Gondolatok ​az életről 4 csillagozás

II. János Pál: Gondolatok az életről

II. János Pál életműve olyan lenyűgöző, írásai olyan szerteágazóak, hogy az ember hajlamos elsiklani életének egyik fontos alapeleme felett. E nagyszerű emberben – aki egyszerre volt államférfi, teológus, filozófus és egyházfő – egy lelkipásztor szíve dobogott. Legfőbb vágya az volt, hogy a hit által átalakuljon az életünk, a többi emberhez fűződő viszonyunk, és elmélyüljön az élethivatásunk. A Gondolatok II. János Pál alapvető, rövid, tartalmas pásztori tanításait mutatják be. Két évtized írásainak, beszédeinek összefoglalása, melyek hűen tükrözik a Szentatya belső, Istenbe vetett mély hitét. Tömören, de szívhez szólóan tekinti végig, hogyan közeledhetünk Istenhez, s hogyan találhatjuk meg lelki békénket a kihívásokkal teli világban. Minden oldal inspiráló tanítás, hogyan kerüljön közelebb Istenhez.

Trivium, Budapest, 2011
104 oldal · ISBN: 9789639711778 · Fordította: Fejérvári Boldizsár

encus625 P
II. János Pál: Gondolatok az életről

Nem egy hosszú könyv volt, alig 100 oldal, mégis nem lehet olyan lassan olvasni, hogy a könyvtári kölcsönzési időn belül úgy olvasd el, ahogy azt kellene. Napi 1-2 gondolat lenne a megfelelő szerintem, nekem néhol többet kellett. Sürgősen be kell ezt a könyvet szereznem épp ezért!
A tartalomjegyzéket megnézve, minden cím 1-1 gondolat. Van benne hosszabb, van benne 1-2 mondatos is, de mind üt, a megfelelő módon. Csak arra számíthatunk az írásokban, amit II. János Pál pápa életében is képviselt: szeretet, alázat, kiáll vagy elítél dolgokat, próbál vezetni az életed során ezek felé, hogy változtass vagy legyél jobb. Mindezt a Biblia alapján, időnkét idézetekkel, vagy azok magyarázatával.

Trivium, Budapest, 2011
104 oldal · ISBN: 9789639711778 · Fordította: Fejérvári Boldizsár
Véda MP
II. János Pál: Gondolatok az életről

Tipikus polcról le-leveszegetős, beleolvasgatós könyv. És szép is. Nagyon.

eeszter P
II. János Pál: Gondolatok az életről

Sajnos az volt az érzésem a kötettel kapcsolatban, hogy a volt pápa nevét felhasználva akartak úgy pénzt csinálni ennek a könyvnek a kiadásával, hogy ne nagyon kelljen fáradtságot és energiát belefektetni.

Cheril

Bocsánatot kérni és adni mélységesen emberi és méltó dolog. Van úgy, hogy egyedül ez vezethet ki az ősrégi és erőszakos gyűlölködés zsákutcájából.

Cheril

Az önzés süketté és némává tesz bennünket. A szeretet megnyitja szemünket és szívünket, s képessé tesz arra, hogy – számtalan, nemritkán távoli és ismeretlen testvérünk ezernyi jócselekedetével egyetemben – olyan eredeti és pótolhatatlan módon járuljunk hozzá a világhoz, amely a szeretet apró mozaikköveként az egész történelem képét megváltoztathatja.