Királylányos ​színező 2 csillagozás

Illés Andrea: Királylányos színező

A nagysikerű Királylányos könyv után végre itt a különlegesen kreatív Királylányos színező! A mesébe illő rajzok csak arra várnak, hogy élettel töltsd meg őket! Tedd elevenné az ókori Egyiptom, Babilónia, India, Japán uralkodónőit, vagy az indiánok Amerikáját, a lovagkori és az újabb kori Európát.Könnyen kivehető lapokkal, hogy a szobádat is díszíthesd a műveiddel!

Scolar, Budapest, 2016
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632446141 · Illusztrálta: Horváth Ildi

Álmok_útján>!
Illés Andrea: Királylányos színező

Mint, ahogy a címe is sugallja, a rajzok többsége híres nőalakokat ábrázol. Találkozhatunk Erzsébet királynővel, Nofertitivel, Dzsinguval és más kiemelkedő hölggyel.
Horváth Ildi illusztrációit kiegészítik Illés Andrea ismertetői, melyek segítenek a kormeghatározásban és a megismerésben. Dzsingu például egy japán császárné volt, nevéhez, Korea meghódítása fűződik.
A szövegek csak néhány rövid sorból állnak, de ez éppen elég arra, hogy a kíváncsiságunkat felkelthesse.

Ám a hölgyek mellett találunk természetközelibb motívumokat is: ezeket rendszerint kétoldalasan. Az Egyiptomos, halas virágos, és egyéb szépségek inkább azoknak szólnak szerintem, akik még nem annyira bátrak az emberalak kifestésében. Ilyen vagyok még én is.
Néhány oldalon pedig magunk is tervezhetünk, rajzolhatunk az illusztrációkhoz. Őszintén szólva ezeket a részeket még nem igazán szeretem, mert nem tudom megcsinálni olyan szépre, mint ahogy a kész részlet ezt megkívánná. Nem lesz szimmetrikus és ez nagyon zavar. Viszont annak, akinek jó a kézügyessége és bízik magában, jó kikapcsolódást nyújthat ez is, ráadásul ezzel valóban egyedivé varázsolhatja a könyvét.

Teljes értékelés: https://ujalmok.blogspot.com/2021/09/illes-andrea-kiral…

Viki_Szeiman>!
Illés Andrea: Királylányos színező

Szép képek érdekes infókkal.
A pepecselős részeket én nem szerettem soha, és átüt a filctoll. :(
Amugy megérte a pénzét :)