Ünnepi ​férfiú 1 csillagozás

Szent László király regénye
Ignácz Rózsa: Ünnepi férfiú Ignácz Rózsa: Ünnepi férfiú Ignácz Rózsa: Ünnepi férfiú Ignácz Rózsa: Ünnepi férfiú

Regény ​Szent László királyról a múltban, a jelenben és a jövőben. Krónika, regény, dráma, interjúk, tanulmányok, helyszíni közvetítés, napló, levelek és vallomások. Kodolányi János levele Ignácz Rózsához, mint bevezetés, Makkai Ádám rövid „előszó helyett” című írásával.
Mint Makkai Ádám – az írónő Amerikában élő fia – rövid bevezetőjéből megtudjuk, Ignácz Rózsának több regénye is maradt kéziratban. Ezek közül A születésnap körül című 1982-ben az Egyesült Államokban jelent meg. Az Ünnepi férfiúval kivártunk, hogy itthon adhassuk ki.
Az igen érdekes regény Szent László alakját és a vele kapcsolatos hagyományokat mutatja be a múló időben. László királyt a magyar történelem egyik legnagyobb egyéniségének tekinti, aki tartalmas és tartós szintézist tudott teremteni a keletről hozott ősi hagyományok és a nyugatról kapott kereszténység, az európai kulturális értékek között.
A Szent László-képet érzékletesen, személyesen rajzolja meg. A személyesség az írói… (tovább)

ISBN: 9789638911469
Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2011
Pro-Print, Csíkszereda, 2005
304 oldal · keménytáblás · ISBN: 973846840X

Gabriella_Balkó>!
Ignácz Rózsa: Ünnepi férfiú

Ignácz Rózsa: Ünnepi férfiú Szent László király regénye

Igazándiból nem tudom, hogy ez mi akart lenni…
A könyv elején Kodolányi a szerzőnek írt levelét olvashatjuk, melyben dicséri ezt a művét. Hát én valahogy nem tudok vele egyetérteni.
A könyv első harmadában különböző stílusban megírt „korabeli” írások vannak László királyról. Majd olyan tanulmányféleség következik, végezetül hogy a ma embere hogy emlékezik rá spoiler.
Sajnálom, hogy nem tetszett, tudom, hogy az Orsika anno nagyon tetszett, ennél meg örülök, hogy átrágtam magam rajta, és félretehetem.
Teljesen véletlen, hogy épp az Szent László ünnepén is olvastam ezt a könyvet. :)

Püski, Budapest, 1989