Amy 19 csillagozás

Huszár Ádám: Amy

Amy White kamaszkorában szemtanújává válik barátnője brutális megerőszakolásának. Elmenekül, így később tudja meg, hogy az elkövetők tettüket követően meggyilkolták a lányt. Amy összeroppan. Saját világot épít maga köré, ahol nincs helye a fizikai érintkezés semmilyen formájának. Telnek az évek, s Amy egyetemre megy. Érintetlen és érinthetetlen. Ám egy napon valami váratlan történik: a lány rájön, hogy mégis képes másokkal érintkezni, s rádöbben még valamire… Megtalálja az igaz szerelmet. Súlyos árat kell fizetnie, önmagából áldoznia a beteljesülésért, de hát nem annál értékesebb valami, minél magasabb az ára? Mennyi áldozatot hajlandó hozni a lány ezért a szerelemért? Képes gyilkossá válni? Képes feláldozni a férfit, aki bármit megtenne érte? Feláldozza a saját életét?
Egyáltalán… rajta múlik?

NewLine, Bakháza, 2020
NewLine, 2020

Anarchia_Könyvblog>!
Huszár Ádám: Amy

Hálás vagyok a NewLine Kiadónak, amiért az elsők között olvashattam ezt a művet! Bevallom, hogy izgatottan vártam a regényt, mert már a fülszöveg is olyan információkat tartalmaz, ami egy igazán olvasmányos, lélegzetelállító történethez illik. Amikor belecsöppentem, akkor pedig mindezt megtapasztalhattam a valóságban is.

Kezdetben azt hittem, hogy az Amy című kötet egy olyan dráma, ami lélektanilag mélyebb vizekre kalauzol el bennünket. Ám ahogy egyre jobban a lapok rengetegébe merültem, úgy lett egyre hihetetlenebb – pozitív értelemben –, durvább és érdekfeszítőbb. A történet elején szereplő depressziós, összetört szívű, érintésre képtelen lány a történet végére óriási változáson ment keresztül mind személyiségileg, mind viselkedésileg. Az olvasó feladata eldönteni, hogy a szavak mögött rejtőzve milyen árnyak bújnak meg, amelyek ezt teszik a lánnyal.

Milyen ára van a szerelem megtartásának és átélésének? Valóban fel kellene áldoznunk érte önmagunkat és másokat is? Mi áll valójában mindezek mögött?

Huszár Ádám művét meg kell ismerni, át kell élni és bele kell temetkezni! Felőröl, összezavar, darabokra tör!
Az idei olvasmányaim közül ez a könyv már most kiemelkedik. Akkora erő, befolyásoltság van benne az olvasó felé, ami lenyűgöző!

Az író a cselekményszálak fondorlatosságával kíméletlen fordulatokat csempészett a lapok mélységébe. Egyszerűen szerettem a történetet a maga ádáz mivoltával, s mindazzal az érzelembombával, amit kaptam.

Ajánlom a drámaiság és az erotika kedvelőinek, a pszicho történetek hű olvasóinak! Az Amy mindezt vegyítve tárul az olvasó elé!
(Bea)

A teljes értékelés itt olvasható: https://anarchiakonyvblog.blog.hu/2020/02/17/huszar_ada…

