Vállald ​fel bátran önmagad 38 csillagozás

A japán sikerkönyv, amely megmutatja, hogyan lehetsz valóban szabad és boldog
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

A ​Vállald fel bátran önmagad már több, mint 4,5 millió példányban eladott sikerkönyv, amely megmutatja, hogyan válhatunk azzá, akik valójában lenni szeretnénk.

A boldogság valóban csak rajtunk múlik? Vállald fel bátran önmagad egyszerű és egyenes választ ad erre a kérdésre: igen. A rendkívül olvasmányos és közérthető kötet egy filozófus és egy fiatalember megvilágosodást hozó, öt napon át tartó beszélgetésén kíséri végig az olvasót. Ez idő alatt megértjük, hogyan emelkedhetünk felül a múlt traumáin vagy mások elvárásain, és miként irányíthatjuk a saját életünket.

A Vállald fel bátran önmagad bölcsességeit olvasva világossá válik, miért fontos, hogy megbocsássunk magunknak, s hogy testi és szellemi értelemben is törődjünk magunkkal. A kötet által képviselt felszabadító erejű gondolkodásmód lehetővé teszi, hogy merjünk változni és figyelmen kívül hagyni a korlátokat, amelyeket magunk elé állítunk.

A milliók életét megváltoztató Vállald fel bátran önmagad című… (tovább)

276 oldal · ISBN: 9789634336648 · Fordította: Kovács Viktória
276 oldal · ISBN: 9789634338017 · Fordította: Kovács Viktória

Mariann_Czenema P>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad A japán sikerkönyv, amely megmutatja, hogyan lehetsz valóban szabad és boldog

A vége nem tetszett, hogy egyetlen fejezet alatt adleri filozófia rajongó lesz a fiatalember, de sokat tanultam, érdemes volt kétszer elolvasni ezt a könyvet.

Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Nem hittem volna, hogy egy önsegítő kötet ilyen sokat tud adni, mint ez. Bár elsőre meredeknek tűnt egy-két állítás benne, mégis hagytam magam meggyőzni, és szeretném a későbbiekben beépíteni a mindennapjaimba a tanácsait.

Biztos vagyok benne, hogy nem lesz mindenkinél siker, és nem lesz mindenki nyitott sem rá, de aki igen, az sokat meríthet belőle, és tényleg képes lehet boldogabb életet élni általa. Ha mást nem, legalább az önismeret és önfejlesztés útján el tud indulni…

Bárkinek szívből ajánlanám nemtől, kortól függetlenül.

Bővebben itt írtam róla:

276 oldal · ISBN: 9789634336648 · Fordította: Kovács Viktória
konyvkritika>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Teljes mértékben meg tudom érteni, hogy miért lett ez a könyv külföldön egy sikerkönyv, ugyanis a szabad és boldog élet titkát hirdeti, amire minden ember vágyakozik és úgy gondolom, hogy már csak kíváncsiságból is sokan elolvassák ezt a könyvet.⁣

A könyv alcíme akár az is lehetne, hogy „A világ egyszerű, és az élet is”, ugyanis ez a fő üzenete ennek a mélyen filozofikus könyvnek.⁣

Számos pozitív tulajdonsága és előnye van ennek a könyvnek, nehéz is lenne mindegyiket felsorolni, mert akkor talán az egész könyvet idéznem kellene. A lényeg azon van, hogy a boldogság mindenki számára elérhető, ehhez pedig csupán egy jó adag önismeretre, bátorságra és elköteleződésre van szükség.⁣

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/ichiro-kishimi-fumitake-koga-vall…

ancsislibrary>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Bevallom, nem erre számítottam, a felépítés és a kifejezésmód szempontjából sem, fura volt a párbeszédes forma, amiben íródott. Néhol értettem és hasznosnak tartottam, amit olvastam. Néhol nem értettem, néhol hülyeségnek találtam a leírtakat és nem értettem együtt velük, hiába volt a sok okfejtés és magyarázat benne. Nehéz körbejárni ezt a témát, hiszen sok mindennel összefügg és a végén nem is éreztem, hogy na valahova sikerült eljutni, elmaradt a „katarzis”.

_Katie_ P>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Nem tudok mindennel egyet érteni, amiről szó volt a könyvben, mégis, volt pár dolog amit más oldalról világított meg, mint ahogy eddig láttam és ez a megközelítés időnként jópofának is tűnt. Azonban nem hiszem, hogy adlerista tudnék lenni.
A filozófus és a fiatalember párbeszéde nekem nem tűnt mindig természetesnek. Inkább száraz és nagyon magyarázós/szájba rágós volt.
De ami a legfontosabb a számomra, hogy a kis alcím ellenére sem érzem, hogy megmutatta a könyv, hogyan lehetek valóban szabad és boldog.

Darolyn>!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Természetesen én sem ismertem Alfred Adler munkásságát. Ezután viszont szeretném kicsit jobban megismerni.

