Az ​égig érő vár 23 csillagozás

Kőszeg 1532
Hunyady József: Az égig érő vár

Hunyady ​József regénye annak a hősies helytállásnak állít emléket, amellyel 1532-ben – 450 évvel ezelőtt – Jurisich Miklós és a vár védői megakadályozták, hogy a török elfoglalja Kőszeget. Nyitva állt az út Szulejmán előtt Bécsig, de a parányi erődítmény és maroknyi őrsége minden külső segítség nélkül csaknem egy hónapon át fel tudta tartóztatni a hatalmas létszámú és káprázatos felszerelésű török sereget. Hogyan volt ez lehetsége? Csakis úgy – feleli Hunyady József regénye –, hogy az emberi leleményesség és a vezetők személyes példamutatása megsokszorozta a vár védőinek valóságos erejét.
A regényben szinte meseként jelenik meg a történelem, mert valóban csodával határos, mesébe illő história az, ahogyan Kőszeg védői a hihetetlent véghez vitték. Előítéletek, önzés, árulás, gyávaság próbálta megbontani a védők sorait, s eközben mégis a Habsburg zsoldban álló katonák, gőgös kőszegi, német ajkú polgárok és szerény, földönfutó magyar parasztok közös akarata, eggyé forrása tudott… (tovább)

Kossuth, Budapest, 1982
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630919532

pwz I>!
Hunyady József: Az égig érő vár

Gárdonyi mellett ezt is érdemes elolvasni a végvári harcok kedvelőinek!

Kossuth, Budapest, 1982
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630919532
Judy22>!
Hunyady József: Az égig érő vár

Hunyadi könyveiről eddig nem sokat hallottam, így mikor egy barátnőm padlásán megláttam a kidobandók között, gyorsan meg is mentettem.
Jó,magyaros könyv.
Izgalmas, pörgős, hangulatos.
Jók a karakterek, a hősök.
Tele van mindenféle érzelemmel.
Jó volt ismét egy kicsit régiesebb szóhasználatú könyvet olvasni, amiben nincs semmi vámpír meg hasonlók.
Nekem az Egri Csillagokhoz képest volt egy kis hiányérzetem és volt ami nem tetszett a könyvben.
Amit hiányoltam az az emberek külseje.
Nem igazán tudtam elképzelni őket, mert túl sok információt nem kaptam róluk.
Ami nem tetszett, az a sok német és török szó.
Igaz van szószedet a könyv hátuljában és személy szerint tudok németül is, de aki nem?
Annak minden harmadik mondat után keresni kell mit jelent a mondat vagy egy-egy szó?
Így azét elég fárasztó.
Néhol olyan furcsán zárja le a dolgokat, túl röviden, mg máshol annyira bő lére ereszti, hogy unja az ember.

FelhoFarkas>!
Hunyady József: Az égig érő vár

Nagyon jó regény. Kőszeg ostroma. Történelem, szerelem, barátság, ármány… minden van benne. Szerintem simán veri az Egri Csillagok-at… :)

zonga>!
Hunyady József: Az égig érő vár

Gyerekkorom, Kamaszkorom egyik kedvenc könyve volt, nagyon szerettem. Izgalmas, pörgős, van benne kaland, szerelem, történelem. Sajnos elhagytam valahol a könyvet, így nem tudom újraolvasni. (felnőttként lehet, hogy más lenne az élmény), de régen nagy kedvencem volt.

fehergabor>!
Hunyady József: Az égig érő vár

Olvasható könyv, aki szereti a török időket, végvári harcokat, annak ajánlom. Sok érdekesség derül ki belőle a várvédők mellett a török oldalról is. Azonban szem előtt kell tartani, hogy ez elsősorban ifjúsági regény, némileg naiv figurákkal, egyértelmű karakterekkel, jó/gonosz felosztásban. Ha ezt félre tudod tenni, akkor sokat lehet tanulni a korról, ostromokról,harcászatról.

