Tökéletes ​gyilkosságok? 6 csillagozás

Felkészült a nyomozásra?

Kapja kézbe a nagyítóját; képzeletben induljon útnak a világ körül, leplezze le a könyörtelen gyilkosokat és galád szándékaikat. Svájc, Ausztrália, Mexikó, Írország… A nyomok kuszák, az ügyek szövevényesek, de ön mindegyiket képes lesz megoldani, hiszen ezek csak majdnem tökéletes gyilkosságok.

Igen, meg kell erőltetnie az agyát, ha meg akarja oldani a rejtélyeket. Igen, valóban elő kell szednie minden kombinációs készségét, ha meg akarja nevezni a gyilkosokat. A minitörténetek mindegyike után megkapja a megválaszolandó kérdéseket, rendelkezésére áll mindaz, amit a hivatásos bűnüldözők tudhatnak, kézhez kapja az eset összegzését, az utalásokat, hogy hol, merre kutasson.

A többi már csak önön múlik!

Ha pedig esetleg kudarcot vall, lapozzon a megoldásokhoz…

A méltán nagy sikert aratott „Ötperces krimik" folytatása

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Meglepetés könyvek Szukits · Ötperces krimik Szukits

Szukits, Szeged, 2000
146 oldal · ISBN: 9639278351 · Fordította: Szántai Zsolt · Illusztrálta: Lucy Corvino

Molymacska>!
Hy Conrad: Tökéletes gyilkosságok?

Nagyon kettős érzésem van ezzel a kötettel kapcsolatban: egyrészről, mert jobb, mint Kun Erzsébet hasonló könyvei, és ennek nagyon megörültem, másrészről viszont még most is sokszor hasra-ütésszerűnek éreztem egy-egy megoldást.
A könyvecskében 12 történetet olvashatunk, majd segítségként minden történetnek van egy tényeket elemző része, majd pedig egy megoldás része is. A történeteket is ketté lehet szedni a gyilkosság körülményeire és a tények, bizonyítékok megmutatására is.
Számomra kellemes agytorna volt, és nagyon jó élmény, hogy az ember mire figyel egyes esetekben, és mire nem (végre nem olyan szájbarágós, mint néhány modern krimiben!). Nagyon koncentráltam, rettentően figyeltem, legtöbbször elbuktam :D Na jó, nem mindig, volt, ahol tényleg kitaláltam a megoldást.
Ami néha zavarba ejtő volt, hogy nem volt olyan tény (vagy inkább nem volt meggyőző számomra) esetleg nem tudunk olyan fontos kulturális dolgokat, amitől megoldhatnánk a rejtélyt. A kertész halála és a Bábú halála is ilyen történet volt, míg A halál folyója is furcsa volt számomra.
Ami a magyar kiadást illeti, oldalszámos problémák vannak benne: az oldalszámok és a tartalomjegyzék nem igazán volt egymással kompatibilis (megnehezítve ezzel a megoldások elolvasását és a sikerült/nem sikerült kérdését tisztázni). Nyilván a tördelés problémája ez, mégis kicsit nehéz így jó szívvel olvasni.
Alapvetően nagyon tetszett, hogy megmozgatta a berozsdásodott agytekervényeimet. Rejtvény helyett krimirajongóknak kötelező. Nagyon érdekes élmény a pár oldalas kis sztorikat megfejteni.

bodnarnoemi>!
Hy Conrad: Tökéletes gyilkosságok?

Mostanában imádom az ilyesmit, de ezeket lehetetlen megfejteni. Jó, az elkövető, meg a bűncselekmény módja még kibogozható, de az indíték… Na, de ezért csak egy fél csillagot vonok ám le. :)
Jó kis agytorna!