33. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
35. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
78. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Magic ​Binds (Kate Daniels 9.) 102 csillagozás

Ilona Andrews: Magic Binds

Mercenary Kate Daniels knows all too well that magic in post-Shift Atlanta is a dangerous business. But nothing she’s faced could have prepared her for this…

Kate and the former Beast Lord Curran Lennart are finally making their relationship official. But there are some steep obstacles standing in the way of their walk to the altar…

Kate’s father, Roland, has kidnapped the demigod Saiman and is slowly bleeding him dry in his never-ending bid for power. A Witch Oracle has predicted that if Kate marries the man she loves, Atlanta will burn and she will lose him forever. And the only person Kate can ask for help is long dead.

The odds are impossible. The future is grim. But Kate Daniels has never been one to play by the rules…

Ace, USA, 2017
Ace, New York, 2016
Ace, New York, 2016
338 oldal · ISBN: 9780698136786 · ASIN: B01AHKXIB0

Curran Lennart · Kate Daniels · Derek Gaunt · Jim Shrapshire · Roman Semionovich · Ascanio Ferara · Barabas Gilliam · Ghastek · Julie Olsen · Christopher Steed · Roland · Dali Harimau · Eahrratim 'Erra', the City Eater, the Rose of Tigris · Mahon Delany

Ilona Andrews: Magic Binds

Borzasztóan fog hiányozni ez a sorozat, amikor vége lesz, és sajnos már csak egy rész választ el tőle. Az írópárosunk próbálja elvarrni a szálakat, mielőtt elbúcsúzunk Kate és Curran párosától. A legnagyobb probléma Roland, Kate apja. Mint valami skizofrén elmebeteg egyszerre próbál szerető apát és kegyetlen zsarnokot játszani. Letelepedett Atlanta mellett és cukkolja Kate-et. A próféciák semmi jót nem jósolnak és miközben Kate az esküvőjére készül Atlanta pusztulását is meg kell akadályoznia.
Varázslat, humor, izgalmas csaták. Minden benne van a könyvben, amit már megszoktunk, mégis egy kicsit lassabbnak éreztem a cselekményt. De azért Kate és Curran még mindig a kedvenceim.
Update 2021. Március 06.
Az a jó az újraolvasásoknál, hogy az ember több részletet figyel meg. Ilyen volt az Epilógusban a Fehér Mágus említése, akivel majd Hugh D'Ambray történetében találkozunk.

Te.Jó.Ég!
Az egész könyv epikus volt! Végig a Two Step from Hell-től hallgattam zenét,amíg olvastam és most nem tudom, hogy mit kezdjek magammal. A legjobb rész volt!!
Minden benne volt, de tényleg minden. Sárkány, pegazusok, félistenek, istenek, holtak, olyan lények, amikre szavunk sincs. És a vége megtetőzve a nagy csatával. Bár a harcnak vége, de a háborúnak még közel sincs.
Ami a legjobban tetszett benne az a Kate és Roland közötti kapcsolat volt. Bár ellenségek, de mégis szeretik egymást, s ez Kate-nek eleinte meglepő volt, de azért ő mégis csak az apja. És bármi történjék is, mindig szeretni fogja.
“You would forgive me all my past transgressions if I stayed?” he asked.
“Yes. You are my father.”
Plusz egy várva várt mondat, az utolsó mondat. A szám is tátva maradt, pedig tudtam, hogy ez fog jönni és mégis…
Alig várom a következő részt. Ez volt a csaták könyve, szinte mindenre fény derült, még olyasmire is, amire aztán végkép nem számítottam, de végül is ez Rolandra vall, hogy ilyet tesz. A következő rész szólhatna a békéről, az egymásra találásról, a nagy családi összeborulásról, de van egy olyan érzésem, hogy ez nem fog megtörténni. Vagy nem ilyen simán. Pedig a család fele már kibékült vagy valami olyasmi, most jöhetne a többi is.

Naiva P>!
Ilona Andrews: Magic Binds

Szinte hihetetlen, hogy ez már a 9. része volt a sorozatnak. Hihetetlen. Végig érezni lehetett, hogy egyre közelebb kerülünk a Rolanddal való végső összecsapásra. Ha már szóba került, már az első részektől fogva alig vártam, hogy Roland végre megjelenjen. Éreztem, hogy nem a szokványos „apja-lánya” kapcsolat lesz az övék. Roland olyan, amilyen. Kétlem, hogy valaha meg fog javulni, de mégsem olyan öreg és bölcs ahhoz, hogy egy két újdonságot ő is tanuljon. Kate Daniels-nek továbbra sem egyszerű az élete, hiszen annyi mindenkinek próbál megfelelni. Meg kell védenie a családját, a barátokat, a volt falkát, Atlantát. és közben mindent elkövet, hogy nehogy olyanná váljon, mint az apja.
Christopherről is kiderült, hogy ki is ő valójában. Hatalmas meglepetést okozott. spoiler A pink tutu mindent vitt. Az lett volna az igazi, ha Curran-nek kellett volna felvenni!

