Vállalkozások ​pénzügyi alapjai 7 csillagozás

Illés Ivánné: Vállalkozások pénzügyi alapjai

A ​Vállalkozások pénzügyi alapjai könyv elsősorban a Budapesti Gazdasági Főiskola Üzleti és közgazdasági szakjain tanulmányokat folytató hallgatók számára íródott. A könyv témaköreit olyan módon választottuk ki, hogy a hallgatók áttekintést kapjanak a vállalatok, vállalkozások pénzügyi döntéseinek legfontosabb kérdéseiről, megismerjék a modem vállalati pénzügyek fogalomrendszerét, és jártasságot szerezzenek a pénzügyi döntések során széles körben alkalmazott számítási módszerekben és eljárásokban. A témakörök mennyiségének és mélységének eldöntésekor figyelembe vettük, hogy a tankönyv egyszerre szól azoknak a hallgatóknak, akik elsődlegesen nem pénzügyi pályára készülnek, és azoknak a hallgatóknak, akik tanulmányaik befejezése után pénzügyi területeken, pénzügyi menedzserként szeretnének tevékenykedni. Előbbiek számára – legalábbis hivatalosan – a Vállalkozások pénzügyi alapjai elnevezésű tantárgy testesíti meg a vállalati pénzügyekkel kapcsolatos ismereteket, míg az utóbbi… (tovább)

Saldo, Budapest, 2007

gabiica P>!
Illés Ivánné: Vállalkozások pénzügyi alapjai

Nem a legegyszerűbb olvasmány, de alapvetően nem is egyszerű információkat dolgoz fel.
Kicsit úgy érzem, hogy sok helyen túlbonyolított, amely megnehezíti az értelmezést és a megértést.

Adryenne1991>!
Illés Ivánné: Vállalkozások pénzügyi alapjai

Nem olvastam végig betűről betűre a könyvet, de mivel a nagy részét végigbogarásztam, úgy érzem, megérdemel egy rövid kis értékelést.
Néha azon gondolkozom, hogy mi értelme tankönyveket értékelni, majd rájövök, hogy mivel elég nagy már ezekből is a kínálat, így nem mindegy, hogy az ember melyiket választja, és ha nincs kitől tanácsot kérni, akkor itt a moly, ahol akár ebben is tudunk segíteni.

Nem gondoltam volna, hogy valaha is megértem ennek az egésznek a lényegét, de csoda történt.
A legtöbb rész tökéletesen lett megírva. Egy egyszerű ember is belátást kaphat ebbe a világba. Egyszerűen fogalmaz. Példákat mond.

Habár, hozzá kell tennem, hogy vannak olyan fejezetek, amit hosszabb tanulmányozás után sem értek. Egyszerűen túl sok a szakszó.

Ami miatt egy fél csillagot levontam, hogy a feladatokat, példákat nem nagyon fejti ki. Nem egyszerű és egyértelmű a levezetése.

Szóval, aki egyszer nekiáll VAPÁ-t tanulni, az bátran essen neki a könyvnek, mert tényleg hasznos, és sokszor az alapoktól kezdi a magyarázatot, egyszerű példákon keresztül.

Narutofan98 P>!
Illés Ivánné: Vállalkozások pénzügyi alapjai

Nos, azt kell, hogy mondjam erről a könyvről, hogy nem egyszerű eset. Évek óta tanulom a szakmát, már középiskola óta, viszont még nekem is feladta a leckét, pedig azért nem voltam rossz tanuló. Néha megkavart, néha annyi volt a szakszó és olyan hosszan magyarázott egy-egy tényt, hogy legalább kétszer el kellett olvasnom egy-egy mondatot, mire sikerült felfognom az adott tényt, amit el akart nekem mondani.
Kissé hiányosak voltak a feladatok benne, persze örüljek annak, hogy legalább valamennyire levezették, mégis szükség van hozzá a Saldo feladatgyűjteményére. Persze az sem egy tökéletes kötet, mivel sokszor a megoldásos résznél csak az eredmény van kiírva, mikor véleményem szerint nem árt, ha le vannak vezetve azok a feladatok, hogy megértsük, miért is lett annyi az annyi. Legalábbis én ilyen vagyok. Elemzős.

Andor György: Üzleti gazdaságtan
Lakatos László Péter – Kovács Dániel Máté – Madarasiné Szirmai Andrea – Mohl Gergely – Rózsa Ildikó: A Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok elmélete és gyakorlata
Ulbert József – Mohácsi Bernadett – Kuti Mónika – Csapi Vivien – Pintér Éva: Vállalati pénzügyek kézikönyv
Kardos Barbara – Sztanó Imre – Veress Attila: A vezetői számvitel alapjai
Járosi Péter – Madár Péter – Sági Judit – Schepp Zoltán – Sóvágó Lajos – Szabó Zoltán – Szebellédi István – ifj. Zeller Gyula: Pénzügyek alapjai
Juraj Nemec – Glen Wright (szerk.): Közösségi pénzügyek
Ferencz Gizella: Ágazati biztosítástan ismeretek