„Fekete ​pedagógia” 1 csillagozás

Értékelés az iskolában
Hunyady Györgyné – M. Nádasi Mária – Serföző Mónika: „Fekete pedagógia”

A ​magunk részéről mindennél fontosabbnak tartjuk a felnövekvő nemzedékek testi-lelki-szellemi egészségét. Amikor az intézményes nevelésben, mindenekelőtt az iskolában tetten érhető „fekete pedagógiáról” beszélünk, ezt nem azért tesszük, hogy megingassuk az iskolába, a pedagógusokba vetett bizalmat. Nem az iskola, nem a pedagógusok rosszak. Az azonban nem tagadható, hogy vannak olyan körülmények, vannak olyan pedagógusok által alkalmazott eljárások, amelyek a diákok számára ártalmasak. Mindössze erre szeretnénk a figyelmet felhívni. Arra törekedtünk, hogy ne valamiféle külső zsinórmértékhez (az ideális, vagy az általunk megfelelőnek tartott hatásrendszerhez) viszonyítsunk, hanem a valódi események, folyamatok felől próbáljunk meg közelíteni az iskolai „fekete pedagógia” jelenségvilágához. Igyekszünk tehát mindenfajta normatív megközelítést elkerülni a megismerésben is, hiszen a tanulói élményekben tükröződő valóság tanulmányozásából következtethetünk az iskolai „fekete pedagógiai”… (tovább)

>!
Argumentum, Budapest, 2006
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634463870

Várólistára tette 7

Kívánságlistára tette 9

Kölcsönkérné 1


Népszerű idézetek

pjanos>!

Az iskolai élet, a tanóra szervezésében azokat a megoldásokat érdemes előnyben részesíteni, amelyek alkalmasak arra, hogy a tanulók egymást jobban megismerjék, ezért megbecsüljék. Itt főleg a közös tanulás, a közös játék, a közös munka alkalmaira gondolunk.
Kifejezetten tilos minden olyan szervezési megoldás (például leckefelelősök, vigyázók stb. kijelölése), amely a tanulók közé éket ver, közöttük bizalmatlanságot szül, a meglévő feszültségeket felerősíti.

104. oldal Mit lehet tenni az intézményes nevelésben a "fekete pedagógiai" hatások ellen?


Hasonló könyvek címkék alapján

Csertő Aranka – Ecsédi András – Nagy József – Puppi József: Iskolaelőkészítő kompenzálás
Varga Zoltán: Iskolai ártalmak
A. S. Neill: Summerhill
Vekerdy Tamás: Érzelmi biztonság
Vekerdy Tamás: Kicsikről nagyoknak 1.
Tóth-Mózer Szilvia – Misley Helga: Digitális eszközök integrálása az oktatásba
Réthy Endréné: A tanítás-tanulási folyamat motivációs lehetőségeinek elemzése
Gyarmathy Éva: Diszlexia a digitális korszakban
Porkolábné Balogh Katalin: Készségfejlesztő eljárások tanulási zavarral küzdő kisiskolásoknak
Vekerdy Tamás: Az iskola betegít?