Vicky3>!
Ilona Andrews: Magic Binds

OMG! Még nem igazán sikerült felfognom, hogy milyen fantasztikus egy menetet nyújtott ez a regény. Jelen pillanatban teljesen fangirl üzemmódba kapcsolt az agyam és random kisüléseken kívül nem igazán képes semmi mást produkálni. Ilyen közel a fináléhoz mindig nosztalgikus hangulatba kerülök és végigveszem milyen utat is tettünk meg eddig a sorozat folyamán. De gyerekek, még milyen utazás volt ez! Álmomban se képzeltem volna az első rész elolvasása után, hogy egyszer ilyen magasságukban fogunk járni – mind minőségileg, mind az én érzelmeimet tekintve. Az egyik legkedvencebb urban fantasy sorozatommá nőtte ki magát ez a sokszínű karaktereket felvonultató felejthetetlen világ.

Bővebb lére eresztve: http://three-points-of-view.blogspot.hu/2017/04/ilona-a…

_Eriii>!
Ilona Andrews: Magic Binds

Nem akartam ilyen hamar ki olvasni mert tudtam, hogy csupán egy rész van még hátra a sorozatból, de nem bírtam abba hagyni. Nehéz lesz elengedni ezt a sorozatot az biztos. Fantasztikus volt ez a rész is. Izgalmas, tele akcióval humorral. Egyre közelebb van a végső összecsapás Kate és az apja közt. Rolandot hol szeretem hol gyűlölöm. Kateért nagyon faj a szívem. Nehéz lesz neki. Hatalmas kedvenc.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Kate Daniels 9 – Varázskötések

Ez a rész is igazi csemege volt, imádtam minden sorát.
Imádni valóak a szereplők, rengeteg izgalmas kaland, csaták, árulások és mély családi érzések voltak a könyvben, igaz ebben most kevés erotika jutott, de néha ilyen is kell.
Meglepő fordulatok és átváltozások is színesítették a történetet. Apuci továbbra is gonosz volt és még csak nem is tartotta gonoszságnak a viselkedését, több ezer éves teljes pszihopata. A végső csata miatt voltak veszteségek, sajnos ez elkerülhetetlen háborús helyzetekben. Persze a főgonosz megint lelépett a végén, hiszen a sorozat folytatódik.

Trice29 P>!
Ilona Andrews: Magic Binds

Hihetetlenül erős ez a sorozat még mindig. Fantasztikusan izgalmas a történet, a szereplők lenyűgözőek. Mindig tudnak valami meglepőt előhúzni magukból. Kicsit többet szerettem volna Curranból kapni, egyébként 5*.

kocybaba P>!
Ilona Andrews: Magic Binds

Úgy néz ki, ennél a sorozatnál semmi sem lehetetlen. Lazán megtöri az akaraterőm, ha arról van szó, hogy tartogatom a részeket, csakhogy minél távolabb legyen a vége, és az imádatomat is képes könyvről-könyvre új szintre emelni. Egyszerűen nem tudok betelni ezzel a világgal és Katekkel. De hogy is menne, mikor ez is egy pazar rész volt?! Miközben Kate kilátásai enyhén mondva sem túl rózsásak a pszihopata apja miatt, ott van neki az esküvő és a belső küzdelme is. Kemény volt, tele harccal, lelkivel és fizikaival egyaránt, meglepetésekkel, egyben olyan gyönyörűen felépített és a megfelelő pontokon vicces jelenetekkel oldott, a végén megfejelve egy frenetikus csatával, hogy még most sem tértem észhez miatta. Meghajlok az írók előtt. És az utolsó mondat!!!!*-* Úgy megnéztem volna utána Curran arckifejezését.

Tufuka>!
Ilona Andrews: Magic Binds

Valami most annyira nem klappolt. Persze azért imádom még mindig őket, de most nem volt olyan „azagyameldobom” érzés.

