ilona Andrews: Steel's Edge

Ez a rész a romantikában sajnos nem tündökölt, de legalább izgalmas volt. Sajnos Richard és Charlotte kapcsolata nekem túl gyors volt. Az elején még szépen, fokozatosan imerték meg egymást, kerültek közelebb a másikhoz, aztán bumm, hírtelen már örök szerelem és miegymás.
Viszont ehen kívül mindenmás nagyon tetszett. Charlotte képességei nagyon menők és egyben félelmetesek voltak. Izgalmas volt újra elmerülni ebben a varázsvilágban, ami mindig tartogat valami újat. George és Jake történetére pedig nagyon kíváncsi lennék, remélem ők is kapnak majd saját könyvet.

Veress_Éva>!
Ilona Andrews: Steel's Edge

Azt hiszem ez lesz a sorozatból a kedvencem.
Nagyon tetszett a sztori, mind a mellék, mind a főszálak teljesen magával ragadtak.
Örültem, hogy a fiatalabb generáció ennyit szerepelt. Nagyon a szívemhez nőttek, alig várom, hogy olvashassam az Ő történetüket is.
Carlotte egy igazi belevaló, ugyan akkor csupa szív főnősnő, aki nem mellékesen okos, és talpra esett is. Mellette Richard már-már eltörpül, de azért voltak neki is jó pillanatai. Összeesküvés, halál, pénz, hatalom, szerelem, család, szeretet és a végén még a Pók is tiszteletét teszi.
Rövidem tömören: imádtam.

vklara>!
Ilona Andrews: Steel's Edge

Ismét óriási köszönet Sziporkának.
Szóhoz sem jutok, és még mindig könnyes a szemem.
Ez a rész még inkább megrázóbb volt, mint az előző kötetek. Mintha nem is tartozna a sorozathoz. Vagy mintha a sorozat összes borzalma egy újabb részbe lett volna tömörítve.
Amíg ezt olvastam, Beth Hart-ot és Kaz Hawkins-t hallgattam, nagyon jó zenei aláfestés volt. Mindkét énekesnő hangjából süt a fájdalom, és a jó utáni vágyakozás. Semmi könnyedség, mint ahogy a könyvben sem.
Nagy bánatom viszont, és lehet, hogy sekélyesnek hangzik, de nagyon hiányzott az eddigi humor, ami lazítani tudott a rengeteg szörnyűségen. Persze, belátom, hogy ez nem az a mese volt.
Megint csak sikerült szerelembe esnem a pozitív szereplőkkel, és nagy örömmel szemléltem George és Jack fejlődését. És ahogy egy zárókötethez illik, minden eddig megismert kedvenc szereplőm kisebb nagyobb szereppel jelen volt.
Charlotte de Ney és Richard Mar pedig eljutott a megérdemelt boldogságig, ráadásul Lady Augustine (Lady al Ran) későbbi, és még mindig visszafogott áldásával. Imádom ezeket a cikornyás neveket.
Most nekiállok a Kate Daniels sorozat folytatásnak, aztán majd valamikor egészen biztos újra fogom olvasni mindkettőt, mert úgy tűnik ez is olyan szerelem lett, mint a Fekete Tőr testvérei.

Éva_Mátyásné>!
Ilona Andrews: Steel's Edge

Imádtam minden sorát! A szereplők annyira szépen kidolgozottak, hogy az ember szinte együtt éli át velük a történéseket. Ebben a könyvben minden érdekes és izgalmas volt: az érzelmek, a cselszövések, a csaták. A sorozat legjobb könyve!

RavenS>!

“Congratulations,” he said, his voice dry. “You finally managed to find a woman as tragically noble as yourself. I didn’t think one existed.”
“I’m not tragic.”
Kaldar held up his hand. “Spare me. Some children are born wearing a silk shirt; you were born wrapped in melancholy. When they slapped you to make you cry, you just sighed heavily and a single tear rolled from your eye.” He dragged his finger from the corner of his left eye to his cheek. “Your first words were probably ‘woe is me.’”
“My first words were ‘Kaldar, shut up!’ because you talked too much."

Kapcsolódó szócikkek: Kaldar Mar · Richard Mar
RavenS>!

There is no law that says men should rise, but you still do because women enjoy this show of attention. It’s so ingrained in your nature that when we first met, Richard refused to sit down until I did, even though he was half-dead at the time.”
Richard cleared his throat. “That’s a wild exaggeration. I was a quarter-dead, at most.”

Kapcsolódó szócikkek: Charlotte de Ney
RavenS>!

“Why do I always do that? Why do I freeze instead of helping you?”
“No killer instinct, remember?” he said. “It’s a natural reaction. When in danger, we fight, flee, or freeze.”
“You don’t freeze.”
“I’m too busy trying to impress you,”

RavenS>!

Say, Charlotte, have you seen Richard? A brooding fellow about as tall as me, but much uglier and incapable of humor?”
“Uglier?”
“Well, perhaps not uglier per se, but definitely more melancholy. His trouble is that he thinks too much. It keeps him from enjoying life. Have you
seen him?”
“He’s inside cooking.”
“Cooking? He hates to cook.”
Kaldar stepped over the threshold and ducked left. A knife sprouted from the doorframe where his head had been a moment ago. Kaldar flicked his fingers at the blade. “See? Incapable of humor.”
“What are you talking about?” Richard raised his eyebrows. “I thought the look on your face was bloody hilarious.”
“Who are you, and what have you done with my brother?”

Kapcsolódó szócikkek: Charlotte de Ney · Kaldar Mar · Richard Mar