A ​varázsló kriptája 34 csillagozás

Ian Livingstone: A varázsló kriptája

Feltámadt halottaiból Razaak, a száz éve elpusztított gonosz varázsló, és eltökélt szándéka, hogy tönkreteszi a virágzó, szép Allansiát! A Káosz erői elszabadultak, halál és zsarnokság fenyegeti hazádat. Csak TE segíthetsz! Csak TE tudod megszerezni az egyetlen fegyvert, amely Razaakot végleg halálra sebezheti. Ez a fegyver nem más, mint a gonosz Razaak saját kardja. Ha megtalálod a kardot, útnak indulhatsz, hogy szembeszállj veszedelmes ellenfeleddel, Razaakkal a varázsló kriptájában!

Eredeti megjelenés éve: 1987

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaland, Játék, Kockázat Rakéta

Rakéta, Debrecen, 1993
236 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637485775 · Fordította: Varsányi Mária · Illusztrálta: John Sibbick

Kapcsolódó zóna

!

Kaland Játék Kockázat és egyéb lapozgatós könyvek

130 tag · 89 karc · Utolsó karc: 2024. április 1., 08:57 · Bővebben

Molymacska>!
Ian Livingstone: A varázsló kriptája

Nem volt könnyű játék, mert mindig elterelődtem a fő csapásiránytól, ha pedig elterelődik az ember, akkor szinte biztos a halál (de ha nem, akkor is nagyon sokat kell dolgozni hogy visszatérjek az eredeti irányba). Sokszor amúgy a segítő kis dolgokat se találtam meg, szomorú is voltam miatta, hogy mit ronthattam el.
Számomra picit egysíkú volt az eleje, utána az útitársak kicsit feldobták a hangulatot, és valahogy csak sikerült Izgalmasabbá tenni.
Alapvetően nem jött be annyira, nekem túl nehéz volt, túl sok szörnnyel, és nem volt benne igazi dinamika, hogy „egyenes úton” tudjak a cél felé haladni. Ettől még rajongóknak biztos nagyobb élmény, mint számomra.

NyZita >!
Ian Livingstone: A varázsló kriptája

Már legyőzted a Tűzhegy varázslóját, laposra verted a Mampangi Főmágust, elláttad a baját a Hóboszorkánynak, és netalán Malbordust is kicsináltad? Akkor tessék itt van Razaak, a nekromanta!

Hála az égnek, Titán világa valószínűleg sosem fog kifogyni az ördögi gonosztevőkből, így aztán kaszabolhatjuk őket minden lelkiismeret-furdalás nélkül. Mint azt a borító is mutatja, Razaak a kevéssé dekoratív rosszfiúk csapatát erősíti. Ehhez méltóan a legyőzése is gusztustalanul nehéz. Gyakorlatilag egy közepes Tesco árukészletéhez mérhető tárgymennyiséget kell összecsipegetni, hogy sikerrel végigvihessük a kalandot, mert a szerzőnek az ötszázadik szörny, egy halom halálos csapda és egy rakás aljas rejtvény után még van pofája visszakérdezni, hogy ja, amúgy nálad van ez és ez a varázsgyűrű, papírfecni, mágikus bugylibicska, stb. ? Ha csak egy is hiányzik, véged. Különösen ocsmány húzás, hogy a cél érdekében le kell mészárolni és kifosztani még egy tökéletesen ártalmatlan, szegény öregapót is…

A társak szerepeltetése mindig kellemes színfolt – ha pedig antiszociális kalandorok vagyunk, akkor elviselhetetlen kínszenvedés, hisz Symm, Borri és Yaztromo kvázi levakarhatatlanok, egészen az utolsó fejezetpontig lihegnek a nyakadba.

Garantáltan hosszú szórakozást nyújtó, igazi kihívást jelentő lapozgatós könyv.

Scalard>!
Ian Livingstone: A varázsló kriptája

Livingstone egyik legigényesebb kalandja, nálunk utolsónak jelent meg a Rakétás sorozatban. Az egyik legfélelmetesebb, legnehezebben legyőzhető ellenfél várakozik ránk Razaak személyében, egy igazi Nekromanta mágus ő, akit még két segítőnkkel is meglepően nehezen gyűrhetünk le. Természetesen a helyszín ismét Allansia, és a jól ismert Holdkő dombság, amit ezúttal kicsit másfelől járunk be.

Azt nem értem Livi miért nem szállt be soha az MMORPG-k világába, a Titán világa simán verné a legtöbb ma futó online játékot, pl. EverQuest. Ha csak azokból a könyvekből táplálkozna amit ő írt, már rengeteg helyszínt le lehetne modellezni.

Szeretném megérni, hogy egyszer még meglátom.
Nagyon sajnálom, hogy a Rakétás könyveknek vége lett, az utána következő Új Vénusz kritikán aluli kiadásai, (mind minőség, mind hozzáértés terén) már nem voltak az igaziak, pláne, hogy nem is maradt már sok minden a két öregtől amit ki lehetne adni, aztán a lapozgatós láz elmúlt, jöttek a komplexebb kalandok, és a PC agyonverte ezt is.

Napokban elővettem hogy újra végigolvasom, de rá kellett ébredjek, egy éra örökre véget ért (legalábbis számomra, gyerekeknek, olvasni nem akaró tiniknek, kimondottan jó szórakozás lehet, persze ehhez kell némi fantázia is).

milegyenanevem>!
Ian Livingstone: A varázsló kriptája

Talán az egyik legnehezebb KJK könyv, amit olvastam. Nem lehet egyszerűen lapozgatva végigvinni a történetet, nagyon oda kell figyelni, és csak ritkán engedi a játék, hogy egy rossz döntést visszafordítsunk. Ha valaki lelkiismeretesen akarja végigjátszani, annak sokszor kell nekifutnia. A történet fordulatos, izgalmas, az illusztrációk is a sorozathoz méltóak.

Ashencold>!
Ian Livingstone: A varázsló kriptája

Az egyik legjobb és legnehezebb játékkönyv volt. Halálpontok tömkelege, picit borongósabb hangulat, szövetségesek és persze maga a förtelmes nekromanta, Razaak!

Rendbonto>!
Ian Livingstone: A varázsló kriptája

Mit ne mondjak elég szívatós egy KJK könyv ez. Rengeteg nehézség akad benne, viszont a sztori jó, végig pörögnek az események, és nagyon változatos az egész. Abszolút a kedvencek között van a Varázsló kriptája, ami sok bosszúságot okozott anno, mégis a szívemhez nőtt.

Sang>!
Ian Livingstone: A varázsló kriptája

Hát igen, ez a tipikus, klasszikus Livingstone-os, Yaztromós történet a gonosz varázslóval. Szóval Razaak szellemidéző feltámadt, és persze csak mi küldhetjük vissza az árnyak birodalmába. Szóval a történet minden, csak nem eredeti, de ettől függetlenül jó lett. A lény-felhozatal például kifejezetten változatos és különleges, és jóféle tárgyakat is lelni a kaland során.
Viszont totál lineáris. Szerencsére azért el lehet bóklászni, de megvannak a fix pontok, mint Symm, a vándor és Borri, a törpe csatlakozása. A történet tele van élettel, sőt, vicces elemekkel is, melyek leginkább útitársaink ugratásaiban nyilvánulnak meg
Szóval egy igen jól kidolgozott kis könyv lett. Rettenetesen nehéz, de ettől függetlenül mindenképp ajánlatos végignyomni legalább egyszer.

Bővebben: http://kjk-anime.blogspot.hu/2013/01/kjk-varazslo-kript…