Hét ​tenger vándora 35 csillagozás

Jetting Károly kalandjai öt világrészben
Hunyady József: Hét tenger vándora Hunyady József: Hét tenger vándora Hunyady József: Hét tenger vándora

Hunyady József ebben a könyvben méltó és szép emléket állít a harmadik magyar kalandozónak Jetting Károlynak. Magával a főhőssel mesélteti el viszontagságait, ily módon a legfantasztikusabb kalandok is hitelessé lesznek. Elejétől a végéig páratlanul izgalmas, lebilincselően fordulatos regény.

Az eredeti történet 1797-ben, Bécsben jelent meg német nyelven, ismeretlen szerző kiadásában, az alábbi címen:
Der ungarische Robinson, oder Schicksale und wunderbare Abentheuer Karl Jettings, eines geborenen Ungars (A magyar Robinson, avagy Jetting Károly, egy született magyar nagyszerű kalandos életsorsa)

Eredeti megjelenés éve: 1964

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Magyar Ifjúsági Remekírók Unikornis · Delfin könyvek Móra

Unikornis, Budapest, 2003
328 oldal · ISBN: 9634275109 · Illusztrálta: Fazekas Attila
Móra, Budapest, 1972
254 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Benkő Sándor
Móra, Budapest, 1964
270 oldal · Illusztrálta: Győry Miklós

pwz I>!

Hunyady József: Hét tenger vándora Jetting Károly kalandjai öt világrészben

Milyen sokáig kerestem ezt a könyvet, de valahogy mindig elkerültük egymást! Pedig világ életemben imádtam a hajózós-kalózos-utazós történeteket! Jelky András kalandjai nagy kedvencem volt, de talán elég csak annyit írnom, hogy én „Vernén szocializálódtam” e téren ;)!
Nos, tökéletesen beleillik Hunyadynak ez a könyve a fentebb vázolt írásművek közé! Izgalmas, olvasmányos, gyerkőcfejjel is imádtam volna. Defoehoz hasonlóan Hunyady is a maga szája-íze szerint alakította át az eredeti történetet, de ez nem baj. A történet érdekében megengedhető dolgot cselekedett, szerintem… :D
A müncheni egyetem e-könyvtárában megleltem pdf-ben az eredeti, 1797-es kiadást. Aki kedvet érez hozzá, a linkek közé betettem! :D

Urbánszki_László I>!

Csodálatos volt hajdan. Elolvastam párszor:

Biró_Krisztina>!

Hunyady József: Hét tenger vándora Jetting Károly kalandjai öt világrészben

Ezt a művet a Magyar elektronikus könyvtár állományából pecáztam ki,amint delfines könyvek
után kutakodtam.Elrepített Pozsonytól a világ Tengerein,Óceánjain át egy lakatlan szigetre.Nagyon izgalmas volt,hogy a semmiből,hogy teremtette meg a maga életterét Jetting Károly tele sorscsapásokkal,és viszontagságok közepette!Az5csillagot bőven megérdemelte a mű!!!

Gabriella_Balkó>!

Hunyady József: Hét tenger vándora Jetting Károly kalandjai öt világrészben

Nagyon jól indult, tele volt kalanddal a könyv, viszont a másik felénél, amikor Jetting a lakatlan szigetre került, már kicsit ellaposodott számomra a történet. Az elején még ugye leírja, hogy mi mindent talált, mit hogyan használt fel, de aztán már nyilvánvalónak veszi, hogy milyen szerszámai vannak, én legalábbis így éreztem. Lalival kapcsolatban sem derül ki elsőre, hogy pápuai nyelven beszélnek egymással.
De hát na, ifjúsági kalandregény.
Az érdekelne, ki volt az első két magyar kalandozó. Benyovszky Móric biztos nem, mert ő Jetting után született. Julianus barát lenne az egyik tippem.

Móra, Budapest, 1972
254 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Benkő Sándor
Temefe>!

Hunyady József: Hét tenger vándora Jetting Károly kalandjai öt világrészben

Gyerekkorom egyik legjobb kalandmeséje!

Eynregiujkonyvek I>!

Hunyady József: Hét tenger vándora Jetting Károly kalandjai öt világrészben

Ha nem létezne Robinson története, azt mondanám, egy remek kalandregény, de így eléggé utánzásszerű az egész. Ezt enyhíti, hogy – legalábbis a feljegyzések szerint – a regénynek van valóságalapja, de amúgy az eredeti, Bécsben kiadott történetet színesítette tovább az író. Kifejezetten zavart, hogy a címek után oda van írva, mi lesz a fejezetben. Ettől függetlenül mindenképpen érdemes elolvasni, kritikám itt olvasható a műről: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2017/09/hunyady-jozsef…

Suhi>!

Hunyady József: Hét tenger vándora Jetting Károly kalandjai öt világrészben

Nem mai darab, de attól minden kiskamasznak ajánlom!

Swoosh>!

Hunyady József: Hét tenger vándora Jetting Károly kalandjai öt világrészben

Egyetlen egy baj van vele, az hogy gyerekeknek van írva :)
Tetszett, egy jó kis magyar Robinson regény lett belole :)

Gáborr_Nagy>!

Hunyady József: Hét tenger vándora Jetting Károly kalandjai öt világrészben

Érdekes, de eléggé kiszámítható regény, különösen a lakatlan szigeten töltött idő. Nekem furcsa, hogy az egész sztori regény a regényben, hogy két kószáló kisfiúnak meséli el a történetét a főhős. Ez egy kicsit erőltetett és talán felesleges.

Aniyou P>!

Hunyady József: Hét tenger vándora Jetting Károly kalandjai öt világrészben

Nagyon izgalmas történet volt, olvastatta magát, nem igazán akartam lerakni a könyvet :) Érdekes volt átélni a magyar Robinsonnal a kalandokat, bár az is igaz, hogy a magam részéről kicsit kiszámíthatónak találtam a történéseket mondjuk a Robinson Crusoe és A rejtelmes sziget után nem könnyű nekem újat mutatni ebben a témában :) Azt viszont sajnáltam, hogy a regény második felében nem voltak olyan bőbeszédűen leírva az események, néha volt egy-egy ugrás, amit nem tudtam hova tenni, és bizonyos történések kicsit kidolgozatlannak tűntek. Jó, mondjuk én már nyilván más szemmel nézem így felnőtt fejjel, de ifjúsági olvasmányként remekül megállja a helyét, ha kamaszként kerül a kezembe tutira még ennél is jobban tetszett volna :)
Mindazonáltal volt benne egy-két zavaró dolog, amit szerintem ki lehetett volna hagyni belőle. Pédául a körítés, hogy a nagy világjáró, ünnepelt híresség a csalitosban bujkálva két kisfiúnak meséli a történetet – ezt valahogy nem érzem ideillőnek, igazából ez a jelenet szerintem nem ad hozzá semmi pluszt a történethez, enélkül is élvezhető volna. A fejezetek elején lévő rövid összefoglalóknak sem örültem, sose szerettem az olyan könyveket, amiknél már a rész elején megtudom, hogy mi fog történni. Volt benne szép számmal tördelési- és íráshiba is, de annyira nem volt zavaró, csak ritkán zökkentett ki az olvasásból.

Unikornis, Budapest, 2003
328 oldal · ISBN: 9634275109 · Illusztrálta: Fazekas Attila