Huszár Ádám: Amy

Nemrég fejeztem be a még egyelőre csak kézirat olvasását. Azon kevés szerencsések közé tartozom, akik még megjelenés előtt olvashatták Huszár Ádám első regényét.
Ritkán olvasok férfi írótól… nem kerülöm őket, csak valamiért így alakult.
Itt különösen arra voltam kíváncsi, hogy egy férfi, vajon milyen gondolatokat, tetteket, szavakat ad egy női karakternek. Úgy gondolom, Ádám könnyedén vette ezt az akadályt és sikerült hihető, élő karakterként megalkotnia mind Amyt, mind Lisát.
Azt szögezzük le az elején, hogy nem egy átlagos, kliséktől dagadó történet ez… itt tulajdonképpen semmi sem átlagos… még soha nem olvastam hasonlót!
A címadó főhősnő, Amy, mondjuk úgy, nem tartozik a kedvenc karaktereim közé. Mindenféle érzelmet éreztem vele kapcsolatosan az olvasás során, a szereteten kívül. Eleinte sajnáltam… aztán ellenszenves lett, majd meggyűlöltem a viselkedése a tettei és gondolatai miatt… végül pedig megértettem…
Lisát, a barátnőt viszont nagyon kedveltem. Ő egy igazi, belevaló csajszi, akit, azt hiszem, az életben is nagyon kedvelnék!
Még most is nehezen találom a szavakat. Ez a történet magába szippant, akár akarod, akár nem… észre sem veszed és már a végére értél! Olyan gondolatok vannak benne, amin mélyen elgondolkozol (néhányat kigyűjtöttem az idézetek közé), de aztán haladsz is tovább az olvasással, mert várod, hogy mi fog történni a következő oldalon, a következő mondatban.
Utáltam Amyt… de végül nem tudtam sírás nélkül végigolvasni.
Ezt a könyvet vagy nagyon fogod szeretni, vagy utálni fogod… én az előbbiek táborát gyarapítom. Mert bár a főhősnő nem vívta ki a szimpátiámat, összességében egy remek, izgalmas szórakoztató könyvet tarthat majd kezében az olvasó, tele hatalmas életigazságokkal és tanulságokkal. Az biztos, hogy unatkozni nem fogsz ezzel a kötettel… számomra okozott néhány kellemesen izgalmas órát!
Én minden könyvmolynak bátran ajánlom, Ádámnak pedig köszönöm ezt a nem mindennapi élményt!

Judit_Megyeri IP>!
Huszár Ádám: Amy

Az Amy Huszár Ádám első regénye, és emiatt még inkább értékelem, hogy nem a szokásos sablonokhoz nyúlt, hanem egy nehéz témát dolgozott fel, egyedi megvilágításban.
A címszereplő Amy gyerekként végignézi a barátnője megerőszakolását, és annyira megijed, hogy elmenekül a helyszínről. Az átéltek és a bűntudata miatt ezután képtelen érintkezni másokkal, és beszélni se igazán tud a problémájáról, teljesen magába zárkózik. Mikor azonban egyetemre megy, a szobatársa, Lisa felé megnyílik, és innentől kezdve elindul egy olyan eseménysor, ami számomra rengeteg izgalmas fordulattal szolgált. A regény sokszor meglepett, szinte egyszer sem az történt, amire számítottam.

Teljes értékelés:

Kovács_Ági_3>!
Huszár Ádám: Amy

Letaglózott, szóhoz sem jutok. Pár napja fejeztem be ezt a könyvet és még mindig eszem magam rajta. Ahogy kezdődött, ahogy haladt a történet és a vége. Letaglózott. Nem erre számított. Egyszerűen nem tudok magamhoz térni. Kezdetben utáltam Amy-t. Nem tudtam megkedvelni, irritáló és önző volt. Nem tudom mikor változott meg ennyire. Lisát kedveltem, vicces és bohém lány…

Bővebben itt olvashatod:

Bella_Black I>!
Huszár Ádám: Amy

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban, ami egyébként tetszett. Csakhogy Amy-t kicsit sem tudtam megkedvelni, sőt még sajnálni sem. Ettől függetlenül a történet zseniális volt izgalmas, szenvedélyes és a csavarok tették még színesebbé. Az elején kicsit szokatlan volt a sztori, amire igazából csak a végén kaptam magyarázatot és így már világosabb, hogy mit miért csinált Amy.

vargvani>!
Huszár Ádám: Amy

Ez volt a legérdekesebb első regény, amit valaha olvastam – és jó értelemben.

A fülszöveg sejtelmes, hiszen csak annyit tudunk meg, hogy Amy fiatal korában szemtanúja volt annak, hogy legjobb barátnőjét megerőszakolják, ez pedig nagyon komoly hatással volt a pszichéjére. Nem tudta elviselni senkinek sem az érintését, visszahúzódóvá vált, így a tini éveiből kimaradtak a bulik, a barátnők, a szerelmek. Aztán az egyetemen minden megváltozott. Először is megismerkedett a szobatársával, Lisával, aki lelkiismeretesen, idejét és türelmét nem sajnálva segíteni akart a lányon. Ennek köszönhetően Amy kezdte megtalálni a nőiességét és a helyét az emberek között. Azonban felismerte azt is, hogy néhány szép szó mögött nem feltétlenül van komoly szándék, így elkerülhetetlenné váltak a csalódások is. És itt kezdett a sztori érdekessé válni… spoiler

