Hírmondók ​könyve 2 csillagozás

Illés György: Hírmondók könyve

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcs Bagoly

Móra, Budapest, 1987
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631151700 · Illusztrálta: Varga Pál

AnitaZoé P
Illés György: Hírmondók könyve

Szerintem hamarabb megvolt ez a könyv, mint én, de eddig max. belelapoztam. Nem is emlékeztem arra, hogy miről szól. Tavaly a Reading Challange 2015 azon pontjához választottam, miszerint egy olyan könyvet olvassunk el, amit elkezdtünk már valamikor, de sose fejeztük be. Na, végül befejeztem, és nem is értem miért halogattam. A posta történetét meséli el a kezdetektől. Megtudtam, hogy a posta gyorsasága 2000 év alatt nem sokat javult.
Persze kissé elavult már a könyv, hiszen 1987-ben jelent meg. Az írója még azt sajnálja, hogy a telefon elterjedésével a levelek kezdenek kimenni a divatból. Azóta az SMS és az e-mail is begyűrűzött a hétköznapokba, amit ekkor még álmodni se mert senki.

Gáborr_Nagy
Illés György: Hírmondók könyve

A hírközlésről szól ez az ifjúsági ismeretterjesztő könyv. A sorozat többi tagjához képest talán több szöveggel, és kevesebb képpel. De így is az egyik legérdekesebb rész. Dob, füst, galamb, méh (!), szemafor, gyalogos, lovas, kutyás, rénszarvasos, tevés futárok, mindennel üzentünk már, plussz hírlapok, hírügynökségek, posta. Jó és tanulságos könyv a gyermekek nyelvén.

AnitaZoé P

Cicero azt írta az egyik művében, hogy a Britanniában (Angliában) szeptember 1-jén feladott levél szeptember 27-én már Rómában volt!