Quentin ​Tarantino 19 csillagozás

Hollywood brigantija

A ​LEGENDÁS RENDEZŐ ÉS MUNKÁSSÁGA
QUENTIN TARANTINO EGYEDI ÉS UTÁNOZHATATLAN STÍLUSÁNAK KÖSZÖNHETŐEN VÁLT NEMZEDÉKE EGYIK ÜNNEPELT RENDEZŐJÉVÉ. HARMINC ÉV ALATT KILENC RENDKÍVÜLI FILMET KÉSZÍTETT, ÉS PÁRATLAN NAGYSÁGÚ RAJONGÓTÁBOR ALAKULT KI KÖRÜLÖTTE.

Ian Nathan, a filmekkel foglalkozó újságíró átfogó és részletes képet nyújt Tarantino teljes életművéről. Sorra veszi a korai forgatókönyveket (Tiszta románc, Született gyilkosok), az átütő sikert arató első rendezést, a Kutyaszorítóbant, majd a korszakalkotó mesterművet, a Ponyvaregényt. És persze a további, meghatározó műveket, mint a Kill Bill első és második része, a Becstelen brigantyk, a Django elszabadul, vagy a legutóbbi opuszát, a Volt egyszer egy Hollywoodot.
A kultikus filmek fotóival és a színfalak mögötti felvételekkel gazdagon illusztrált kötet bemutatja Quentin Tarantino sajátos stílusának születését, ihletének forrásait és kedvenc színészeivel kialakított szoros együttműködését. Mindazt, ami a… (tovább)

Róla szól: Quentin Tarantino

Kossuth, Budapest, 2020

ppeva P>!

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

Ez már önmagában vicc, hogy én ezt a könyvet elolvastam. Nemhogy szegény Quentin, de úgy általában a filmek (beleértve a filmcsinálást) is teljesen hidegen hagynak. A könyvben szereplő filmek közül egyetlenegyet se láttam…

Igen, eltaláltátok: ez itt egy Q betűs könyv, a kihívás teljesítéséért. Gondoltam, jó lesz ez.

Hát, mit mondjak, elolvastam. Rajongóknak, érdeklődőknek biztos jó könyv. Én abszolút nem tudok róla mondani semmit. :) Sok kép van benne, sok sztori, színészekről, filmekről. Szép maga a könyv.

Ami vicces: más a könyv alcíme a borítón, mint a könyv belső címlapján*. :) Úgy látszik, nem tudták eldönteni, melyik legyen az igazi.

*Kívül: Hollywood brigantija. Belül: A legendás rendező és munkássága.

Töki>!

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

Átfogó, lényegre törő, gyönyörűen illusztrált tabló a filmtörténelem talán legegyedibb, legkúlabb fenegyerekéről. A lábfetisiszták élharcosáról. A felejthetetlen karakterek, a hatalmas dumák, a feszült és olykor teljesen abszurd jelenetek megalkotójáról, aki a 90-es évek hollywood-i új hullámának kétség kívül legkiemelkedőbb alakja; akit milliók imádnak szerte a világon, és legalább ugyanennyien utálnak.

A kötet gyönyörű és ízléses kiadásban tárja elénk ennek a megkerülhetetlen figurának a teljes (eddigi) életművét, hányatott gyermekkorától kezdve a korai forgatókönyvein (Tiszta románc, Született gyilkosok) és az ismertséget és elismertséget hozó Kutyaszorítóbanon és Ponyvaregényen át a legutóbbi munkájáig (Volt egyszer egy Hollywood).
Élvezet volt kicsit bepillantást nyerni ennek a nem mindennapi, különc figurának a szakmai életútjába. Azért nem mindenki mondhatja el magáról, hogy kezdő rendező korában – az akkoriban szupersztár státuszban lévő – Bruce Willis mindössze 100ezer dollár gázsiért vállalt szerepet a filmjében csak azért, mert mindenképpen szerepelni akart benne..
Azt gondolom, hogy önmagában már ez is jól mutatja mekkora hatású fimkészitő Quentin Tarantino. Aki hozzám hasonlóan rajong a rendező filmjeiért, az semmiképpen ne hagyja ki ezt a kötetet.

nyolcadikutas>!

