Űzött ​lelkek éjszakája 30 csillagozás

Igor Ostachowicz: Űzött lelkek éjszakája Igor Ostachowicz: Űzött lelkek éjszakája Igor Ostachowicz: Űzött lelkek éjszakája

Igor ​Ostachowicz (1968): Dolgozott pszichiátriai és neurológiai intézetben, különböző cégek menedzsereként, néhány éve azonban állami hivatalnokként, államtitkárként tevékenykedik. Első regénye, amelyet Julian Rebes álnében írt, 2009-ben jelent meg. Jelen könyvét 2013-ban jelölték a legrangosabb lengyel irodalom díjra, a Nikére A regény főhőse egy harmincéves, cinikus fiatalember, aki, bár rendelkezik diplomával, mégis kőművesként dolgozik. Élettársa egy internetfüggő, anorexiás, munkanélküli lány (Gebe), furcsa, oda-vissza függőségi viszonyukban élnek együtt. Egy nap a nő kaparást hall a föld alól: állítólag a II. világháborúban meghalt zsidók laknak ott, és most felébredtek. Az elsőre őrültnek tűnő ötletről rövidesen bebizonyosodik, hogy igaz. Élőhalottak, főként gyerekek jelennek meg a lakásban, akik egytől egyik vagy a gettóban, vagy a varsói felkelésben estek el. Hiába haltak azonban meg, mégsem tudják teljesen elhagyni a földi világot, mert mindegyiküknek teljesíteni kell… (tovább)

Kossuth, Budapest, 2014
262 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630978651 · Fordította: Németh Orsolya
Kossuth, Budapest, 2014
262 oldal · ISBN: 9789630979382 · Fordította: Németh Orsolya

Igor Ostachowicz: Űzött lelkek éjszakája

Helló, Gabriella vagyok és ez itt a méltatlanul alulértékelt könyvek égig magasztalása.
Bárki, aki azt mondja a Mester és Margaritára, hogy „mestermű”, de ezt nem érti, mert „érthetetlen” meg „katyvasz” az mondja, már, hogy „bocsánatot kérek, nem úgy gondoltam”.
Mert elfogadom.
De tényleg.
És ez meg zseniális volt.
Nem számít mi ez, bármi is legyen ez, mert halálosan jó, csak el kell picit töprengeni rajta.
spoiler

egy_ember >!
Igor Ostachowicz: Űzött lelkek éjszakája

Hát, nem is tudom. Sokkal ígéretesebbnek tűnt, mint ami lett belőle. Talán Igor barátunk túl sokat dolgozott pszichiátriai intézetben. De az sem kizárt, hogy az államtitkárság tett be neki.

KeiC0re>!
Igor Ostachowicz: Űzött lelkek éjszakája

A végére olyan sűrű lett a sztori (aminek egyrészt örültem is), hogy nem bírtam követni, majd olyan hirtelen vége lett (eléggé csalódtam a végében), hogy azt hittem hiányos a kiadás.

gabriellaeld I>!

Furcsa hangokra ébredtem, mintha egy fóka próbálna németül beszélni.

Lanore P>!

Nem kell elmélkedni a boldogtalanságunkról, különösen nem akkor, amikor a gyerekek teáját édesítjük.

kzsofi89>!

Elmagyarázta, hogy a mi problémáink abból adódnak, hogy történt valami furcsa dolog, és nagyon sokan felébredtek – néhány napja nem sokan tudnak már nyugodtan feküdni a földben, mindenki mászkál, fészkelődik, mint az ember, aki nem tud elaludni. A leginkább becsavarodottak csapatot alakítottak. Ahhoz van kedvük, hogy szétmarcangoljanak valakit, akit nem szeretnek. Annak idején látták, hogy viszik el azokat, akiket szerettek, most azokat akarják így látni, akiket utálnak. Lassan összeállt a kép. Visszatért az a félelem, amit a föld alatt éreztem, nem bírom, gonosz gondolatok keringenek ezrek élő és holt fejében, bár lennék még annál is közömbösebb, mint amilyen természetemből, teljes erőmből és meggyőződésemből adódóan vagyok, akkor kevésbé omlanék össze, mint mások, libabőrös lettem, de lehet, hogy a fagyitól és a klímától.

gabriellaeld I>!

A romantikus vígjáték épp most kezdődött. Gebe szokott ilyeneket nézni, bár azért nem ezen a szinten mozog. Tök értelmetlen, azért nézi ezeket, hogy vádaskodhasson. Amikor egy pasi csúnyán viselkedik a filmben, akkor az a baja, hogy ilyenek egytől egyig, persze én is, ha meg valami romantikus jelenet zajlik a képernyőn, sokkal durvábbak lesznek a vádak, mert én sose vagyok ilyen.