Rézpénz 3 csillagozás

Ignácz Rózsa: Rézpénz Ignácz Rózsa: Rézpénz Ignácz Rózsa: Rézpénz Ignácz Rózsa: Rézpénz Ignácz Rózsa: Rézpénz Ignácz Rózsa: Rézpénz Ignácz Rózsa: Rézpénz Ignácz Rózsa: Rézpénz

Ignácz ​Rózsa (1909-1979) egyik legjelentősebb erdélyi témájú regényét tartja kezében az olvasó. A történet egy tehetséges fiatal magyar színésznő, Türje-Szász Klári és egy nős ember, Deák Ádám feltaláló ezermester szerelme köré szövődik. Deákot rábeszélik, hogy hamisítson román pénzt, réz húszlejeseket. A cél Erdély függetlenítése lenne mind Magyarországtól, mind pedig Romániától. Amikor lebuknak, a joginál sokkal nagyobb vereséget szenved Deák Ádám, mivel ártatlannak minősítik a felbujtó román gazdával, Moganuval szemben, akit, mint eleve tehetségesebb felet tartanak csak képesnek a pénzhamisítás tervére. A bíróságon elhangzó felmentő beszéd az uralkodó román nemzetiség leglesújtóbb véleménye a magyarságról. A míves stílusban megírt, fordulatos cselekményű regény annak a nemzedéknek az életérzését eleveníti föl, amelynek hétköznapjait végzetesen szétzilálta az első világháborút követő világpolitika, s amely ma is a túlélés ezernyi leleményével keresi a megmaradás, az önmagára… (tovább)

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Magyar szépirodalom Lazi · Halhatatlan könyvek Dante

Lazi, Szeged, 2011
Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2011
Püski, Budapest, 2000

Annamaria_Nagy_Korodi>!
Ignácz Rózsa: Rézpénz

Nagyon tetszett ez a történet a korabeli, erdélyi vándorszínész-csapat életéről. Igazság szerint a fülszöveg ízelítője nem hű a történethez, teljesen más dolgok történnek, mint amit az összefoglaló előrevetít. Mégis tetszett, egyáltalán nem volt unalmas olvasmány. Ignácz Rózsa rajongó született.

Dengezik>!
Ignácz Rózsa: Rézpénz

Voltak benne érdekesebb részek, de a fülszöveg alapján sokkal izgalmasabbnak ígérkezett.
A nőknek talán jobban tetszenek az efféle írások.