Volt ​egyszer egy kiselefánt 5 csillagozás

Iko Maran: Volt egyszer egy kiselefánt

A négyéves Szim születésnapjára felfújható játékelefántot kap. Trombi nem közönséges játék, mozog, beszél, és nagyon csalafinta jószág, lépten-nyomon különféle kalamajkába keveri kis gazdáját. Szim meg Trombi elválaszthatatlan jó barátok, és közben múlnak az évek: a kisfiú iskolás lesz. Új barátai, olvasmányai mellett kevés ideje marad Trombira, és a kiselefánt szomorúan ismeri el: Szim felcseperedett, és végérvényesen „kinőtte” őt. Az észt író kedves meseregényét Licskayné Németh Ágnes fordításában és Heldur Laretei eredeti rajzaival adjuk közre.

Móra, Budapest, 1982
190 oldal · ISBN: 9631128172 · Fordította: Licskayné Németh Ágnes

chamichaze>!
Iko Maran: Volt egyszer egy kiselefánt

Nem emlékszem, hogy gyerekkoromban egyszer is felolvasták volna nekem, vagy én végig olvastam volna valaha. De arra emlékszem, hogy a képeket rengeteget néztem valami kíváncsi borzongással. Állati fura hangulatú képek vannak benne. Az amikor az óriás fekete hangyák mászkálnak Trombin és már az ormányán van a fekete folt, még az amikor Szimmel repülnek, hát brrrr.
És hiába szól arról is, hogy az az élet rendje, hogy a gyerek felnő és már nem játszik a bébijátékokkal, mégis úgy tálalja, hogy rohannék előbányászni valami gyerekkori játékomat, hogy megölelgessem. Na szóval kicsit, csak olyan északi módon nyomasztó. De a képekre így is úgyis emlékezni fogok már.

Lahara IP>!
Iko Maran: Volt egyszer egy kiselefánt

Nem emlékszem rá, valamikor harmadikos koromban olvastam. Nagy elefántbolond voltam, tehát biztos tetszett.
De azért egy újraolvasást megér.

Újraolvasva. Végtelenül bugyuta mese. Mindig úgy emlékeztem, hogy piros az elefánt, de valójában szürke, a képeken meg sárga. Idegesített Vant (Trombi), aki minden áron rosszalkodott és Szim kioktató stílusa. Az első rész nagyon kis gyerekeknek való, a második talán elmegy. Nem lesz a kedvenc mesém, az egyszer biztos.

Károly_Márk_Miklós>!
Iko Maran: Volt egyszer egy kiselefánt

Gyerekkorom egyik kedvence. Bugyuta torténetek, de olyan kedves, hogy mindent visz :).

laszlonv>!

Trombinak három okból nem tetszett ez a korai tornázás: az első az volt, hogy mindennap csinálni kellett, a második, hogy reggel kellett csinálni, a harmadik pedig, hogy épp neki kellett csinálni.