100 ​legszegényebb 4 csillagozás

Illés Márton (szerk.): 100 legszegényebb

A 100 legszegényebb című kiadvány a szegénység sokarcúságát mutatja be személyes történeteken, sokkoló tényeken és 100 színes fotón keresztül.

„Kedves Olvasó! A kiadvány, amit kezedben tartasz, a szegénységet tágabban értelmezi a pénztelenségnél. A szegénység ugyanis sokféle hiányt takarhat. Anyagi nélkülözést, testi vagy éppen kulturális kiszolgáltatottságot, függőséget, családi kapcsolatok hiányát. Mindezt mi nem kívánjuk objektív mutatók alapján rangsorolni. Igazat adunk József Attilának: 'Aki szegény, az a legszegényebb'.
A 100 legszegényebb a teljesség igénye nélkül készült. A szegénység számtalan arca közül száz fotón és rövid szövegeken keresztül mutatunk meg néhányat. Olyan emberek és közösségek életébe nyújtunk betekintést, akik eltérő helyzetük, körülményeik ellenére hasonló nehézségekkel küzdenek. (…)” (Illés Márton)

Kurt Lewin Alapítvány, Budapest, 2009

bodr>!
Illés Márton (szerk.): 100 legszegényebb

Amikor rossz kedvem volt, nagyon jól jött, nagyon jót tett velem. Sokszínű, érdekes, józan, tanulságos. Kár, hogy csak száz oldal.