A ​végtelen megszelídítése 5 csillagozás

A matematika története
Ian Stewart: A végtelen megszelídítése

A ​matematika története a számok jelölésére alkalmas, írásos szimbólumok felfedezésével kezdődött, több ezer éve. A számok egyszerű és nyílt képződménynek tűnnek, ám a látszat csal. A számokkal végzett számítások nehezek lehetnek; a megfelelő számot megtalálni sokszor valóban az. A számok elvontak, mégis rájuk épül a társadalom, nélkülük semmi sem működne. A számok valamiféle gondolati képződmények, mégis úgy érezzük, hogy akkor is tovább élnének, ha az emberiség egy globális katasztrófa következtében megszűnne létezni, és nem maradna a Földön egyetlen elme sem, amely merenghetne rajtuk.
Az évezredek során különféle kultúrák matematikusai a számok alapzatán hatalmas szuperszerkezetet építettek ki. Manapság közel száz fő területre osztjuk fel a matematikát, és ezeket még további több ezer szakágra. A világon több mint ötvenezer kutató matematikus él, akik évente egymillió oldalnál is több matematikai szöveget publikálnak. A matematika univerzális.
Könyvünk azt írja le,… (tovább)

Helikon, Budapest, 2008
280 oldal · ISBN: 9789632271699 · Fordította: Körmendy Ágnes

luszika>!
Ian Stewart: A végtelen megszelídítése

Szeretem a matematikát, szeretek róla olvasni, és szeretem, ha egy könyv szépen, összeszedetten, jól érthetően ír róla. Élvezettel olvastam.