Az író egy kellemes egyetemi környezetet teremtett meg. Mielőtt elszabadultak a dolgok, sokáig a saját egyetemi éveim jutottak eszembe – amik persze csak nemrég értek véget :D. A bulik, a barátok, a vásárlás, a lógás az órákról, az ismerkedés – mindez az egyetemi élet része. Ami kissé zavaró volt ezzel kapcsolatban, hogy a sztori amerikai hatást akar kelteni, azonban néhány magyar kifejezéssel sokkal inkább cikire sikerültek az ilyen részek. Aztán persze Amy is egy idő után egyszerűen sok lett.
Kell egy bizonyos hangulat a könyv olvasásához. Gyakran érezheti az olvasó azt, hogy Huszár Ádám valamit szívott írás közben és, hogy miért nem csatolt abból a cuccból egy kicsit az olvasónak is… :D

Szavak_erdeje>!
Huszár Ádám: Amy

„Néha át kell élni a rosszat, hogy tudd becsülni a jót”

Sajnos nagyon kevés férfi írótól olvasok, de ennek az okát nem tudom megmondani. Valahogy így alakult, de ezen igyekszem változtatni.

Az Amy című könyvvel már szemezek egy ideje, most pedig kíváncsian vetettem bele magam az olvasásba. Köszönöm a kiadónak, hogy erre lehetőséget biztosított! :)

Számomra olvasmányos volt, izgalmas, már nagyon vártam, hogy mi lesz a csattanó a végén. Attól viszont padlót fogtam. Nem magától a ténytől, hanem az utolsó oldalakon játszódó eseményektől. Az abszolút szürreális volt a számomra. Emiatt nem tudok 5 csillagot adni a történetre.

Bővebben:

Pölcz_Fanni>!
Huszár Ádám: Amy

Ez nagyon nagyon érdekes volt, örülök, hogy elolvastam.

hatsepszut>!
Huszár Ádám: Amy

Az elején furák voltak a párbeszédek,de később már jó lett.A történet izgalmas volt.

Mimi_Taylor I>!

Hazugság. Tetszik vagy nem, létezik. Hazugságokat találunk a történelemben, a vallásban, a minden napi életünk során is. Kegyes vagy épp csak füllentés, a kisgyerekektől a felnőttekig mindenki csinálja. Mindenkinek vannak titkai, amiket leplezni próbál, csak éppen nem mondja el, és akkor már meggyőződése, hogy ő nem is hazudik, a lelkiismerete nyugodt maradhat. Így van ez.

Anarchia_Könyvblog>!

De néha … (..) ki kell tárni a szívünket, hogy beengedjük az újat. Ha örökre zárva marad, akkor soha nem tudhatod meg, ki adott volna olyan szeretetet, ami gyógyítja az összetört szívedet. Mert a szeretet gyógyít, Amy.

Mimi_Taylor I>!

Csak az élet nem fekete és fehér. Néha át kell élni a rosszat ahhoz, hogy tudd becsülni a jót.

Mimi_Taylor I>!

A tűz bizony-bizony kialszik, ha nem gondozzák. Arra pakolni kell a fát mindig, mert különben leég.

vargvani>!

– A szerelem az, amikor rájössz, hogy van még valaki a Földön, aki ugyanaz, mint te, de mégsem. Meglátod benne magad és azt, aki szeretnél lenni. Aki hiányzott belőled.

Mimi_Taylor I>!

…a szülőnek úgy kell viselkednie, mint a parasztembernek, aki irányítja a szekeret húzó lovat. Az ő kezében van a gyeplő. Néha el kell engednie, hogy a ló tudjon vágtatni, hadd haladjon előre, de ha szükséges, meg is kell húzni.

– Szereted az állatokat?
– Igen. Ők annyira tiszta lelkűek. Nem mint az emberek. Ők szívből szeretnek és őszintén.

Mimi_Taylor I>!

Amíg nem fogadod el magad, bárki is légy, addig hiába szeretnél boldog lenni más mellett.