A ​domonkos rend Magyarországon 0 csillagozás

Illés Pál Attila – Zágorhidi Czigány Balázs (szerk.): A domonkos rend Magyarországon

A ​Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának Új- és Legújabb Kori Történeti Tanszékén az elmúlt esztendőkben eltervezett és elindított rendtörténeti konferenciák sorozatába illeszkedett a 2003. október 27–28-án A domonkos rend kultúrateremtő szerepe az újkorban címmel megrendezett tudományos ülésszak. A rendezvény ugyanakkor folytatása volt a Domonkos Rendtörténeti Gyűjtemény által Vasváron 2001-ben megkezdett konferenciasorozatnak is; míg azonban a vasvári konferenciák elsősorban a középkorra fókuszáltak, a piliscsabai Campuson megrendezett program legfontosabb célja az volt, hogy nagyobb nyilvánosságot adjon a domonkos vonatkozású kutatásoknak, és egyúttal ráirányítsa a figyelmet a rendtörténet kevésbé feldolgozott új- és legújabbkori szakaszára.

A konferencián elhangzott előadások többsége megtalálható a kötetben, sőt ezek sora kiegészült néhány olyan dolgozattal, amely 2003-ban a Kolostorok, szerzetesek, szentek című vasvári… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Művelődéstörténeti műhely. Rendtörténeti konferenciák

Szijártó M. István (szerk.): A történelem mint hivatás
Deme Ágnes – Barna Gábor (szerk.): A Szent Domonkos rend és a kunok
Bathó Edit (szerk.): Jászkunsági évszázadok – Jászkunság kutatása, 2014
Krausz Tamás – Katkó Márton Áron – Mészáros Zsófia (szerk.): Világháború, világforradalom, világbéke?
Illik Péter: A spanyol armada pusztulása (1588)
Randolph L. Braham – Kovács András (szerk.): A holokauszt Magyarországon hetven év múltán
Babós Lajos: Az első aradi vértanú
Szakolczai Attila: Gyilkosság különös kegyetlenséggel