Csak ​kétszer élsz (James Bond 11.) 18 csillagozás

Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

"Irma Bunt felállt, és odalépett mellé. Átható tekintettel vizsgálgatni kezdte Bondot, azután tisztes távolságot tartva körbesétálta.
– Du lieber Gott! – suttogta félelemmel vegyes tisztelettel, amint a férfi bal profilját megpillantotta. – Ez lehetetlen – mondta rekedten, miközben még mindig szinte rettegve bámulta Bondot. – Pedig az! A jobb arcán végigfutó sebhely. A profilja! Hiába borotválták japánosra a szemöldökét. – A nő Blofeld felé fordult. – Ez az az angol ügynök – jelentette ki határozottan. – Ez az ember Bond. James Bond, akinek megölted a feleségét. Esküszöm, hogy ő az – tette hozzá indulatosan.
Blofeld összehúzta a szemét.
– Ki kell szednünk belőle a teljes igazságot. Rögtön megtudjuk, valóban süketnéma-e. Ez lesz az első lépés. A vallatókamra majd megoldja a nyelvét. De mindenekelőtt meg kell puhítanunk…"

Eredeti megjelenés éve: 1964

I.P.C., Budapest, 1990
310 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637930108 · Fordította: Krasznai Márton

James Bond · szamuráj · Friedrich Nietzsche · Vincent van Gogh · Ernst Stavro Blofeld · Fidel Castro · Richard Lovelace "Dikko" Henderson · Tigris Tanaka

Japán · Anglia

Csak kétszer élsz,
Egyszer, amikor megszületsz,
És egyszer, amikor szembenézel a halállal.
Bashó japán költő (1643–1694) nyomán

Nagyon de nagyon meglepődtem :) szeretem Japánt és ez a könyv egy tökéletes útikalauz, rengeteg infóval, sztorival és érdekes ténnyel a Japán mindennapokról.
Bond valahogy nem volt annyira kiemelkedő mint a filmen, Sean Conneryt nem könnyű überelni és a szaké se ér fel a martinivel (persze csak rázva nem keverve)
Nagyon komoly inkább tudományos mint körömrágós alkotás, valahogy nem tudtam annyira izgulni rajta mint a filmen amit kismilliószor láttam.

Andrée P>!
Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

Nekem ez a rész volt a legkevésbé akciósabb, sokkal másabb, mint az elődjei. Ennek ellenére mégis élvezhető és szerethető része a Bond szériának. De pont ebben a másságban van a vonzereje szerintem. Nagyon ráment az egész könyv Japánra a kultúra, a helyszínek, a szokások bemutatására és nagyon is jól sikerült. Sokkal élettelibb lett tőle a történet, mint a „szokásos” Bond könyvekben. Viszont a könyv vége nekem fura lett, sajnálom, hogy további részek nincsenek meg magyarul, pedig nagyon érdekelne, hogy innen hogyan tovább.

szibagi>!
Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

Első James Bond könyvem és nagyon élveztem. Pedig alig volt benne csihipuhi, de amikor meg volt, akkor úgy izgultam, ha rágnám a körmeimet, most egy se lenne.
Reméltem, hogy minden jó, ha a vége jó és tényleg.
A Japánról szóló leírások is nagyon jók, rengeteg új információt megtudtam az országról.
Igyekszem begyűjteni a többi kötetet is, érdekel Mr. Bond többi kalandja is.

Eltiron>!
Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

Nem, nagyon nem szeretem a Bond-filmeket, de ezt a regényt nagyon bírtam, ha jól tudom az összes magyarul megjelent Fleming-könyvet olvastam. Ez tényleg sokkal-sokkal jobb könyvben, mint filmen (hiába vagyok pl. Sean Connery nagy rajongója).

ChEebor>!
Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

A történet Japánban játszódik, és gyakorlatilag az ottani kultúrára fókuszál. Az akció gyakorlatilag minimális, sokkal inkább az ország és a helyi mentalitás leírásáról szól a könyv, és ez igazából olyan jól sikerült, hogy a mindössze pár oldalt elfoglaló tulajdonképpeni harc talán még csak nem is hiányozna. Jó karakterek, érdekes, helyenként izgalmas történetvezetés teszi nagyon ajánlhatóvá a művet.

gater>!
Ian Fleming: James Bond – Csak kétszer élsz

Nem volt a legkiemelkedőbb darab, talán ezért is erre emlékszem a legkevésbé. Nem igazán tetszett ahogy befejezte Fleming a könyvet.

csillagka P>!

– Nyugaton, ha titokról beszélget az ember, bezár ajtót, ablakot. Mi, japánok mindent kinyitunk, hogy meggyőződhessünk róla, senki nem hallgatózik a vékony falak mögött.

Kapcsolódó szócikkek: Japán · Tigris Tanaka

Csak kétszer élsz,
Egyszer, amikor megszületsz,
És egyszer, amikor szembenézel a halállal.

Kapcsolódó szócikkek: élet · halál · James Bond
SDániel P>!

– (…) Erőszakos nép, finom nyelv! Erről tanulmányt kell írnom.

133. oldal, Első rész - "Jobb reménnyel telve utazni...", 9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: James Bond · japánok
SDániel P>!

Ha a pisztoly tölténytára tele van, akkor hiába számít arra, hogy az egyik töltényűr üres lesz.

233. oldal, Második rész - ,, ...mint megérkezni", 16. fejezet

SDániel P>!

– De van egy japán közmondás, amely szerint „Kinevet az ördög, ha a jövőről beszélsz”. A jövő kifürkészhetetlen.

76. oldal, Első rész - "Jobb reménnyel telve utazni...", 5. fejezet

SDániel P>!

– Gondolom, tudják, hogy mindketten mániákus őrültek?
– Ahogy őrült volt Nagy Frigyes, Nietzsche és Van Gogh. Remek illusztris társaságban vagyunk, Mister Bond.

280. oldal, Második rész - ,, ...mint megérkezni", 20. fejezet

SDániel P>!

Semmi sem képes olyan emberfeletti erőfeszítésre bírni a férfiakat, mint a halál és a dicsőség.

31. oldal, Első rész - "Jobb reménnyel telve utazni...", 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: halál · motiváció
SDániel P>!

– A becsület egy viselkedésforma, kapitány. A bambusz meghajlik a szellőtől, de a cédrus is meghajlik a tájfuntól. Ez a mondás arra utal, hogy a kötelesség néha minden szónál erősebb.

83. oldal, Első rész - "Jobb reménnyel telve utazni...", 5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: becsület · kötelesség · Tigris Tanaka
SDániel P>!

– (…) Azt mondják: „Az első üveg szakét a férfi issza, a második üveget az első üveg, azután pedig a szaké issza meg a férfit.”

11. oldal, Első rész - "Jobb reménnyel telve utazni...", 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: szaké