Növényi ​étrend a teljes életért 29 csillagozás

Az orvos szemével
Iller Barbara: Növényi étrend a teljes életért

Hússal? ​Hús nélkül? Minden, ami vegán, egészséges?

Komoly vállalkozás egy fiatal orvostól, hogy táplálkozási tanácsoktól harsogó világunkban szakmai alapokon, logikusan és közérthetően, saját receptjeit is megosztva foglalja össze, milyen alapvető szempontokat kell figyelembe vennünk, ha egészségesen szeretnénk étkezni.
A könyvet olvasva meggyőződhetünk arról, hogy dr. Iller Barbarának mindez sikerült. Érvei megdönthetetlenek, hiszen a teljes értékű növényi étrend többek között:
– segít az ideális testsúly elérésében és megtartásában;
– antioxidáns-tartalmánál fogva „fiatalító” és daganatmegelőző hatású;
– támogatja a szív- és érrendszer egészségét;
– helyreállíthatja a 2-es típusú cukorbetegséget;
– enyhítheti az allergiás tüneteket.

„A teljes értékű növényi étrend ideális gyerekeknek, felnőtteknek, várandósoknak, szoptatás
idején, időskorban, mindig. Ez a legjobb étrend minden életkorban.”
Dr. Michael Greger, orvos,… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2022
Bioenergetic, Budapest, 2021
Bioenergetic, Budapest, 2019

Bea_Könyvutca P>!
Iller Barbara: Növényi étrend a teljes életért

Nagyon örülök ennek a hiánypótló könyvnek a magyar szakirodalomban, ami nagyon időszerű és mindenkinek javasolni tudom, aki életmódváltás előtt áll, vagy az egészsége érdekében szeretne változtatni, vagy egyszerűen csak megelőzni a betegségeket és egészségesebben, tudatosabban enni, élni.

A könyvből megtudjuk, hogy mit jelent egyáltalán a kifejezés: teljes értékű növényi étrend. Miért jó, milyen általános hatásokra számíthatunk, ha teljes értékű növényi étrenden élünk. Segít az ideális testsúly elérésében és megtartásában, csökkenti a testben lévő gyulladásokat, daganatmegelőző és fiatalító hatású, elősegíti a szív- és érrendszer egészségét, helyreállíthatja a 2-es típusú cukorbetegséget, segíhet az allergiás eredetű és a tüdőbetegségek enyhítésében és a szellemi egészség megőrzésében is figyelemre méltó ereje van.

Olvashatunk a szuperételekről, ideális testsúlyról, időszakos böjtről, rákgyógyításról, a szív egészségéről, cukorbetegségről, inzulinrezisztenciáról, allergiákról, autoimmun betegségekről és az ezekhez ajánlott étrendekről, ételekről.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2020/01/dr-iller-barbara-…

bodr>!
Iller Barbara: Növényi étrend a teljes életért

Kétszer vágtam neki a könyvnek. Elsőre csak úgy, azt feltételezve, hogy túl sok újat már úgysem tud nekem mondani, lévén 5+ éve többé-kevésbé így étkezem. Aztán amikor már láttam, hogy ez a könyv sokkal alaposabb, mint amire számítottam, inkább újra nekivágtam, és akkurátusan kihúzogattam, kijegyzetelgettem, és teljes mélységében feldolgoztam a könyvet. Szóval a verdikt az, hogy még azoknak is igen tanulságos lehet, akik jól tájékozottnak érzik magukat a témában, mert részletesen és szerteágazóan mutatja be a növényi alapú táplálkozást, ráadásul minden fejezet végén rendes(!) szakirodalmi hivatkozással, ami oly ritka manapság, hogy már lassan elérzékenyülök, ha ilyet látok.

Manocska0123>!
Iller Barbara: Növényi étrend a teljes életért

Túlzottan szakdolgozat olvasás érzésem volt. Minden témában írt pár mondatot és mögérakta a hivatkozást, hogy ha érdekel a miért vagy a kivétel akkor olvasd el. Így ez egy rövid figyelemfelkeltő írás volt, de lényeges konkrétumok nélkül, azt keressem ki a kapcsolódó szakkönyvből.

Rawr>!
Iller Barbara: Növényi étrend a teljes életért

Mostanság nagyon kacérkodok a növényi étrenddel, és sokan ajánlották ezt a könyvet hozzá. Olvastam a Greger félét is, szerintem ez jobb bevezető olvasmánynak, tömörebb, könnyebben feldolgozható, lényegretörő (két nap alatt kivégeztem). Külön öröm, hogy receptek is vannak benne, így ad egy kis löketet, hogy az elmélet után a gyakorlatban is kipróbálja a tudását az ember.

Judyt89 P>!
Iller Barbara: Növényi étrend a teljes életért

Hiánypótló könyv… egeszségügyi végzettségűként, úgyis hogy már régóta érdekel a téma, ennyire jól és közérthetően összefoglalt könyvvet magyar nyelven jó látni. Mindig is visszafogottan ettem húst, tejterméket és tojást… nos nemrég kiderült, hogy ezeket egészségügyi okokból nem is ehetem… mondhatni 2 hónap alatt vegán életmódra tértem át, viszont ott jópár étkezési megoldással nem értettem egyet, úgyhogy szinte önállóan is a teljesértékű növényi táplálkozás felé fordultam… nem mondom vannak még benne hibák, amiket viszont folyamatosan igyekszem kiküszöbölni. Ez a könyv, vagy akár a Greger könyv nagyszerű útmutató ehhez.

Esoxlucius P>!
Iller Barbara: Növényi étrend a teljes életért

Érdekes, átfogó ismeretterjesztő könyv. Sok hasznos információval, izgalmas receptekkel. Külön tetszett hogy minden fejezet végén részletes hivatkozásjegyzék található, így utána lehet nézni azoknak a témáknak, kutatásoknak, amik mélyebben érdekelnek.

_Horváth_Bernadett_>!

A felesleges testsúly leadása nemcsak a lelkünknek és az önbizalmunknak tesz jót, de könnyebbséget jelent egész testünk számára.

Könyveslány P>!

A minden mindennel összefügg tétele az emberi szervezetre is igaz.