Pepito 4 csillagozás

Hunyady József: Pepito Hunyady József: Pepito Hunyady József: Pepito

Pepito, az apátlan-anyátlan árva fiúcska felcsap kiskatonának a spanyol polgárháborúban, jó barátokra tesz szert a magyar önkéntesek között, s végigharcolja a spanyol nép hősi küzdelmét – erről szól Hunyady József regénye. Ízig-vérig ifjúsági mű ez, föllelhető benne sok minden, ami a fiatal olvasók érdeklődésének felkeltésére és lekötésére alkalmas, és okulásukra, épülésükre szolgál: bajtársi önfeláldozás és hazaszeretet, csaták, romantikus kalandok, rajongó kamaszszerelem… A regény egy-egy mozzanatra, tárgyában és írói módszerében, a klasszikus spanyol kalandregényeket juttatja az olvasó emlékezetébe. Egyszóval: csupa kaland, izgalom, megható szépség a kis spanyol szabadsághős története; a regény reális és egyben költői leírását adja a spanyol polgárháború harcainak, a maradandó, élményszerű képet rajzol e hősi időszak küzdelmeiről.

Móra, Budapest, 1976
406 oldal · ISBN: 963110639X · Illusztrálta: Kiss Gusztáv
Móra, Budapest, 1961
420 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Szőnyi Gyula

EfeF>!
Hunyady József: Pepito

Kiskamaszként olvastam, és akkor nagyon tetszett. Fiataloknak ajánlom!

SteelCurtain >!
Hunyady József: Pepito

Gyerekként tetszett. Pörgős, eseménydús könyv. Úgy rémlik, akkoriban igen kedveltem, nemcsak ezt, hanem Hunyady József jó néhány könyvét még. Nem kellett átszenvedni egyetlen sorát sem, valósággal olvastatták magukat a művei. Mára, úgy látom ő is kiment a divatból.

Inimma>!
Hunyady József: Pepito

Nem ajánlom senkinek se. Erről a témáról inkább George Orwell: Hódolat Katalóniának című könyvét ajánlom elolvani, nem ezt a szemetet.