Halállabirintus 89 csillagozás

Ian Livingstone: Halállabirintus Ian Livingstone: Halállabirintus

Történet:
A tekervényes labirintus mélyén ismeretlen teremtmények várnak rád. Előtted már hoszszú évek során át számtalan harcos próbálkozott keresztüljutni a labirintuson, győzni a Szukumvit báró által meghirdetett Bajnokok Próbáján azonban eddig még senki sem járt sikerrel. Most rajtad a sor, hogy Szukumvit labirintusában, amelyet a gazda gonosz fanziájának teremtményei népesítenek be, és ahol lépten-nyomon csapdákba ütközöl, bebizonyítsd, milyen ügyes, erős, tűrőképes vagy!

Eredeti megjelenés éve: 1984

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Kaland, Játék, Kockázat Rakéta · Fighting Fantasy Univerzál-Kaméleon

Univerzál-Kaméleon, Budapest, 2021
puhatáblás
Rakéta, Debrecen, 1989
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631414671 · Fordította: Bukor Éva · Illusztrálta: Iain McCaig

Kapcsolódó zóna

!

Kaland Játék Kockázat és egyéb lapozgatós könyvek

82 tag · 28 karc · Utolsó karc: 2021. október 1., 07:30 · Bővebben

Deziréé>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

Imádom az ilyen szerepjátékokat. Bárcsak tovább jutnék.
Nem igaz, hogy mindig meghalok.

Scalard>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

Nálunk ez jelent meg elsőnek, és ez magyarázza a későbbi kalandok hiányosságát, egész egyszerűen ez a kaland brutálisan nehéz. Talán a legnehezebb, a Bajnokok próbája ugyanez pepitában.

Igazából sokat gondolkozik az ember tele van már az alaphelyzet is buktatókkal. Először is, ha az első próbán 17-en vettek részt, és azóta egyre többen jönnek, hogyhogy ezúttal csak öt társunkkal vágunk neki? Ráadásul jól bevált 80-as évekbeli klisék azok mind: barbár, ninja, lovag, és elf tolvaj. :D

Mi a látványosság ebben? Elvégre ebből semmit nem látnak a nézők, minthogy bemegy hat ember az alagútba, és… soha többet nem jön ki :D Mert ha tele lenne kristálygömbökkel minden fordulóban és az kivetítené a képet a közönségnek, akkor oké, lehet tombolni a különböző halálesetek miatt. De ugye ebben az esetben minden évben újra kellene designolni a csapdákat, szörnyeket, mi pénz az?

A szörnyeket egy éven át etetni kell, a csapdákat karban tartani? Ezt ki végzi? Mert eldumálhatja a titkokat. :D

és leginkább ki az az elmebeteg aki nekivág egy olyan kalandnak, amit még soha, senki nem nyert meg? Hát TE!

Mindenesetre egyik legnagyobb sikere lett Livinek, kiadta vagy hatszor, készített belőle egy pocsék PC adaptációt, és nagyon sok emblematikus szörnyet sikerült beletennie. Vérvad :D Verembestia, ami valójában egy T-Rex – szerintem innét vette Lara Croft az ötletet, ne feledjük Livingstone az Eidos fejese volt akkoriban.

Az pedig rém hangulatos, ahogy egyenként belebotlunk a még élő, vagy pórul járt vetélytársakba. De mindent leszámítva iszonyat lutri, és garantáltan végigjátszhatatlan, az őrült Sukumvit valójáéban maga Livingstone.

Nem tudom kinek mondok újdonságot, de a Kok Folyó, Fang, vagy Chiang May létező helyszínek Thaiföldön, ahol minden évben összegyűlnek a rajongók és megünneplik mai napig a Livingstone napot.

Ian McCaiget pedig ismételten dicsérjük művészi rajzaiért.