2. olvasás:
spoiler

CsepAdri>!
Ilona Andrews: Magic Binds

Most, h lejöttem a felhőmről nézzük csak. Ki gondolta volna, h már az első fejezetnél problémába ütközünk és onnan csak sűrűsödni fognak az események és nehéz lesz az államat a helyén tartani és a kezemből csak kitépni lehet az olvasómat? Ha mindenki erre tippelt akkor mindenki fogyasztja a jól megérdemelt édességét :)
No, de tényleg! Egyik fordulat követte a másikat, próbáltam lépést tartani mindenkivel, közben meg jókat mosolyogtam Kate poénjain. Ha nem írtam volna eleget imádom Kate humorát! Arra az utolsó mondatra, de sokat vártam :))) Amúgy kicsit szürreális volt ahogy készültek egyszerre az esküvőre és a csatára, nekem mókás perceket szereztek az biztos, bírtam Roman-t mint esküvőszervezőt :D A csatának számomra kicsit Gyűrűk Ura zengései voltak. Brutálisan jó volt! Ritkán vagyok ennyire felpörögve egy könyvtől/sorozattól, de itt aztán valahol a felegek felett vagyok mikor olvasok. Falom az oldalakat, aztán nem akarom, h vége legyen az adott résznek, most pedig ott tartok, h nem akarom, h a sorozat véget érjen.

Mrs_Curran_Lennart P>!

Curran walked in behind me and took in the living room. His thick eyebrows rose.
“What?” Roman asked.
“No altar?” Curran asked. “No bloody knives and frightened virgins?”
“No sacrificial pit ringed with skulls?” I asked.
“Ha. Ha.” Roman rolled his eyes. “Never heard that one before. I keep the
virgins chained up in the basement. Do you want some coffee?”

1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Curran Lennart · Kate Daniels · Roman Semionovich

“What is this?”
“It’s a wedding invitation,” Julie said.
“I didn’t order any.”
Julie grinned at me. “Roman.”
Ugh. That’s right. I waved the envelope at her. “It has flowers on it.”
“Did you want gore, swords, and severed heads?” she asked.
Smartass.

7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Julie Olsen · Kate Daniels
Mrs_Curran_Lennart P>!

“Hey, Daniels,” Ella called out. “Bring us back some cookies.”
“What makes you think there will be cookies?”
“When I go home to see my parents, there are always cookies.”
If Roland did have cookies, they’d probably make me spit fire.
“I’ll see what
I can do.”

2. fejezet

Mrs_Curran_Lennart P>!

I swung the door open a moment before Derek walked through it.
“I heard the conversation. I’m coming,” he said.
Ascanio rolled his eyes. “This will be fun.”
Derek parked himself in the doorway. “You need backup.”
“She has backup.”
“Yes, but someone will have to carry the Prince of Hyenas if he accidentally
stabs his pinkie toe, and she isn’t a shapeshifter.”
“Fine.” I headed for my vehicle.
Behind me Ascanio snorted. “Idiot wolf.”
“Spoiled bouda brat.”
“Bigot.”
“Crybaby.”
“Shit for brains.”
“Momma’s boy.”
Universe, grant me patience.

6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Ascanio Ferara · Derek Gaunt · Kate Daniels

– People must be led.
– People must be free.

Kapcsolódó szócikkek: Kate Daniels · Roland
Ashriver>!

– And if you ever turn into your father and feed on this city like a leech, I will kill you.
Really? Not even in your wildest dreams. – If I ever turn into my father, you will kneel and pledge yourself to me, Jim. And you will be happy doing it.
His expression turned flat. I winked at him, got up, and left. That wasn’t the smartest thing to say, but I was getting sick of people threatening me and he had no room to talk. Let him chew on that reality check.

5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jim Shrapshire · Kate Daniels
FSzK>!

“You can’t let people insult your wife, Curran. One day you’ll have to choose diplomacy or your spouse. I’m telling you now, it’s got to be your wife. Diplomacy doesn’t care if you live or die. Your wife does.”

Kapcsolódó szócikkek: Curran Lennart · Mahon Delany
rekamoly20 P>!

„You always know how to get under someone’s skin.”
„What’s that supposed to mean?”
„It’s your superpower. Trust me, I know.”

FSzK>!

“People suffer, Blossom. It’s the definition of our existence.”

FSzK>!

“Stay away from my kid.”
“Perhaps you should ask the child what she wants.”
“I did ask her. She’s right here and now I’ll have to explain to her that Grandpa is evil and enslaves people. Good night.”

Kapcsolódó szócikkek: Kate Daniels · Roland

Kate Daniels sorozat · Összehasonlítás