Vállald ​fel bátran önmagad 20 csillagozás

A japán sikerkönyv, amely megmutatja, hogyan lehetsz valóban szabad és boldog
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

A ​Vállald fel bátran önmagad már több, mint 4,5 millió példányban eladott sikerkönyv, amely megmutatja, hogyan válhatunk azzá, akik valójában lenni szeretnénk.

A boldogság valóban csak rajtunk múlik? Vállald fel bátran önmagad egyszerű és egyenes választ ad erre a kérdésre: igen. A rendkívül olvasmányos és közérthető kötet egy filozófus és egy fiatalember megvilágosodást hozó, öt napon át tartó beszélgetésén kíséri végig az olvasót. Ez idő alatt megértjük, hogyan emelkedhetünk felül a múlt traumáin vagy mások elvárásain, és miként irányíthatjuk a saját életünket.

A Vállald fel bátran önmagad bölcsességeit olvasva világossá válik, miért fontos, hogy megbocsássunk magunknak, s hogy testi és szellemi értelemben is törődjünk magunkkal. A kötet által képviselt felszabadító erejű gondolkodásmód lehetővé teszi, hogy merjünk változni és figyelmen kívül hagyni a korlátokat, amelyeket magunk elé állítunk.

A milliók életét megváltoztató Vállald fel bátran önmagad című… (tovább)

276 oldal · ISBN: 9789634336648 · Fordította: Kovács Viktória
276 oldal · ISBN: 9789634338017 · Fordította: Kovács Viktória

AniTiger P>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad A japán sikerkönyv, amely megmutatja, hogyan lehetsz valóban szabad és boldog

Nagyon sok elgondolkodtató témát érintett, a haragtól kezdve az önzőségen, a boldogtalanságon és az egoistaságon át a feladatok szétválasztásáig és mások beken hagyásáig. Nyilván nem értek minden gondolatával egyet, de érdekesnek találtam az összes beszélgetést. Oké, eleinte untam a párbeszédet az adleriánus pszichológia alapjairól, talán a második beszélgetésük idején már faltam a sorokat az adott témáról. Szerencsére a könyv stílusa is közérthető, de nem szájbarágós.

Bővebben a blogon:

Mariann_Czenema P>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

A vége nem tetszett, hogy egyetlen fejezet alatt adleri filozófia rajongó lesz a fiatalember, de sokat tanultam, érdemes volt kétszer elolvasni ezt a könyvet.

Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Nem hittem volna, hogy egy önsegítő kötet ilyen sokat tud adni, mint ez. Bár elsőre meredeknek tűnt egy-két állítás benne, mégis hagytam magam meggyőzni, és szeretném a későbbiekben beépíteni a mindennapjaimba a tanácsait.

Biztos vagyok benne, hogy nem lesz mindenkinél siker, és nem lesz mindenki nyitott sem rá, de aki igen, az sokat meríthet belőle, és tényleg képes lehet boldogabb életet élni általa. Ha mást nem, legalább az önismeret és önfejlesztés útján el tud indulni…

Bárkinek szívből ajánlanám nemtől, kortól függetlenül.

Bővebben itt írtam róla:

276 oldal · ISBN: 9789634336648 · Fordította: Kovács Viktória
HA86>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Nagy bajban vagyok, mert úgy érzem, négy vagy ötcsillagosra semmiképpen sem értékelhetek egy olyan könyvet, ami az értelmet és az akaratot az érzelmek fölé helyezi, és azt hirdeti, hogy az érzések figyelmen kívül hagyásával, pusztán józan belátással és a helyes döntések meghozatalával bárki boldog és kiegyensúlyozott életet élhet – ugyanakkor lehúzni se szeretném, mert (legalább) egy olvasást mindenképpen megért!, még akkor is, ha bizonyos részeknél égnek állt a hajam. :)
A japán szerzőpáros könyve az úgynevezett adleriánus pszichológia tanait hirdeti, ami – szembemenve az ok-okozaton alapuló freud-i pszichológiával – azt vallja, hogy semmiféle múltbeli trauma nem lehet hatással a jelenlegi vagy jövőbeli életünkre, hacsak mi magunk nem döntünk úgy, hogy gyávaságból hatalommal ruházzuk fel, mintegy kibúvóként használva.
Mivel az embernek ezt olvasva rögtön eszébe jutnak a szélsőséges esetek (pl. kisgyermekkori bántalmazás, nemi erőszak és hasonlók), és legszívesebben messzire hajítaná a könyvet, a fülszövegírók igencsak diplomatikusan és ügyesen jártak el, amikor az ismertetőből épp a lényeget hagyták ki…

