Az ​Országút Harcosa 81 csillagozás

Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

Miután egy gyilkos vírus kiirtja az emberiség nagy részét, a világ barbárságba süllyed. A túl élők, mint te is, megerősített városkákban él nek, vagy banditaként a falakon kívül kóborol nak, szabadon garázdálkodnak. Küldetésed arra szólít, hogy átkelj a vad sen ki földjén a távoli San Angeló-i olajfinomítóba, és létfontosságú üzemanyagot hozz Új Reménynek, békés kisvárosodnak. Az út még a fel fegyverzett Dodge Interceptorral is csupa ve szély, s nem tudni, sikerül-e élve megúsznod a nagy vállalkozást. Könyvünk a nem túl távoli jövőbe helyezi hátborzongató kalandjait. Ebben a kötetben dupla Kalandlapot, kibővített harci rendszert s rengeteg izgalmat találsz.

Eredeti megjelenés éve: 1985

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaland, Játék, Kockázat Rakéta

Rakéta, 1989
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631415783 · Fordította: Forray Katalin · Illusztrálta: Kevin Bulmer

Kapcsolódó zóna

!

Kaland Játék Kockázat és egyéb lapozgatós könyvek

130 tag · 89 karc · Utolsó karc: 2024. április 1., 08:57 · Bővebben

Gregöria_Hill>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

Ebbe úgy keveredtem bele, hogy a férjemnek van egy stóc Kalandjátékja, azonban lemaradtam az előző kihívásról (évekkel ezelőtt), pedig szerettem volna kipróbálni. Ezért megörültem, hogy újra van, abszolút jó dolog kijárási tilalomban! Simán ajánlom, el lehet tölteni vele egy napot, akár ketten is, együtt, de egyedül is. Kihívás itt: https://moly.hu/kihivasok/kaland-jatek-kockazat-2

Én elvoltam vele, mert állandóan kiestem valamilyen módon spoiler és csak hatodik nekifutásra sikerült célba érnem, és még akkor sem találtam meg Sinclairt.

ombiwa>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

Ez volt az első lapozgatós könyvem. Még általános iskolás voltam, amikor megvettük. A mai napig emlékszem rá, hogy „becsületesen” akartam végigjátszani. Nem volt dobókockám és 6db egyforintost dobtam fel és a fejeket számoltam :)

Kicsibogár>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

Nagyon jó volt ezt végigjátszani, élveztem az ide-oda olvasást, és az izgalmas játékot. Indulhat a vadászat más kötetek után is! :)

Scalard>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

Bár nem fantasy, de nagyon fasza kis játék, lényegében az egyedüli alkalom, amikor Livi letért a kitaposott útról. Annyira jó, hogy nálunk már harmadiknak napvilágot látott. Állítólag megnézte az öreg a Mad Max 2-őt és elhatározta ír egy pofátlan nyúlást, hiszen a környezet az nem trade mark. Ráadásul nem ő volt az egyetlen.

Az eredeti sorozatban eddigre már nem volt meglepetés a sci-fi történet, Jackson megírta a Star Trek koppintásos Csillaghajót, és közvetlenül ezelőtt jött ki az Űrorgyilkos.

A kocsi eszméletlenül pofás lett, a rajzok viszont kritikán aluliak, az egyetlen ahol még a borító is tré, (mi akar ez lenni egyáltalán?) és mindenki, még Angliában is az amerikait tartja jobbnak. Livi hatodik regénye must read kategória.

Th3DarkKn1ght>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

Általános iskolában már volt szerencsém a könyvhöz. Most, hogy megnéztem az új Mad Max filmet, gondoltam újra előveszem.

A történet szerint 2022-ben elszabadul egy vírus, ami a népesség 85%-át kiírtja négy nap alatt. Ezután az általunk ismert civilizáció összeomlik. Túlélőként az Új Remény nevű békés városkában éldegélünk, míg egy nap a vezetőség üzletet köt San Angló városával. Vetőmagvakért cserébe 10000 liter benzin, de valakinek el kell hoznia a benzinszállítót. Mi kapjuk eme dicsőséges feladatot, természetesen kapunk megfelelő felszerelést, egy pofás járgányt és indulhatunk is.

Itt jegyezném meg, hogy küldetésünk szerint a benzin a városban lévő generátorokba kell, csak hogy a háttértörténetben le lett írva, hogy az ipar több, mint 70% napenergiát használ. A mi városunk pont az ősrégi benzines generátorokat találta meg az ultra modern napenergiások helyett? Vannak benne logikai hibák. Ezekre Livingstone figyelhetett volna.

Livingstone a benzingőzös világvége hangulattal operál, ami nagyon megy neki, legalábbis a könyv elején. Sajnos ez az atmoszféra szép lassan elveszik, ahogy haladsz előre a történetben. Köszönhető annak, hogy a könyv története lapos. Ennél jobb szó nincs rá. Izgalmakkal nem kecsegtet egy-két apró kivételtől eltekintve. Eredetiségre sem kell számítanunk, mivel az egész egy Mad Max 2 koppintás. Szerencse, hogy mire beleunnánk, már véget is ér a kalandunk.

Azért mondjunk pozitívumokat is. A kalandlap nagyon pofás. A harcrendszere tökéletes. A lőfegyveres és autós ütközetek nagyon jók, az Interceptor is nagyon hangulatosra sikeredett. A belső illusztrációk jók, legalábbis ami járműveket ábrázol, a többi nem nagy szám. A borító viszont iszonyat gagyi. Nem lehet eldönteni pontosan mi ez, azon kívül, hogy jármű. Szerintem még a perspektíva is el van csúszva egy kicsit.