Tarantino.
Fogalom.
A nagyság jele, ha valakinek a neve jelzővé avanzsál.
– Hú! Láttad azt a filmet? Olyan tarantínós…

Ian Nathan kötete kellően szellős, képanyagban gazdag és tényleg kedvet csinál Tarantino filmjeinek újra nézésére.
Impozáns kiadvány érdekes adalékrészekkel, de a fentebb említett szellősség részemről negatív kritika – ezért az egy csillagnyi levonás –, mert többet elbírtam volna képzelni szövegből és képből egyaránt.

Renáta_G>!

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

Ebben a könyvben képet kapunk Quentin Tarantino stílusának születéséről, kapcsolatairól, rendezéseiről. Gazdagon illusztrált, lényegre törő kötet. Rengeteg fotót láthatunk forgatásokról, felejthetetlen mozikról, szerepekről, emellett számos színfalak mögötti felvétel kapott helyet az albumban. Kapunk egy izgalmas összefoglalót ennek az egyedi művésznek az életművéből. Gyerekkor, forgatókönyvek, rendezések, barátságok, sikerek és kudarcok. Egy izgalmas utazás a hollywoodi különc életútjában.

Bővebben: https://www.kulturpara.hu/2021/05/quentin-tarantino-leg…

bioaram>!

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

Nagy élvezettel olvastam, meg is néztem újra mind a kilenc filmjét.
A könyvnek köszönhetően „kinyílt a világ” Tarantinót illetően, megértetett sok mindent ennek a zseninek az univerzumát illetően.

marsey>!

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

Szép, igényes kötet, jó arányban van benne a szöveg és a képek mennyisége. A könyvből megtudhatjuk, hogyan vált Tarantino azzá a rendezővé, akit ma ismerünk, és milyen filmek, színészek hatottak rá. Az író végigveszi a rendező sikeres és kevésbé sikeres filmjeit, és a fotók segítségével bepillanthatunk a kulisszák mögé (pl. a színészek kiválasztásának folyamatába). Nekem tetszett, meghozta a kedvemet ahhoz, hogy újranézzem azokat a Tarantino-filmeket, amelyeket korábban már láttam, és hogy megnézzem azokat, amelyek eddig kimaradtak az életemből.

Néha csak egy dolog rosszabb annál, hogy Hollywood átnéz rajtad: ha túlságosan is rád figyel.

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

Tarantinonál az erőszak szerves része egy kaján humorú világnak, ahol bármi megtörténhet – és meg is történik. A halál a vicc végi csattanó.

„A filmben emberi szívnek kell dobognia…” – Quentin Tarantino

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

A szöveg tele van rasszista és homofób kiszólásokkal, szexizmussal, és folyamatos káromkodással, Tarantino azonban zenét komponált ezekből. Tudta, hogy támadásoknak teszi ki magát a politikai korrektség jegyében túlérzékennyé vált közegben.

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

Európában már nagyobb sztárként kezelték, mint a színészeit.

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

„A suliban senkivel sem lehetett filmekről beszélni” – panaszkodott. „Nem voltak felnőttek, akikkel beszélhettem volna… Fel kellett nőnöm, hogy hasonló felnőttekkel találkozhassak.”

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

Ez a Tarantino-mítosz kulcsa: a határtalan optimizmus. Ő volt a filmőrültek messiása.

Ian Nathan: Quentin Tarantino Hollywood brigantija

Tény, hogy rendkívül intelligens gyerek volt: az IQ-ját nagyjából 160-ra becsülték, és az iskolát börtönként élte meg. Örök kívülálló volt, a különcök külsejével, és nem érdekelte a sport.