Így ​lettem youtuber – Gamerek 5 csillagozás

Interjúkötet 4 videóssal – GameDay Iroda, Szalay Isti, Unfield
Így lettem youtuber – Gamerek

Kíváncsi vagy rá, hogyan lesz valakiből országosan ismert youtuber? Hogyan készíti a videóit, s hogyan jutott el idáig? Ha igen, akkor nyisd ki ezt a könyvet, és tudj meg minden titkot, részletet!

GameDay Iroda
132 575 feliratkozó
18 683 981 megtekintés
Csatlakozott: 2013. nov. 15
Szirmai Gergő és Kiss Imi hétről hétre a legújabb játékokat mutatják be és véleményezik, úti beszámolóikban pedig a játékipar legrangosabb rendezvényeivel ismertetik meg a nézőiket.

Szalay Isti
222 428 feliratkozó
31 116 045 megtekintés
Csatlakozott: 2011. szept. 29
Szalay Isti talán a hazai videós színtés legjókedvűbb arca, aki a nézők szórakoztatását tűzte ki célul. Legyen szó játékokról vagy vlogvideókról, Isti mindig vigyorogva ül a kamera elé.

Unfield
381 430 feliratkozó
73 852 224 megtekintés
Csatlakozott: 2012. szept. 24.
A magyar YouTube fenegyereke előtt nincs lehetetlen. Gyakorlatilag bármit bevállal a legkeményebb játékoktól a legőrültebb kihívásokig.

Montwerk Media, Budapest, 2016

Molymacska>!
Így lettem youtuber – Gamerek

Így lettem youtuber – Gamerek Interjúkötet 4 videóssal – GameDay Iroda, Szalay Isti, Unfield

Ezt a könyvet azért vettem meg (egy antikvárium poros polcáról), mert Szirmai, és mert imádom hallgatni az interjúit. Nos, itt olvashattam, és eléggé érdekes élmény volt.
Három nagy interjú van benne, ebből engem csak az első érdekelt, a másik kettőt csak átfutottam (főleg, mert nem vagyok gamer, így aztán nekem tényleg mindegy). Az első interjúban van a Gameday iroda, és gyakorlatilag mindenrről beszélnek, kb 50 oldalban, ami a youtube-ról, a kritikáról, és a gamelésről szól.
Amit észrevettem, hogy míg a tartalom sok helyen nagyon izgalmas, addig ezt a szöveget nem szerkesztették meg (tehát csak felvették az interjút és legépelték), mert rengeteg helyen egyszerűen olvasva nem működött a szöveg (főleg Gregnél, aki tudjuk, hogy furán beszél. Pl szavakat ismétel stb). Bár a két személy miatt a tartalom jó volt, a kérdések nekem csappongóak voltak, kevésbé fókuszáltak, és sokszor térünk vissza kérdésekhez, amiket el kellett volna felejteni, és csak menni tovább. Valahogy a ritmusa nem volt jó ennek, talán egy picit feszült is volt.
Nem rossz a kezdeményezés (az interjúkötet), de nem volt az újságíró a leghatározottabb, és a szerkesztetlen szöveg inkább a beszélt szöveg érzetét hozta, és kidobott az olvasásból. Akkoriban ez nagy dolog lehetett, de mostanra kissé elavult már.

Near>!
Így lettem youtuber – Gamerek

Nem számít, hogy PlayIT belépő mellé kaptam. Ajándék vagy sem, húztam a szám, mert engem ez nem érdekel. Elég sokáig ült is a polcomon, ma is úgy vettem elő, hogy hát munkában… jobb híján…
Különös és azt hiszem, én magam lepődtem meg a legjobban, de nem érzem elvesztegetett időnek. Voltak persze olyan részek, olyan kérdések és témák, amik nemhogy leírva, de hallgatva sem érdekelnek. A nagy elmélkedések a Youtube és az adott csatorna jövőjéről, vagy „okoskodások”, hogy hogy vágjon bele, aki videózni akar blabla.
De az egész mellett ott voltak az olyan apró részletek, mint a gyerekkori történetek és hasonló érdekességek, amik még akkor is jópofák, ha nem ismered különösképpen „Ki is ez a kölyök?”

Az egyetlen, ami zavart, néhol a kis megjegyzések a szürke négyzetekben. Kicsit úgy éreztem, hülyének vagyok nézve. Mi az a Youtube, mi az a Twitch… de megértem, hogy ezeket is beletették, csak hát na… Aki ismeri azokat, legalább hallásból, akikről szól a könyv, az tudja az ilyesmit. Aki nem ismeri, a Yt-ot és társaikat, nem fogja érdekelni a könyv és akikről szól, kézbe sem veszi, így minek magyarázni neki?

Most pedig megyek és ránézek a számomra két ismeretlen csatornára. Ezek után ennyit megérnek, még ha biztos is vagyok benne, hogy a tartalmuk nem nekem szól.

Nagy_Barna>!
Így lettem youtuber – Gamerek

Oké, ez csak egy interjúkötet, de amit ebből ki lehet hozni, azt szerintem kihozták. Van személyesebb, filozofikusabb és gyakorlatiasabb infó is benne. A szürke keretes kiegészítések pedig határozottan hasznosak benne.

T_Eva>!
Így lettem youtuber – Gamerek

Érdekes volt olvasni a gyerekkorukról :) Kár, hogy ilyen rövidek voltak az interjúk, de mindenképp megéri elolvasni!
Hajrá srácok csak így tovább!