Csak ​kétszer élsz (James Bond 11.) 16 csillagozás

Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

"Irma Bunt felállt, és odalépett mellé. Átható tekintettel vizsgálgatni kezdte Bondot, azután tisztes távolságot tartva körbesétálta.
– Du lieber Gott! – suttogta félelemmel vegyes tisztelettel, amint a férfi bal profilját megpillantotta. – Ez lehetetlen – mondta rekedten, miközben még mindig szinte rettegve bámulta Bondot. – Pedig az! A jobb arcán végigfutó sebhely. A profilja! Hiába borotválták japánosra a szemöldökét. – A nő Blofeld felé fordult. – Ez az az angol ügynök – jelentette ki határozottan. – Ez az ember Bond. James Bond, akinek megölted a feleségét. Esküszöm, hogy ő az – tette hozzá indulatosan.
Blofeld összehúzta a szemét.
– Ki kell szednünk belőle a teljes igazságot. Rögtön megtudjuk, valóban süketnéma-e. Ez lesz az első lépés. A vallatókamra majd megoldja a nyelvét. De mindenekelőtt meg kell puhítanunk…"

Eredeti mű: Ian Fleming: You Only Live Twice

Eredeti megjelenés éve: 1964

I.P.C., Budapest, 1990
310 oldal · ISBN: 9637930108 · Fordította: Krasznai Márton

James Bond

Japán

Csak kétszer élsz,
Egyszer, amikor megszületsz,
És egyszer, amikor szembenézel a halállal.
Bashó japán költő (1643–1694) nyomán

Nagyon de nagyon meglepődtem :) szeretem Japánt és ez a könyv egy tökéletes útikalauz, rengeteg infóval, sztorival és érdekes ténnyel a Japán mindennapokról.
Bond valahogy nem volt annyira kiemelkedő mint a filmen, Sean Conneryt nem könnyű überelni és a szaké se ér fel a martinivel (persze csak rázva nem keverve)
Nagyon komoly inkább tudományos mint körömrágós alkotás, valahogy nem tudtam annyira izgulni rajta mint a filmen amit kismilliószor láttam.

szibagi
Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

Első James Bond könyvem és nagyon élveztem. Pedig alig volt benne csihipuhi, de amikor meg volt, akkor úgy izgultam, ha rágnám a körmeimet, most egy se lenne.
Reméltem, hogy minden jó, ha a vége jó és tényleg.
A Japánról szóló leírások is nagyon jók, rengeteg új információt megtudtam az országról.
Igyekszem begyűjteni a többi kötetet is, érdekel Mr. Bond többi kalandja is.

Eltiron
Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

Nem, nagyon nem szeretem a Bond-filmeket, de ezt a regényt nagyon bírtam, ha jól tudom az összes magyarul megjelent Fleming-könyvet olvastam. Ez tényleg sokkal-sokkal jobb könyvben, mint filmen (hiába vagyok pl. Sean Connery nagy rajongója).

ChEebor
Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

A történet Japánban játszódik, és gyakorlatilag az ottani kultúrára fókuszál. Az akció gyakorlatilag minimális, sokkal inkább az ország és a helyi mentalitás leírásáról szól a könyv, és ez igazából olyan jól sikerült, hogy a mindössze pár oldalt elfoglaló tulajdonképpeni harc talán még csak nem is hiányozna. Jó karakterek, érdekes, helyenként izgalmas történetvezetés teszi nagyon ajánlhatóvá a művet.

gater
Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

Nem volt a legkiemelkedőbb darab, talán ezért is erre emlékszem a legkevésbé. Nem igazán tetszett ahogy befejezte Fleming a könyvet.

Csak kétszer élsz,
Egyszer, amikor megszületsz,
És egyszer, amikor szembenézel a halállal.

Kapcsolódó szócikkek: élet · halál · James Bond
csillagka P

– Nyugaton, ha titokról beszélget az ember, bezár ajtót, ablakot. Mi, japánok mindent kinyitunk, hogy meggyőződhessünk róla, senki nem hallgatózik a vékony falak mögött.

Kapcsolódó szócikkek: Japán