Ültetés ​az első bében (Első bé 2.) 15 csillagozás

Igaz Dóra: Ültetés az első bében

A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok”-­sorozatot építünk.
A Pagony legkiválóbb szerzői írnak a sorozatban: Berg ­Judit, Finy Petra és Gévai Csilla után most Igaz Dóra folytatja a sort az idő közben második osztályba lépett Pali történetével. Másodikban nehezebbek a matekfeladatok, ráadásul Palinak a legjobb barátja helyett egy lány mellé kell ülnie. Először úgy tűnik, hogy Lucát csak a lovak és az illatos radírok érdeklik, de aztán kiderül, hogy jószívű, és még focizni is szeret…
Mindezt kicsit hosszabb szavakkal, bonyolultabb mondatszerkezetekkel, de még mindig röviden és egyszerűen.

meseanyu MP
Igaz Dóra: Ültetés az első bében

Szerintem ez nagyon jó volt. Végre nem unalmas, gagyi történet, hanem fordulatos, aranyos, ilyen kell a kezdő olvasóknak. Az illusztrációk szuperek, és az üzenete is hasznos.

ziara P
Igaz Dóra: Ültetés az első bében

Hát, ez elég felejthető volt nekem! A rajzok sem átütőek, a sztori aranyos, én szeretem a fiú-lány témát meg támogatom is a fiú-lány barátságot. Remélem, az én kicsikém is megtapasztalja majd.

gab001 P
Igaz Dóra: Ültetés az első bében

A hangulat az első részhez hasonló. Szépek az illusztrációk és tanulságos a történet is. Megtudhatjuk, mihez kezd Pali, amikor elültetik a barátja mellől. Luca nem épp az a padtárs, akire mindig is vágyott. Aztán idővel jobban megismeri. Könnyen olvasható könyvecske, amit jó kézbe venni. A hétköznapisága a legnagyobb erénye.

katen P
Igaz Dóra: Ültetés az első bében

Nagyságrendekkel jobb szöveg volt, mint az előzőek, de még így is nagyon gyenge . Azért mert valaki most tanul olvasni, miért kell unalmas, semmitmondó szöveggel traktálni? (Ráadásul 2200ft ez a pár oldalas szösszenet, szabadrablás…)
Mindenesetre kíváncsi vagyok, a célcsoport mit szól hozzá, várom a másodikos @szemüveges_süni értékelését!! :-D <3

dianna76 P
Igaz Dóra: Ültetés az első bében

Aranyos történet a barátságról, arról, hogy igazából a belsőségeken, nem pedig a külsőségeken alapszik. Na meg persze kicsit szó van benne a suliról is, de csak egy nagyon kicsit. És kedves Tanárnénik! Mindegy ki mellé ültetik a gyereket, ha beszélgetni akarnak, akkor fognak is! Még mindig Tiki a legcukibb szereplő! Azért azt nehezen képzelem el, hogy az óra alatt ő vígan táplálkozik, s pl. felmérő írás közben csak az ő rágcsálása, vagy motozása hallatszik.

PTJulia P
Igaz Dóra: Ültetés az első bében

Az első bések kalandjai folytatódnak. Aranyos életkép a kisiskolások mindennapjairól. Kicsit sajnáltam, hogy a hörcsög most kevesebb szerepet kap.

Első bé sorozat · Összehasonlítás