Útonélők 3 csillagozás

Egy kamionos SMS-naplója Európából
Illés László: Útonélők

Illés László, a szerző, az utolsó cowboyok egyike, ahogy – a kamionosokat, az útonélőket , emlegetik.
Járja Európa útjait, s papírra veti – hmm nem is papírra, hanem a telefonja memóriájába rejti – mindazokat a kalandokat, melyeket átél.
Aki próbálta már ezt az életet tudja, az úton, a parkolóban és a felrakón megtörténik mindaz, ami elképzelhetetlen, ami megálmodhatatlan. És mégis megtörténik…
Aki nem próbálta, annak meg izgalmas, rejtélyes világ. Kaland kaland hátán, melyeknek mindegyike maga a valóság.
Ez a különösen szórakoztató, olvasmányos kötet témájában, és megfogalmazásában leginkább Steinbeck: Csatangolások Charleyval, vagy Kerouack: Úton című világhírű remekeivel rokonítható.

Rodin Management Service, Budapest, 2009

Anikó_Rapcsány P>!

Illés László: Útonélők Egy kamionos SMS-naplója Európából

Munkámból kifolyólag szereztem meg és olvastam el. Szerintem a témában való némi alap tudás kell hozzá, hogy értse az ember miről is ír sokszor. Sofőrök és szállítmányozásban dolgozók értik. Néha kicsit unalmas volt, de sokszor érdekes. Belátást enged az ő életükbe! Nem is olyan egyszerű, mint sokszor az ember gondolná… Összességében tetszett!

Marcsi_Bp_Békásmegyer P>!

Illés László: Útonélők Egy kamionos SMS-naplója Európából

Nagyon tetszik a humora!
Vidám kis olvasmány, olyan laza, nem kell rajta különösebben elmélkedni.
„Öt percet sem sétálok,személykocsi fékez mellettem, na ezek is jó embert találtak megkérdezni, hisz magam is el vagyok tévedve.A hölgy az és az anyukája, akiknek a házában jártam.Üljek be, ők oda mennek.Nem egészen így van,utánam jöttek, hogy elvigyenek – mondják, mert nagyon messze van és nem jó ilyen melegben gyalogolni. (+24 C) A kamion mellett tesznek ki, kinyitom az ajtót, és megvárom, amíg megfordulnak az autóval. Ezelőtt sosem láttuk egymást és valószínűleg soha nem találkozunk, mégis, mint régi-régi jó barátok integetünk egymásnak.”

„Ha meg nem tudsz miattunk előrébb jutni 30 méterrel, kérlek ne idegesítsd fel magad – nem érdemes-, hisz már tudod, a fülkében csak egy sofőr ül,aki szintén menne, mert ő abból él. Ha meg nem hinnél nekem, próbáld ki! Csak fel kell állni az íróasztaltól. Kolléga a kamionban!”