Mesélő ​könyvtárak 2 csillagozás

Illés György: Mesélő könyvtárak

„Egy nap a zirci könyvtárba tévedtem. Elámultam, hogy az egykori cisztercita szerzetesek mennyi kevéssé ismert régi könyvet és kéziratot gyűjtöttek itt össze. Mennyi kincs rejtőzhet az egykori és a még ma is működő egyházi könyvtárakban? – ez a kérdés izgatott.”
Ennek a nyomozó szenvedélynek az eredménye ez a gazdagon illusztrált, érdekes könyv. Tizennyolc vidéki és fővárosi könyvtár tárulkozik fel benne, egyházi gyűjtemények, hazánk egyetlen megmaradt főúri könyvtárának és két műemlék könyvtárunknak féltve őrzött darabjai: corvinák, ősnyomtatványok, elsárgult kéziratok és adománylevelek, korai nyelvemlékek és több száz éves szépirodalmi művek.

Móra, Budapest, 1984

Aranymag
Illés György: Mesélő könyvtárak

Beadandóhoz használtam segédanyagként, rövid, tömör, jól szerkesztett pár oldal van egy -egy fontos egyházi könyvtárról, műemlék gyűjteményről. Képekkel! Forrásnak nagyon jó.

Madas Edit – Monok István: A könyvkultúra Magyarországon a kezdetektől 1730-ig
Boros István: A kalocsai Főszékesegyházi Könyvtár
Csapodi Csaba – Tóth András – Vértesi Miklós: Magyar könyvtártörténet
Keresztury Dezső: Híres magyar könyvtárak
Varga Zita: Gárdonyi Géza könyvtára
Guillaume de Laubier – Jacques Bosser: A világ legszebb könyvtárai
Móra László: A műegyetemi könyvtár története
Katsányi Sándor – Tóth Gyula: A főváros könyvtárának története 1945–1998
Varga Katalin – Mészárosné Szentirányi Zita (szerk.): Összehasonlít(hat)ó könyvtárügy
Zágorec-Csuka Judit: A szlovéniai magyar könyvkiadás-, sajtó- és könyvtártörténet 1945-től 2004-ig