Texas ​Kid, testvérem 1 csillagozás

Igor Kordej – Darko Macan: Texas Kid, testvérem

Igor Kordej, horvát származású képregényrajzoló, olyan ismert sorozatokat illusztrált, mint az X-Men, Tarzan, Star Wars és a Star Trek. A Dark Horse-nál és a Marvelnél töltött évek után francia nyelvterületen is számos munkája jelent meg.

A Texas Kid, mely gyakori írótársa, Darko Macan elbeszéléséből született, különleges fikciós “crossover”, melyben a vadnyugati hős a vad keletre, a Balkánra látogat. A mű első felében a második világháború vérzivataros évei, usztasák és “jugó” partizánok elevenednek meg, míg a második fejezet Texas Kid jutalomjátéka.

Comicsmania, 2018
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158073134 · Fordította: Bayer Antal, Orosz László · Illusztrálta: Igor Kordey

peterszebeni I
Igor Kordej – Darko Macan: Texas Kid, testvérem

Nagyon tetszett ez a kötet. Kicsit sajnálom, hogy nem kerek egész lezárt történet, de kiváncsian várom a folytatást.
A fiktív önéletrajz, a háború borzalmaival nagyon érdekes volt, valamint a képregény a képregényben fordulat. Így szerintem mind történetileg, mind formailag érdekes olvasmány, ami abszolút üde színfolt a magyarul olvasható képregények palettáján.