Magamból kiindulva is: ha tudom előre, hogy a könyv másról sem szól, mint a feladatok szétválasztásáról (mi az én dolgom, mi a többi emberé; mibe van jogom beleszólni és mibe nincsen stb.), előrevivő döntések meghozataláról úgy, hogy a múltban átélt fájdalmakat szőnyeg alá söpörjük és megbocsátunk mindenkinek, akinek csak meg kell; hogyan hagyjuk figyelmen kívül, mit várnak el tőlünk mások, én is félre hajítanom. Szerencsére azonban nem tudtam, és végül a hitetlenkedést kiváltó részek ellenére is kíváncsian olvastam végig, mert bizony volt benne jó néhány olyan formabontó gondolat az emberi kapcsolatokról, a boldogtalanság okairól, ami át- és továbbgondolásra érdemes. Például a spirituális színezetű „itt és mostban” élésről, a tudatosabbá válásról, és ezáltal a világ „belülről” történő átalakításáról.*

Valahol a könyv közepe táján a filozófus azt mondja a vele beszélgető fiatalembernek, hogy feleannyi időbe telik valakinek elsajátítania az adleri tanítás elveit és azok szerint élni, mint ahány éves jelenleg. Nos, ha én nekiállnék gyakorolni, kb. ötvenéves fejjel jutnék el a mester szintre – csakhogy valószínűleg nem fogok, mert ehhez én túl csapongó és érzelemvezérelt vagyok. Ellenben felcsipegettem a magam számára fontos (és emészthető) morzsákat, és most úgy érzem, egyelőre jóllaktam… :)

*Aki kedveli Eckhart Tolle-t, valószínűleg ezt a könyvet is érdeklődéssel forgatná…, de talán hozzám hasonlóan úgy érezné, nagy hiányosság, hogy Tolle műveivel ellentétben, jelen műben a negatív érzések kezeléséről egyetlen szó sem esik.

konyvkritika>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Teljes mértékben meg tudom érteni, hogy miért lett ez a könyv külföldön egy sikerkönyv, ugyanis a szabad és boldog élet titkát hirdeti, amire minden ember vágyakozik és úgy gondolom, hogy már csak kíváncsiságból is sokan elolvassák ezt a könyvet.⁣

A könyv alcíme akár az is lehetne, hogy „A világ egyszerű, és az élet is”, ugyanis ez a fő üzenete ennek a mélyen filozofikus könyvnek.⁣

Számos pozitív tulajdonsága és előnye van ennek a könyvnek, nehéz is lenne mindegyiket felsorolni, mert akkor talán az egész könyvet idéznem kellene. A lényeg azon van, hogy a boldogság mindenki számára elérhető, ehhez pedig csupán egy jó adag önismeretre, bátorságra és elköteleződésre van szükség.⁣

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/ichiro-kishimi-fumitake-koga-vall…

Emil_Péter_Hegyi>!