A kivitelezés (párbeszédes forma) érdekes ötlet. Nem rossz. De az én agyam könnyebben gondolkodik felsorolásokban és táblázatokban, így az ömlesztett szövegből nehezen hámozom ki a lényeget, márpedig itt azt kell tenni. Nagyon sok fogalom, kifejezés volt szétszórva a könyvben, és bár vannak összegzések, nekem kicsit strukturálatlan volt.

Az oké, hogy nem konkrét karakterek a beszélgetők, de kicsit következetlen volt a Fiatalember. Néhol nagyon gyorsan vágott az esze és olyan dolgokra emlékezett vissza, ami nekem nem is rémlett, néhol meg a legegyszerűbb dolgokat sem értette meg. Mondjuk a Filozófus többször és máshogyan is elmondhatott volna dolgokat, mert volt olyan fogalom, aminek a lényegét én már oldalakkal korábban megértettem, amíg ő csak tagadott, hogy ez képtelenség, meg ilyenek.

Voltak dolgok, amikkel nem értettem egyet (?nincsenek traumák?), és olyan is, amit elgondolkodtatónak tartok (feladatok különválasztása).

Valami hasonló már megfogalmazódott bennem, ami az eddigiek alapján Adler individuálpszichológiájának a lényege lehet, de kicsit utópisztikusnak tartom. Tény, hogy könnyebben elérnénk, ha mindenki tisztában lenne azzal, hogy így is fel lehet fogni a dolgokat.

Emil_Péter_Hegyi>!

Ami tetszett:
– voltak formabontó gondolatok, amik néha azóta is be-beugranak és segítenek 1-1 helyzet értékelésében
– megnyugtató volt olvasni, bár ehhez nyilván kell egy filozofikus alkat :)

Ami nem tetszett:
– a párbeszédes forma alapvetően bejött, de voltak benne olyan részek ahol a fejemet fogtam: pl. kétszer elmond valamit a filozófus, egyszer elfogadja a fiatalember, másszor nem
– a könyv közepe táján beleuntam, elkavarodtam

Nilse >!
Ichiro Kishimi – Fumitake Koga: Vállald fel bátran önmagad

Az adleriánus pszichológia egészen más oldalról közelíti meg azt, hogy mit miért cselekszünk, mint a freudi, ezen sokat lehet gondolkozni.
A párbeszédes forma lehetett volna jó, de nekem túl sterilnek tűnt, és sok volt benne az ismétlés.

Boglinc P>!

Nem az élményeink határoznak meg bennünket, hanem a jelentés, amellyel felruházzuk őket.

Boglinc P>!

Bármi is történt velünk ezelőtt, az nem kell, hogy hatással legyen arra, ahogyan ezután fogunk élni.

Boglinc P>!

Csak akkor tudjuk a saját életünket élni, ha nem vesszük figyelembe mások ítéletét, nem félünk attól, hogy nem fognak kedvelni, és megfizetjük az árát azáltal, hogy talán soha nem fogunk elismerést kapni. Másképpen nem lehetünk szabadok.

Boglinc P>!

[…] nem az egyedüllét tesz magányossá! A magány azt jelenti, hogy ott van körülöttünk a többi ember, a társadalom, a közösség, és határozottan azt érezzük, hogy ki vagyunk zárva. A magány érzéséhez szükség van a többi emberre is.

Boglinc P>!

A hibák beismerése, a bocsánatkérés és a visszavonulás a hatalmi harcoktól ezek egyike sem vereség.

AniTiger P>!

FIATALEMBER: […] A másik dolog, ami nem megy ki a fejemből, a „kötődés” szó. Mindannyian az általunk kötődésnek nevezett béklyók súlya alatt gyötrődünk. […]

AniTiger P>!

FILOZÓFUS: […] Mindenki kizárólag a saját életét éli. Ha felmerül a kérdés, kiért él az ember, a végén a válasz csak saját maga lehet. Ha pedig nem saját magáért él, akkor ki lehet az, aki ezt helyette megteszi? Végül csak az én marad. Nincs elfogadható érv arra, miért ne így kellene gondolkodnunk.

Boglinc P>!

Csak akkor kezdhetjük el önmagunk fejlesztését és megváltoztatását, ha nem a versengés, a győzelem és a vereség szűrőjén át szemléljük a világot.

_Katie_ P>!

A vizsgára készülő diákok azt gondolják, hogy ha sikerül a vizsga, szép lesz az élet! Az alkalmazottak azt gondolják, hogy ha előléptetik, minden jól fog menni. Ám sokszor semmit nem változtat a helyzetükön az, hogy teljesül a vágyuk

Denevra>!

Ha mások elvárásai szerint él, másokra bízza az életét, az egy hazugságban leélt életet jelent, amellyel a körülötte lévő embereknek is hazudik végül.