II. ​János Pál pápa apostoli levele a világ ifjúságához a nemzetközi ifjúsági év alkalmából 0 csillagozás

II. János Pál pápa: II. János Pál pápa apostoli levele a világ ifjúságához a nemzetközi ifjúsági év alkalmából

Az Egyesült Nemzetek Szervezetének döntése szerint 1985 az ifjúság nemzetközi éve. Ennek sokrétű jelentősége van – írja a L'Osservatora Romano – az egész társadalom számára. Különleges jelentőségű az „Egyház számára is, mely az alapvető igazságok és értékek őrzője”. II. János Pál pápa ez év virágvasárnapján apostoli levelet intézett a világ ifjúságához, amelyben nem aktuális kérdésekkel foglalkozik, hanem az evangélium fényénél vizsgálja a fiatalok alapvető problémáit és rámutat a megoldás feltételeire. Rómában hívta a világ ifjúságának képviselőit, hogy véle és egymással találkozva tudatosabban és világosabban lássák a reájuk áramló feladatokat. Mert a megoldást nem kívülről kell várni, hanem belülről kell kezdeni. Szinte összhangban az új magyar oktatásügyi törtvénnyel, mely az iskola elsődleges feladatát a nevelésben, az emberformálásban határozta meg.

Szent István Társulat, Budapest, 1985
72 oldal · ISBN: 9633601193 · Fordította: Kiss László