Az Országúti Harcos, akarom mondani Az Országút Harcosa az egyik legkönnyebb kaland játék könyv, amivel eddig találkoztam. Legnagyobb ellenségünk a benzinhiány lesz. Itt inkább az ügyesség- és szerencsepróbák dominálnak, nem a küzdelmek vagy fejtörők. Több irányból is végig lehet vinni, ami nagyon tetszett. Én például Sinclairt meg se találtam, de így is a történet végére jutottam.

A negatívumai ellenére is tetszett a könyv. Nagyon szórakoztató, könnyed kikapcsolódást tud nyújtani. Akik nem szeretnek szenvedni egy-egy kaland során, azoknak ajánlom!

BBarb>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

Régóta megvan már ez a könyv és végre rászántam magam, hogy játszok vele. Sajnos ez az autós küldetés nem nagyon jött be nekem.

Sang>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

Egy elég sablonos apokalipszis-sztorival állunk szemben, de ahogy le van írva, az nagyon jól megadja az alaphangulatot. Tetszett, hogy alapvetően nem a világot kell megmentenünk, csak egy kis lépést megtennünk a további túlélés érdekében.
A Kaland Játék sorozatban egyedi az atmoszféra, és jó lett a megvalósítás is. Nem hiányoltam a mutánsokat, a zombikat, vagy egyéb természetfeletti lényeket, a gonosz banditák épp eléggé változatosak voltak. Persze az egész világ úgy ahogy van a Mad Max sorozatból lett kölcsönvéve, de ez egy jó ötlet volt.
Nekem nagyon bejött annó ez a mű, és most újraolvasva ugyanaz a jóleső nosztalgiahullám öntött el. Bár a kaland nagy része erősen epizodikus jellegű (rövid, különálló jelenetek), és sok elágazás van, de a könyv ilyenkor egy idő után mindig szépen visszaterel minket az egyetlen helyes útra. Mindezektől függetlenül élvezetes lett. Az is tetszett, hogy még a visszautat is meg kell tenni Új Reménybe a nagy benzinszállító teherautóval. Ez elég rövidke kis rész lett, de akkor is jó elgondolás. Korrekt kis játék tehát, mindenkinek ajánlani tudom.

Bővebben itt: http://kjk-anime.blogspot.hu/2013/12/az-orszagut-harcosa.html

page>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

.ez az egész lapozgatós őrület nagyon rendben volt, csak gyorsan kinőttük! :P Akkortájt (kinövés közben) sokat méláztam rajta, hogy működne-e a műfaj – bocsánat – valódi(bb) irodalommal is?

csiripelek>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

nagyon furcsa volt, hogy nem a tipikus fantasy-s világban játszódott, hanem járgányok voltak benne. másra nem emlékszem^^ csak arra, hogy tetszett.

Rendbonto>!
Ian Livingstone: Az Országút Harcosa

Bár ez sem a KJK sorozat világában játszódik, azaz a Titánon, mégis kitűnő alkotás. Végig egy Mad Max fajta érzésem volt, és tuti, hogy az írókat is ez ihlette meg. És mivel imádom a Mad Max filmeket, ezt is imádtam.

Carmilla >!

Hat hónappal a járvány kitörése után a megmaradt emberiség két részre oszlott; azokra, akik a rendet és a békét akarták, és azokra, akik lubickoltak a zűrzavarban.

17. oldal, Videohírek, 2022. július 21. (Rakéta, 1989)

Carmilla >!

2022. július 21-e úgy kezdődött, mint bármely másik nap. Az idő jónak ígérkezett, s a holovízió is csupa kellemes hírről számolt be. Egy kormányszóvivő büszkén jelentette be, hogy immár a háztartások 99 százalékát és az ipar 70 százalékát napenergia látja el. Általánossá vált a háromnapos munkahét, és a sydney-i futball-világbajnokságon a döntőt az Egyesült Államok csapata játszotta volna Angliával. Ki gondolta ekkor, hogy néhány óra múlva megkezdődik a civilizáció összeomlása.
    Még ezen a napon ismeretlen betegség tört ki, és olyan hihetetlen sebességgel terjedt el, olyan végzetes kimenetelű volt, hogy mire a kormányok és a tudósok rádöbbentek, mi is történik, a népesség fele kihalt. A járvány végigsöpört az egész világon, és mindenütt megtizedelte a lakosságot. Hiába próbálkoztak karanténnal, négy nappal a járvány kitörése után a világ lakosságának 85 százaléka halott volt. Nem maradt senki, aki kideríthette volna, mi okozta a járványt. Talán valami mutáns vírus volt talán valamely hadiipari laboratóriumból szabadult el a végzetes baktérium, de mindez puszta találgatás volt, és senki nem törődött igazán vele, már mindenkit csak az érdekelt, hogy túlélje a járványt.

16. oldal, Videohírek, 2022. július 21. (Rakéta, 1989)

Kapcsolódó szócikkek: járvány
Carmilla >!

Szédülni kezdesz, és iszonyatosan remegsz. Meg kell állnod, mert nem tudsz tovább vezetni. Rémülten látod, hogy daganatok nőttek a testeden; a patkány harapása megfertőzött a járvánnyal. Tudod, hogy a járvány mennyire fertőző, és azt is tudod, mit kell tenned. Otthagyod a benzinszállítót, és gyalog indulsz el a pusztába, meghalni. Reszkető kézzel írt üzenetben tudatod balsorsod honfitársaiddal. Egy éven belül szobrot állítanak tiszteletedre.

*. oldal, (Rakéta, 1989)

Kapcsolódó szócikkek: járvány