Ami tetszett:
– voltak formabontó gondolatok, amik néha azóta is be-beugranak és segítenek 1-1 helyzet értékelésében
– megnyugtató volt olvasni, bár ehhez nyilván kell egy filozofikus alkat :)

Ami nem tetszett:
– a párbeszédes forma alapvetően bejött, de voltak benne olyan részek ahol a fejemet fogtam: pl. kétszer elmond valamit a filozófus, egyszer elfogadja a fiatalember, másszor nem
– a könyv közepe táján beleuntam, elkavarodtam

Oswinn>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Az adleriánus pszichológia egészen más oldalról közelíti meg azt, hogy mit miért cselekszünk, mint a freudi, ezen sokat lehet gondolkozni.
A párbeszédes forma lehetett volna jó, de nekem túl sterilnek tűnt, és sok volt benne az ismétlés.

Boglinc P>!

Nem az élményeink határoznak meg bennünket, hanem a jelentés, amellyel felruházzuk őket.

Boglinc P>!

Bármi is történt velünk ezelőtt, az nem kell, hogy hatással legyen arra, ahogyan ezután fogunk élni.

Boglinc P>!

Csak akkor tudjuk a saját életünket élni, ha nem vesszük figyelembe mások ítéletét, nem félünk attól, hogy nem fognak kedvelni, és megfizetjük az árát azáltal, hogy talán soha nem fogunk elismerést kapni. Másképpen nem lehetünk szabadok.

Boglinc P>!

FILOZÓFUS: […] A világ egyszerű, és az élet is egyszerű.
FIATALEMBER: Hogyhogy? Bárki láthatja, hogy ellentmondások káosza.
FILOZÓFUS: Ez nem azért van, mert a világ bonyolult. Ez azért van, mert a világot mi tesszük bonyolulttá.

Boglinc P>!

Egyikünk sem objektív valóságban él, hanem egy szubjektív világban, amelynek mi magunk adunk értelmet. A világ, amelyet ön lát, különbözik az általam látott világtól, és a saját világunkat lehetetlenség megosztani bárki mással.

Boglinc P>!

Hogy megint Adler szavaival éljek: „Nem az a lényeg, ki mit hoz magával, hanem hogy mit kezd vele.”

Boglinc P>!

Amikor megpróbáljuk megváltoztatni az életmódunkat, nagy bátorságpróbának vetjük alá magunkat. A változás szorongást kelt, ha nem változunk, az pedig csalódással jár.

Boglinc P>!

[…] nem az egyedüllét tesz magányossá! A magány azt jelenti, hogy ott van körülöttünk a többi ember, a társadalom, a közösség, és határozottan azt érezzük, hogy ki agyunk zárva. A magány érzéséhez szükség van a többi emberre is.

Boglinc P>!

Valaki meg akarja mutatni, hogy jó viszonyban van egy hatalommal bíró személlyel (aki bárki lehet, a tanártól kezdve egy hírességig). Ezáltal tudatja, hogy ő különleges. A munkatapasztalattal kapcsolatos csúsztatás, az egy bizonyos ruházati márkához ragaszkodás a tekintéllyel felruházás formái, és ezekben valószínűleg a felsőbbrendűségi komplexus is megjelenik. Egyik esetben sem arról van szó, hogy az én tényleg felsőbbrendű, vagy különleges. Csak különlegesnek tüntetik fel az ént azáltal, hogy valamilyen tekintélyhez kapcsolják. Röviden, ez egy mesterségesen létrehozott felsőbbrendűségi érzés.

Boglinc P>!

FILOZÓFUS: Ha valaki a jelenlétemben bántana, elgondolkodnék az illető rejtett szándékán. Amikor tényleg megharagszik valakinek a szavain vagy a viselkedése miatt, még ha azok nem is nyíltan bántók, kérem, gondoljon arra, hogy ez a személy valójában hatalmi harcra invitálja önt.
FIATALEMBER: Hatalmi harc?
FILOZÓFUS: Például egy gyerek különféle csínyekkel bosszant egy felnőttet. Sokszor ez figyelemfelkeltés céljából történik, és abbamarad, mielőtt a felnőtt tényleg méregbe gurulna. Viszont, ha a gyerek nem hagyja abba, amikor a felnőtt tényleg méregbe gurul, akkor a gyerek célja valójában az összecsapás.