Swoosh>!
Hunyady József: Az égig érő vár

Nagyon tetszett. Nem tudtam sokat a témáról, de nagyon jó könyvet írt róla. Nekem az Egri csillagok kategóriája, de a befejezés nem lett azért ugyanolyan jó.

markoláb>!
Hunyady József: Az égig érő vár

Számos dolog miatt lehet dicsérni a regényt, mégis az az ember érzése, hogy lehetne ebben a témában jobbat is írni. A sok idegen szó miatt nehézkes az olvasása, előfordul, hogy szövegszerűen azonosan ismétlődnek benne jelenetek, a cselekményben pedig sok a kidolgozatlan, előzmény nélküli elem. Ugyanakkor érződik, hogy komoly kutatómunka előzte meg a kötet megírását, és néhol szépen felépített részekre is lelhet az olvasó.

HSzabolcs28>!
Hunyady József: Az égig érő vár

Nagyon szerettem ezt a könyvet! Nehezen indult,egyrészt a nyelvezete,másrészt a kicsit zavarosnak tűnő története miatt, de miután beindult,alig vártam, hogy folytathassam.Bizonyos részek szinte már David Gemmell-i magasságokba értek fel,volt némi heroikus fantasy íze a sztorinak. Főleg azok a részek voltak ilyenek, amikor a magyarok a török küldöttségekkel tárgyaltak az ostrom közepette. Iszonyú jók voltak a szitkozódások, azok is főleg török oldalról. :) És átélhető volt az egész árulásostól, ágyúzásostól, mindenestől. Történelemhű volt, izgalmas, szinte maradéktalanul meg vagyok elégedve vele! Ajánlom felnőttnek-gyereknek egyaránt! Hogy mást ne mondjak: annyira tetszett, hogy a feleségemmel elmegyünk október végén Kőszegre! :)))

Uhtred>!
Hunyady József: Az égig érő vár

Jó kis olvasmány. Kőszeg védői megérdemlik, a róluk írt regényt. Fordulatos, jó nyelvezetű és főleg izgalmas mű.

Jesper_Olsen>!

– Nagyon szépen belejött ebbe a fránya magyar nyelvbe, főjegyző uram.
– Nagyon nehéz nyelv a magyar! – válaszolta Schwangler uram. – De amelyik nép ilyen hős fiakat szül, mint kapitány uramé, annak a nyelvét illik megtanulni!

Jesper_Olsen>!

Nem emlékezett rá, mikor imádkozott utoljára. Most forró fohászt küldött az egek urához, aki olyankor nyújtja ki a benne bízók felé segítő kezét, amikor úgy látszik: már sehonnan nem érkezhet hathatós segítség.

Jesper_Olsen>!

– Üdvözlény, rettenthetetlen szívű gyaur jamír! A Felséges Padisah üzenetét hozom!
– Gyere fel a toronyba. Itt add át! – kiáltotta vissza Jurisich. – Legalább még egy török elmondhatja majd, hogy élve lépte át Kőszeg küszöbét!

Jesper_Olsen>!

– Vén hízelgő kutya! – tette Nikolica a pattantyús vállára a kezét. Úgy beszélt vele, olyan melegen, szépen, ahogy az ember se az apjával, se a gyerekével, se más atyafiával nem tud. Csakis a katonatársával, akivel hosszú évtizedek óta szolgál együtt.

Jesper_Olsen>!

Forintos uram örül, mivel Nikolica huszár és vértes őrmesterei is mesterien bánnak az ágyúkkal. Ugyan mihez nem ért egy tapasztalt végvári vitéz, ha a helyzet rászorítja?

Jesper_Olsen>!

Senki és semmi nem bír el annyit a világon, mint az ember. A növény, ha sok eső esik, elrothad, ha kevés, elszárad. A szikla, ha tüzet raknak alá, majd utána hideg vízzel leöntik, darabokra esik. Az esőcsepp lyukat váj bele. A vasat a rozsda porrá rágja. Csak az ember bír el mindennemű megpróbáltatást.

Jesper_Olsen>!

Miért rendelte úgy Allah, hogy az ozmán vitézek a Zöld Lobogó alá hódoltathassák a fél világot? Ha meghódoltatták, meg is tudják-e majd tartani utódai az uralmuk alatt? Ki győz az utolsó összecsapásban? A Félhold vagy a Kereszt? Kétfelé van vágva immár a világ, mint piaci kalmár asztalán az érett görögdinnye. Emberfia ezt többé már össze nem illesztheti!

Jesper_Olsen>!

Ezt a várost, ezt a koszos kis kaszabát nem fizetett zsoldoshad, hanem a saját polgárai védik. Ez ad a tévhiten élő gyauroknak ilyen félelmetes erőt!