Ny_Zoltán>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

Gyerekkoromban, kb 10 évesen találtam meg a szüleim könyvespolcán. Belelapozgattam, de nem tudtam mire vélni az összefüggéstelen összevissza történeteket, eztán világosítottak fel, hogy ez nem egy „átlagos” könyv. Elkezdte izgatni a fantáziámat, és nekikezdtem. Mit ne mondjak gyerekfejjel hatalmas élmény volt. A kalandok, izgalmak, a különböző ellenfelek, szörnyek, és a legjobb az egészben, hogy magam irányíthattam a történetet. Egy határtalan fantáziával rendelkező fiatal, egy olyan világba csöppenhetett, amiről még csak nem is álmodhatott. Persze mindig csaltam, de nem is ez volt a lényeg, hanem, hogy mély nyomot hagyott bennem, persze pozitív értelemben. Sajnos eléggé elhasznált példány volt. Leszakadt borító, pár kiszakadt lap stb. Nemrég a kezem ügyébe akadt ismét, és mivel nosztalgiázni támadt kedvem be is szereztem egy hibátlan példányt, és a barátnőmmel – aki eddig nem ismerte ezt a könyvet – két este alatt végig „játszottuk”. Neki is tetszett. Kellemes kis időtöltés volt, még huszonéves fejjel is. :)

Kecsüszo_geiko>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

Micsoda újdonság volt ez.. atya gatya, tényleg a fantáziád gyártja a legjobb feszültséget, én totál paráztam amikor ezzel játszottam :D
Csoda volt! :o)

Angria_Wolf>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

Hatalmas élmény volt gyerekként ezzel játszani. Bár tulajdonképpen mindig csaltam, csupán egy dobókockát használtam semmi mást. Olyan jól fejlesztette a kreativitást. Később középiskolai éveim legelején még gyűjtöttem ezeket a könyveket, majdnem addig amíg felénk ki nem ment a divatból. De sajnos az egész gyűjteményem elveszett anno a sok költözködésben. Ez azóta is nagy nagy szívfájdalmam…

SMesi P>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

Barátomnak jó néhány ilyen könyve van, ellenben nekem ez volt az első. Természetesen tőle kértem kölcsön.
Meglepően tetszett, bár az elején szenvedtem egy sort azon, hogy nekem kell eldönteni merre megyek, mit csinálok, számomra ez nagyon szokatlan volt. De aztán belejöttem, rajzoltam szép térképet, és bár sokadikra, de végül megtaláltam a helyes utat. Illetve nem is a helyes út, hanem a szükséges kellékek megtalálása késztetett a sokszori újraolvasásra.
Mindenképpen szeretnék még elolvasni néhány ilyen könyvet. Bár a kockadobálás egy idő után kicsit unalmas volt, de a térképrajzolással, meg a történettel nagyon jól elvoltam.

pomogács>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

Aputól „örököltem meg”,majd napokig mással sem foglalkoztam,csak,hogy ezen végighaladjak.Lapozz ide-oda,imádtam.gyakorlatilag magam alakítottam a „cselekményt”.Ha hazamegyek,lehet,megint előveszem,dobókocka ésatöbbi és mehet a játék…:)

AchillesHun>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

Élveztem, nagyon jó könyv, tudom ajánlani mindenkinek!
Kis negatív élmény a részemről: a vége fele monoton lett, szabadulni szerettem volna kifele, kezdtem megunni :(

Kuroshio>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

Apukám vette mindig nekem a sorozat darabjait. Imádtam. Hétvégenként kockáztam-kalandoztam végig őket. Meg radíroztam… meg néha meghaltam, és akkor csaltam..

csiripelek P>!
Ian Livingstone: Halállabirintus

áhh. hiába írtam föl mindent, mindig eltévedtem:D

amy_tth>!

– Többet ésszel, mint erővel, csak így győzhetsz a Bajnokok Próbáján.

347.

Kecsüszo_geiko>!

Ha Manticore-t látsz, jól vigyázz. A farka csupa veszély. Védd magad, mert tüskét lő ki. Sebesen, mint a szél!

71.

Horv_Dori>!

Mikor a folyosó földjét víz mossa.
Ne vonulj rögtön vissza.
De ugorj bátran a habokba.
És sikerülhet a Próba.

229.

Ezt a könyvet itt említik