Fear ​and Loathing in Las Vegas 11 csillagozás

A Savage Journey to the Heart of the American Dream
Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas

Heralded ​as the „best book on the dope decade” by the New York Times Book Review, Hunter S. Thompson's documented drug orgy through Las Vegas would no doubt leave Nancy Reagan blushing and D.A.R.E. founders rethinking their motto. Under the pseudonym of Raoul Duke, Thompson travels with his Samoan attorney, Dr. Gonzo, in a souped-up convertible dubbed the „Great Red Shark.” In its trunk, they stow „two bags of grass, seventy-five pellets of mescaline, five sheets of high-powered blotter acid, a salt shaker half-full of cocaine and a whole galaxy of multicolored uppers, downers, screamers, laughers…. A quart of tequila, a quart of rum, a case of Budweiser, a pint of raw ether and two dozen amyls,” which they manage to consume during their short tour.
On assignment from a sports magazine to cover „the fabulous Mint 400”--a free-for-all biker's race in the heart of the Nevada desert--the drug-a-delic duo stumbles through Vegas in hallucinatory hopes of finding the American… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1971

>!
HarperCollins, London, 2005
204 oldal · ISBN: 0007204493 · Illusztrálta: Ralph Steadman
>!
Vintage, London, 1998
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780679785897 · Illusztrálta: Ralph Steadman

Kedvencelte 2

Most olvassa 6

Várólistára tette 7

Kívánságlistára tette 7


Kiemelt értékelések

Timár_Krisztina I>!
Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas

Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas A Savage Journey to the Heart of the American Dream

Tudom, hogy ez a regény komikusnak számít. Azt is értem, hogy miért nevethet rajta, aki viccesnek találja. Azt is érteni vélem, hogy mitől lett egy generáció számára meghatározó jelentőségű annak idején. Megérdemli a hírnevet. Csak éppen nekem nem volt kedvem nevetni rajta. Azt se tudtam, kit sajnáljak jobban: a főszereplőket; azokat, akik viselik a főszereplők cselekedeteinek következményeit (értsd: feltakarítanak utánuk); az egész társadalmat, ami a háttérben látszik; vagy azt a generációt, amelynek életében ez volt a meghatározó élmény.

Részletes értékelés a blogon:
https://gyujtogeto-alkoto.blog.hu/2023/05/14/utazas_az_…

entropic P>!
Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas

Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas A Savage Journey to the Heart of the American Dream

Igen mágikus, szemlélet- és tudat-módosító (vagy inkább: a már egy ideje folyamatban lévő sz- és t-módosulást váratlanul bizonyító) felfedezést tettem e regényt (újra)olvasva (kb. 6 év után, és most először angolul, bár a nyelv nem tudom, számít-e): én ezt már nem érzem (át) annyira.

Érteni még mindig értem – az nem olyan nehéz: az Amerikai Álomnak befellegzett és vége a boldogan agyszétcsapós időknek, és a veszteséggel való megküzdés egyik (tök érthető és elképzelhető) módja, hogy totál állatot csinálunk magunkból (mert az megszabadít az emberlét fájdalmától, mint a regény mottója is mondja), még ma gyorsan, meg még holnap is, meg igazából ha még egy hétig így csináljuk, abba se halunk bele; és vágom, hogy mi a vonzó ebben. (Felnőtt tartalom: az önpusztításban és az azzal járó ámokfutásban – minden emós felhang nélkül – szerintem van valami baromi vonzó. Miafaszér ne csinálnám, ha megtehetem? Biztos, hogy nem kapok pirospontot, ha nem csinálom, és jó eséllyel feketét se, ha csinálom. És nem milyen izgalmas mindennap arra játszani, hogy hátha még ma megúszom? És mi más ez az egész, ha nem a legalapvetőbb [amerikai] szabadság kifejezése? Meg még romantikus is valamelyest ez a bajkeverő/elb*szott-szerep, naná.)

De érezni már nem érzem. És bár néha felröhögök, igazából egyáltalán nem találom viccesnek ezt az ámokfutást – valahogy minden egyes atrocitás leírása közben azokra gondolok és azokkal érzek, akik szembekerülnek ezzel a két vadállattal – akik majd kitakarítják utánuk a hotelszobát, akik ott állnak velük szemben, miközben ők éppen valami késsel hadonásznak, stb. – szóval azokkal, akik fizikailag vagy lelkileg ott maradnak majd az összes szarral, amit Gonzóék maguk után hagynak.

(Gondolkodtam közben más drog-regényeken is. A Trainspottingot pl. jobban szeretem most, mint ifjabb koromban – asszem, az univerzálisabb; európaibb [azt mindig jobban értem]; nem ennyire énközpontú.)

Na mindegy, asszem, vége az ifjúkornak. Még csinálhatok úgy egy darabig, mintha nem lenne vége, de az, hogy Thompsont olvasva így moralizálok itten, már a biztos véget jelzi. (Lehet, hogy ez nem baj.)

NannyOgg>!
Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas

Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas A Savage Journey to the Heart of the American Dream

Kellemes délutáni ámokfutás az Amerikai Álmot keresve. Amellett, hogy baromi vicces – a maga hallucinogén módján –, pont elég hamar van vége ahhoz, hogy ne kezdjem hiányolni a cselekményt. Valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag minden egyes „As your attorney, I advise you to…” kezdetű megnyilvánulást az évszázad poénjának kiáltottam ki. Közben meg mindent megtudtam a drogokról, amit nem akartam. Oda fogok figyelni erre a HST arcra.

>!
Vintage, London, 1998
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780679785897 · Illusztrálta: Ralph Steadman
2 hozzászólás

Népszerű idézetek

Zonyika P>!

Editor's Note (cont.):
Tape casettes for the next sequence were impossible to transcribe due to some viscous liquid encrusted behind the heads. There is a certain consistency in the gabled sounds however, indicating that almost two hours later Dr. Duke and his attorney finally located what was left of the „Old Psychiatrist's Club” – a huge slab of cracked, scorched concrete in a vacant lot full of tall weeds. The owner of a gas station across the road said the place had „burned down about three years ago.”

9. Breakdown on Paradise Blvd. 168. p.

Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas A Savage Journey to the Heart of the American Dream

1 hozzászólás
peti94>!

We were somewhere around Barstow, on the edge of the desert, when the drugs began to take hold.

(első mondat)

Hunter S. Thompson: Fear and Loathing in Las Vegas A Savage Journey to the Heart of the American Dream


Hasonló könyvek címkék alapján

Mario Puzo: The Godfather
Vladimir Nabokov: Lolita (angol)
Dashiell Hammett: The Maltese Falcon
Harper Lee: To Kill a Mockingbird
Douglas Adams: The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Alice Walker: The Color Purple
Ken Kesey: One Flew Over the Cuckoo's Nest
Chuck Palahniuk: Fight Club
E. L. Doctorow: Ragtime (angol)
John Steinbeck: Of Mice and Men