Ian Shaw (szerk.)

Az ​ókori Egyiptom története 8 csillagozás

Ian Shaw (szerk.): Az ókori Egyiptom története

Az egyetlen kiadvány, mely egy kötetben foglalja össze élet és halál 7000 évet átívelő történetét az ókori Egyiptomban. A könyvet az egyiptológia tudományának élvonalában dolgozó úttörő munkájuk révén elismert régészek és nagyra becsült szakemberek írták több mint 150 gyönyörű képpel illusztrálva, melyek életre keltik ezt a lenyűgöző kort.

Gold Book, Debrecen, 2004
518 oldal · ISBN: 963425022X · Fordította: Kmilcsik Ágnes

Dzset>!
Ian Shaw (szerk.): Az ókori Egyiptom története

Szerintem nem is lehet kérdés, hogy melyik, az Ókori Egyiptommal foglalkozó könyv mutatja be legjobban annak a részleteit; mégpedig ez az olvasmány. Anyagán több szakmai lektor is dolgozott nem spórolva az információkkal. Ennek köszönhetően a könyv még a terjedelme ellenére is tömör, inkább tudományos, mint olvasmányos. Tehát akik ebben csak kissé akarnak elmerülni, őket hamar kirostálja a nyelvezete, ugyanis sok a konkrétum és töltelékmondatokkal nem találkozni. A képeket gondosan válogatták ki és funkciójuk van, jó ha több fejezetig fejünkben tartjuk, hogy mit láttunk, mert segít a korszakok megértésében.

Az alkotás teljes ókori történelmét írja le, de kikacsint az őskorra is, amitől a római kor végéig számítja az államalakulat végét. Nem fogunk kihagyni semmit, itt minden szerepel ami valaha összehozható volt Egyiptommal. Fáraók, korszakok, építészet és a mindennapi élet. Minden.

Emellett a könyv rengeteg kiváló mellékletet kapott: részletes tárgymutató, fogalomtár, olvasmány ajánlás, forrásmegjelölés és kronológia. Jó volt látni, hogy ezekre külön nagyon odafigyeltek; olvasóként ezt nagyon megháláltam.

Egyetlen negatívuma, mint minden történelmi könyvnek, hogy a benne szereplő információk elévülnek, így itt is. Az új évezred felfedezései sajnos már nem nagyon kapnak helyett ebben a műben.