Hunyadi Csaba (szerk.)

Poe ​és követői 11 csillagozás

Rémisztő történetek / Horrible Stories
Hunyadi Csaba (szerk.): Poe és követői

Edgar Allan Poe, mint annyi mindennek az irodalomban, a borzongató történeteknek is egyik modern kori hőse. Rémtörténetei sok-sok apró, realisztikus részlettől válnak tapinthatóan valószerűvé, de úgy, hogy a kísérteties atmoszféra az első mondattól az utolsóig megmarad. Poe ezzel műfajt teremtett, melynek aztán számtalan követője akadt. Az újabb írók Poe-ig nyúlnak vissza. E kötet 11 elbeszélése a Poe-tól Dickensen, Stevensonon és Conan Doyle-on át Lovecraftig és Stephen Kingig ívelő irodalmi vonulatot mutatja. Az írások a szerzők születési éve szerinti sorrendben sorakoznak, így a műfaj íratlan szabályainak a stílusban, megformálásban való változása is követhető. A gyűjtemény kétnyelvű.

A művek szerzői: Edgar Allan Poe, Charles Dickens, Ambrose Bierce, Henry James, Bram Stoker, Robert Louis Stevenson, Arthur Conan Doyle, Saki, Jack London, H. P. Lovecraft, Stephen King

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Edgar Allan Poe angol/magyar kétnyelvű sorozat

aliggaz>!
Hunyadi Csaba (szerk.): Poe és követői

Hunyadi Csaba (szerk.): Poe és követői Rémisztő történetek / Horrible Stories

Szerettem olvasni ezt a könyvet. Egyes műveknél valóban kiütközött a helyi már-már középkori vonásokat felvonúltató nyelvezet. Stephen King miatt vettem meg,de voltak benne alkotások, amig ebben a könyvben túl szárnyalták a mestert.
Nem spoilerkedek. Érdemes elolvasni.

Szerb Antal (szerk.): Száz vers
Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes emlékiratai / The Memoirs of Sherlock Holmes
Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes
Saki: Selected stories / Válogatott elbeszélések
Whodunit?
Arthur Conan Doyle: The Red Headed League / A Vörös Hajúak Ligája
Arthur Conan Doyle: The Adventure of the Sussex Vampire / A sussexi vámpír esete
Arthur Conan Doyle – María Jesús Díaz: Sherlock Holmes kalandjai / The Adventures of Sherlock Holmes
Arthur Conan Doyle: Selected Stories of Sherlock Holmes
Arthur Conan Doyle: Black Peter / Fekete Péter