Hitler ​1889–1936 (Hitler-életrajz 1.) 14 csillagozás

Hybris
Ian Kershaw: Hitler 1889–1936

Könyvünk egy monumentális, kétkötetes Hitler-életrajz első részeként, tizenegy évi kutatómunka után 1998-ban jelent meg Angliában. Ian Kershaw-t a könyv megírásakor az a cél vezérelte, hogy megértesse, hogyan gyakorolhatott egy ilyen személyiség ekkora hatalmat, ilyen megsemmisítő erővel. Munkáját a történészek azonnal a legjelentősebb Hitler-életrajzok közé állították. Az író nem csupán a náci vezető életét mutatja be részletesen, hanem mélyrehatóan elemzi azokat a történelmi erőket is, amelyek hatására az élhetetlen osztrák álmodozóból korlátlan hatalmú diktátor válhatott. Kershaw azonban mindenekelőtt magára Hitlerre és politikai karrierjére koncentrál.

Róla szól: Adolf Hitler

Szukits, Szeged, 2003
810 oldal · ISBN: 9639441945 · Fordította: Fazekas István

szikszai_2 P>!
Ian Kershaw: Hitler 1889–1936

Mestermű! Olvasmányos és nagyon informatív könyv korunk leghírhedtebb személyiségéről. Szörnyű, hogy egy ilyen ember hatalomra juthatott és megtehette az, amit megtett. Ajánlom mindenkinek, aki kicsit többre kíváncsi az átlagos Hitler életrajzoknál.

Katherine_Grey>!

Mérvadó. Monumentális. Mesteri.
Tíz csillag.
(Sokkal nehezebb végigolvasni, mint a második kötetet. Míg az csupa – elhibázott – tett, ez csupa – eszme…)

nanena>!
Ian Kershaw: Hitler 1889–1936

Él bennünk, bennem egy Hitler-kép, amelyet még a szocialista majd neoliberális kor történelemtanítása, a média, az eddigi olvasmányok, filmek, filmarchívumok alakítottak ki. Mindig tudtam, hogy ez a kép nem valós, s ez a könyv nagy mértékben segített egy árnyaltabb kép kialakításában.

robagra>!
Ian Kershaw: Hitler 1889–1936

Elég jó, néhol elég történelemórásra sikerült.

Gábor_Hernádi>!
Ian Kershaw: Hitler 1889–1936

Tekintélyt parancsoló mérete ellenére is olvasmányos és tárgyilagos életrajz annak az embernek a hatalomba emelkedéséről, aki lángba borította a világot. Minden, amit nem értettél történelemórán, de nem merted megkérdezni.

Hitler-életrajz sorozat · Összehasonlítás