Szombathely ​őskori településtörténetének vázlata 0 csillagozás

Avagy a római kor előtt is volt élet
Ilon Gábor: Szombathely őskori településtörténetének vázlata

Jelen tanulmányommal – remélhetőleg – hihetően tudom bizonyítani: az itt élő ember története nem a római korral vette kezdetét, Szombathelynek is volt, van őskori története! Jó lenne, ha végre nem csak a múzeum régészei, de a város mindenkori vezetése, beruházói és polgárai is tudomásul vennék ezt. Ugyanis csak velük együttműködve tudjuk múltunk ezen szeletét – azaz a kulturális örökség őskori emlékeit is – a törvényességet (2001. évi LXIV.) is biztosítva megmenteni a tudomány és a későbbi generációk számára. Célom tehát, hogy a városmonográfia 1. kötete előtti időszak vázlatát adjam, nem csak a szakmai közönség számára, de hogy csökkentsem a várostörténet iránt érdeklődő nem képzett Olvasók e korszakkal kapcsolatos hiányérzetét is.

Eredeti megjelenés éve: 2004

puhatáblás · ISBN: 9637206922

Szepesházi Róbert: Szombathely + Savaria ismertetője
Sill Aba Ferenc – Konkoly István: A szombathelyi Püspöki Palota
Kőszegfalviné Pajor Klára – Pittmann Lászlóné – Molnár József (szerk.): Szombathely régi képes levelezőlapokon
Döme Zsuzsa: Karicsa
Bokányi Péter: Szombathely
Farkas Éva Imelda – Melega Miklós – Nagy Szilvia Andrea – Pál Ferenc: A szombathelyi domonkos rendi nővérek 1905–1950
Szilágyi István: Szombathely – Köztársaság tér
Kiss Gábor – Tóth Endre – Zágorhidi Czigány Balázs: Savaria-Szombathely története
Géfin Gyula: A Szombathelyi Székesegyház
Feiszt György: Szombathely