Karácsonyok ​fényessége 6 csillagozás

Válogatott novellák
Ifj. Fekete István: Karácsonyok fényessége

Tudta-e Fekete István 1932 februárjában, amikor István fia megszületett, hogy azt a meghitt, érzékeny hangot, emberséget, amit ő jelentett a magyar irodalomban – a Zsellérek és a Koppányi aga testamentuma óta –, mintegy harminc évvel később a fia fogja folytatni a tengeren túl?
Az 1956-ban emigrálni kényszerült fiatalember kötetünkben található novelláinak legtöbbje karácsonyi elbeszélés. Az idegenben élő magyarokat a legbensőségesebb ünnep, a karácsony köti össze.
Ragyoghatnak bár az amerikai nagyvárosok fényei százannyira, a hátrahagyott gyermekkor szentestéinek vibráló gyertyalángja elhomályosítja szívükben a metropoliszok minden csillogását.
Egyszerű, hétköznapi helyzetek emelkednek ki a megszokottból, olykor szívszorító, máskor derűs vagy tragikus, de mindig emberséggel átélt és átélhető sorsfordulatokban.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szent István Társulat – Szépirodalom Szent István Társulat

Szent István Társulat, Budapest, 2009
Szent István Társulat, Budapest, 2004

Zsuzsanna_Hernádi>!
Ifj. Fekete István: Karácsonyok fényessége

Szívmelengető, békebeli, sokszor megható történetek. Méltó utódja az édesapjának.

Annamarie P>!

Gyermekkorom karácsonyainak örömét az is növelte, hogy a napokig tartó sütés-főzés, ajándékcsomagolás, nagytakarítás miatt életem állandó egzecíroztatói és börtönőrei nem tudtak velem foglalkozni.

Annamarie P>!

– Melyik bejglit szereti? A dióst vagy a mákost?
– Bejglit? – kérdeztem csodálkozva.
– Igen, bejglit! És ne mondja, hogy nem szereti, mert nagyanyám határozottan állította, hogy minden magyar szereti. És a karácsonyt maguknál el sem lehet képzelni bejgli nélkül. Ne merje meghazudtolni a nagyanyámat, mert vérét veszem!